West okumalı mıyım?

Başlatan pizagor, 20 Mart, 2012, 15:00:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Ekim, 2011, 09:23:49
Elim Judas'a gidip gidip dönüyor. Hakkında şüpheler taşıyorum...

Benzerlerini onlarca kere okuduğumuz klişe bir western mi yoksa Ken Parker gibi hala kendini keyifle okutan bir hikaye mi? Güncelliğini koruyor mu, yoksa geçerliliğini çoktan yitirmiş mi?

Judas hakkında görüşlerinize ihtiyacım var arkadaşlar...

Judas için yukarıdaki satırları yazmış ve hiç tahmin etmediğim kişilerden gelen olumlu bildirimler sonrası seriyi almaya başlamıştım...

Şu anda benzer duyguları West için taşıyorum...

Ne dersiniz arkadaşlar, bu seriyi okumalı mıyım, yoksa çizgileriyle, hikayeleriyle günümüzün çok gerisinde mi kaldı?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Özgür bey yoksa siz hâlâ West okumayanlardan mısınız? West okunmaz mı hiç? Mutlaka okumaya başlayınız. Tam bir Vahşi Batı hikayesi.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mister NO

Film gibi hikayeleriyle çok sevdiğim bir dizi.

Alfa yayınları sadece 3 sayı çıkartıp seri yarım kalınca çok üzülmüştüm.

Judas'ı sevdiyseniz West'i daha da fazla seversiniz.Pişman olmazsınız.  ;)

emre ozdamarlar

Sadece ilk cildini okudum, fena degildi acikcasi.
Tam klasik Western tadinda, ama kizilderililer de klasik westernlerde oldugu gibi beyazlari öldurmek isteyen vahsiler seklinde sunuluyordu yanilmiyorsam, belki ilerleyen ciltlerde degismistir, o detay biraz rahatsiz etmisti beni.

DAMPYR

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Mart, 2012, 15:00:09
Alıntı yapılan: pizagor - 06 Ekim, 2011, 09:23:49
Elim Judas'a gidip gidip dönüyor. Hakkında şüpheler taşıyorum...

Benzerlerini onlarca kere okuduğumuz klişe bir western mi yoksa Ken Parker gibi hala kendini keyifle okutan bir hikaye mi? Güncelliğini koruyor mu, yoksa geçerliliğini çoktan yitirmiş mi?

Judas hakkında görüşlerinize ihtiyacım var arkadaşlar...

Judas için yukarıdaki satırları yazmış ve hiç tahmin etmediğim kişilerden gelen olumlu bildirimler sonrası seriyi almaya başlamıştım...

Şu anda benzer duyguları West için taşıyorum...

Ne dersiniz arkadaşlar, bu seriyi okumalı mıyım, yoksa çizgileriyle, hikayeleriyle günümüzün çok gerisinde mi kaldı?

al pizagor al biliyorsun a5555 west diye diye bi hal olmuştu.bir bilgiği vardır..... ;D ;D ;D

pizagor

Haftasonu 3:10 To Yuma yı seyrettim. Klasik westernlere doymuş birisi olarak bu türün her türlü kullanımına önyargıyla yaklaşıyorum. Ancak bu film beni yanılttı, müthiş bir keyifle izledim. Western zamanında fazlasıyla tükettiğim, dolayısıyla biraz sıkıldığım bir tür. Zagor olsun, Büyülü Rüzgar olsun bu serilerde klasik westerne yaklaşan hikayeleri değil de mistik, fantastik, doğaüstü olanlarını seviyorum uzunca bir süredir. Fakat bu filmin ardından 'acaba hala beni böylesine etkileyebilecek bir western çizgiromanı kaldı mı' diye düşünmeye başladım...

rumar80

İlk versiyonu mu ikinci versiyonu mu seyrettin?

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Mart, 2012, 13:27:33

Christian Bale ve Russell Crowe'un oynadığı filmi seyrettim... Bu arada Prens Charlie karakterini (ve onu oynayan Ben Foster'ı) çok beğendim...

alpi

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Mart, 2012, 13:27:33
glenn ford'lu ilk çevrim de güzeldir..

AU4

Belki yeri burası değil ama West nasıl 13 tane? Ben 10 tane buldum. Biraz açıklama rica edebilir miyim?

can amca

Alıntı yapılan: AU4 - 19 Aralık, 2019, 09:11:48
Belki yeri burası değil ama West nasıl 13 tane? Ben 10 tane buldum. Biraz açıklama rica edebilir miyim?

Demirbaş Yayıncılık son üç sayıyı sınırlı sayıda bastı ve sadece dükkandan ( o zaman dükkanı vardı) sattı. Seriyi Western sevenlere tavsiye ederim. İlk sayılar matbaa baskısı olarak oldukça kalitelidir. Sonra dijital baskı yapılınca kalite düştü ama konu kaliteli olduğundan okunuyor.