Ertan Ergil (Jedmau) Batman Yayınlasın (Artık Yetsin)

Başlatan hanac, 25 Mart, 2012, 16:25:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Spider-Sense

Alıntı yapılan: hanac - 05 Şubat, 2014, 10:47:25
Bugün ABD de Joker'in Kızı diye tek sayılık bir macera çıkıyor.

Yazar: Marguerite Bennett.

Çizer: Meghan Hetrick-Murante.

Kapak: Georges Jeanty.

Batgirl'de mi bir yerde okumuştum, İğrenç gelmişti copycat olduğu belli ama nasıl bir çocuk bu kimdendir Joker ile bağlantısı ne belli değil. Sırf Batgirl boş kalmasın diye konulmuştur bence.

Bloodslince

Alıntı yapılan: hanac - 25 Mart, 2012, 16:25:39
Evet, kampanyamızı başlatıyorum.

Batman'i TR de yayınlayabilecek tek yayınevi olarak gördüğümüz JBC den Batman yayınlamasını rica ediyoruz.

Bu başlık altında destek mesajlarınızı bekliyoruz.

Ertan abi bu iletiyi çerçeve yaptırmalı. :)) Şimdi JBC'ye bakıyorum, Batman çizgiromanlarına bakıyorum, 7 yıl geçmiş ve Hard Coverlar, Soft Coverlar derken iki adet Absolute Batman yayınlandı.

Nereden nereye. Bu talebi oluşturan sizlerden başlayarak emeği geçen herkese, teker teker teşekkür etmek istedim...

Şu satırları yazarken, "Batman: İlk Yıl Özel Edisyon" ön siparişe açıldı. Jedbang Variant seçeneğiyle. :))

Teşekkürler Ertan abi ne diyelim, bize de almak düşer. :)))

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

Jedmau

Alıntı yapılan: BLooDSLinCe - 12 Ekim, 2019, 00:57:49
Ertan abi bu iletiyi çerçeve yaptırmalı. :)) Şimdi JBC'ye bakıyorum, Batman çizgiromanlarına bakıyorum, 7 yıl geçmiş ve Hard Coverlar, Soft Coverlar derken iki adet Absolute Batman yayınlandı.

Nereden nereye. Bu talebi oluşturan sizlerden başlayarak emeği geçen herkese, teker teker teşekkür etmek istedim...

Şu satırları yazarken, "Batman: İlk Yıl Özel Edisyon" ön siparişe açıldı. Jedbang Variant seçeneğiyle. :))

Teşekkürler Ertan abi ne diyelim, bize de almak düşer. :)))

Güzel sözlerin için teşekkür ederim :) Ama bir gerçeği söylemem gerekiyor, bu başlık aslında NTV Batman yayınlasın diye açılmış, NTV'ye destek vermek amacıyla oluşturulmuştu. Batman haklarını aldığımızı duyurduğumuzda bile  başlık uzun süre değişmedi, inanmayanlar vardı.

Neyse destek veren , güç veren herkese teşekkürler.

Sevgiler

dayıcomics

Ertan hocam, Batman klasikleri basmayı düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız 2020 içinde basılma ihtimali nedir?

Jbc farkıyla Batman Knight üçlemesi, No man's land, Cataclysm, Dark victory vb. klasikleri okumak harika olur bence :)

yalcinerol345

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 13 Ekim, 2019, 17:41:00
Ertan hocam, Batman klasikleri basmayı düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız 2020 içinde basılma ihtimali nedir?

Jbc farkıyla Batman Knight üçlemesi, No man's land, Cataclysm, Dark victory vb. klasikleri okumak harika olur bence :)
Benim de en beklediğim kitaplar.

Jedmau

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 13 Ekim, 2019, 17:41:00

Merhaba,

Önceliğimiz elimizdeki rebirth serilerini 4. Kitaplara getirip Metal'e başlamak. Belki 2020 sonu gibi başlayabiliriz.

Sevgilerü

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Bloodslince

Alıntı yapılan: Jedmau - 12 Ekim, 2019, 04:13:12
Güzel sözlerin için teşekkür ederim :) Ama bir gerçeği söylemem gerekiyor, bu başlık aslında NTV Batman yayınlasın diye açılmış, NTV'ye destek vermek amacıyla oluşturulmuştu. Batman haklarını aldığımızı duyurduğumuzda bile  başlık uzun süre değişmedi, inanmayanlar vardı.

Neyse destek veren , güç veren herkese teşekkürler.

Sevgiler

Rica ederim abi ne demek.  :) Ntv Batman bassaydı zaten devamını getiremezdi, iyiki de basmamış bence. Sonuçta çok geniş bir evren ve hakkıyla üstesinden gelemezlerdi. (Devamlılık konusunda) Keza NTV'nin çizgiromanları elimde çokça var, sizlerin yaptığı iş başka, onların yaptığı iş başka diyeyim. Dünya klasikleri ile uğraşmak ile Batman telifleri ile uğraşıp çizgi basmak farklı konular bence. Onların da saçma sapan bir şekilde kapanması ayrı bir konu. Neyse ki, siz meşaleyi yaktınız da yayınlıyorsunuz keyifle alıp okuyoruz.  8)

"Gotham'ın beyaz şövalyesini aldım ve bizim seviyemize indirdim. 
Çok zor olmadı.
Bildiğin gibi delilik yerçekimi gibidir.
Sadece hafifçe itmek gerekir."
[shadow=red,left]Joker[/shadow]

dayıcomics

Alıntı yapılan: Jedmau - 13 Ekim, 2019, 19:49:21
Merhaba,

Önceliğimiz elimizdeki rebirth serilerini 4. Kitaplara getirip Metal'e başlamak. Belki 2020 sonu gibi başlayabiliriz.

Sevgilerü

Yine bize esmer günler düşüyor desenize Ertan hocam :))

ghostrider

No Man's Land ve Cataclysm tie-in birlikte çok kalın bir külliyat oluyor,basmaları mümkün değil.Ben bu dediğiniz kitapları ingilizce olarak okudum.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

afu

Ertan Bey,
Bir konu var merak ettiğim. Samimi düşüncenizi öğrenmek isterim.

Tüm Batman ve yan karakterlerinin yayın hakkını elinizde tuttuğunuzu söylemiştiniz.
Yayınları da "JBC olarak bir yayın periodumuz bulunmamaktadır, her zamanki gibi yayınları içimize sindiği zaman, doğru ve uygun zamanda çıkaracağız." şeklinde basacağınızı belirttiniz. Bu basımların maliyetli olduğunu da hepimiz biliyoruz.

Batman'in çıkmış/çıkacak tüm yayınlarını da düşününce ve basım periodunuz da ortada olduğuna göre, JBC'nin tek başına makul sürede okuyucu isteklerini karşılayamayacağı açık diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Acaba bazı serileri/kitapları başka yayıncılarla paylaşmanız, planlarınız arasında var mı?

Saygılar.

Jedmau

Alıntı yapılan: afu - 13 Ekim, 2019, 21:55:09
Ertan Bey,
Bir konu var merak ettiğim. Samimi düşüncenizi öğrenmek isterim.

Tüm Batman ve yan karakterlerinin yayın hakkını elinizde tuttuğunuzu söylemiştiniz.
Yayınları da "JBC olarak bir yayın periodumuz bulunmamaktadır, her zamanki gibi yayınları içimize sindiği zaman, doğru ve uygun zamanda çıkaracağız." şeklinde basacağınızı belirttiniz. Bu basımların maliyetli olduğunu da hepimiz biliyoruz.

Batman'in çıkmış/çıkacak tüm yayınlarını da düşününce ve basım periodunuz da ortada olduğuna göre, JBC'nin tek başına makul sürede okuyucu isteklerini karşılayamayacağı açık diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

Acaba bazı serileri/kitapları başka yayıncılarla paylaşmanız, planlarınız arasında var mı?

Saygılar.

Selamlar,

Saat geç oldu, sabah uçuşum var, şimdi cevap vermezsem gecikebilir o yüzden yazdıklarımda hata vs varsa affola.

Basım maliyetleri şu an için JBC nin en son derdi, satışlar gayet güzel çok şükür, Deadpool diye bir gerçek te var, hala dediler gibi satıyor. O yüzden maliyetleri sorun edecek bir durum şimdilik yok, inşallah da olmaz.

Onlarca yıldır maceraları birikmiş bir karakterin yayınlarını basmaya çalışıyoruz, yenisi - eskisi - daha az eskisi - en yenisi derken okurların istekleri yönünde karar vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparkende son iki yıldır ülkenin yaşadığı ekonomik sorunlar ile yüzleşiyoruz. Bu kısım yanlış anlaşılmasın, alım gücünden bahsediyorum.

Öncelikle sorulması gereken soru bu ülkede JBC tek başına, veya bir başka hatta 3-4 yayın evi hep beraber şu an okuyucuların istediği onlarca farklı Batman serisini basmaya başlasa, Türk okuyucusu kaçını alabilecek ?

4 cilt aynı anda çıksın, böbrek satıcam, cüzdan ağlıyor, yavaş yahudan başlayıp çok daha argo söylemler içeren yorumlar alıyoruz. Burada bu yorumların kibar versiyonlarını yazıyorum size. Kısacası Türk okuru çizgi romana belli bir para ayırabiliyor ve şu an basım hızmızın bu dengenin en ortasında olduğunu düşünüyorum.

Aranızda ayda bu işe en fazla 70-80 de harcayabilen, 2000 de harcaya bilen var. Herkesi aynı anda mutlu etmek imkansız. Bu yüzden devamlı sosyal medya ve çizgi roman mağazaları ile iletişim halinde olup piyasanın nabzını tutmaya çalışıyoruz.

Geçen ay Jock geldiğinde JBC adına 700 TL değerinde 3 adet yayın çıkardık. Onlarca kişi hem aldı hem de şahsıma serzenişte bulundu, ki bu insanlar çizgi roman koleksiyoneri. Bu yüzden 2 yayını erteledik. İnsanların bütçesi belirli, şahsımca zorlamaya gerek yok.

Arada ahlam kesenler oluyor, şu absolute çıksın, yok böyle bas daha klass daha şanlı vs. Herkes herkesi kendi gibi sanıyor. Maalesef bu sektörün hacmi belli ve insanları zorlayıp istedikleri yayınları alamamalarını sağlamak daha tehlikeli piyasanın geleceği için. Bence daha çok yayın çeşidinden çok daha çok okura yoğunlaşmalıyız. Okur artsın, satışlar büyüsün o zaman zaten otomatikman basım çeşidi artacaktır.

Sevgiler

Jedmau

Alıntı yapılan: dayıthegamer - 13 Ekim, 2019, 21:04:47
Yine bize esmer günler düşüyor desenize Ertan hocam :))

Daha önce yazdığım gibi, herkesi aynı anda mutlu edemeyiz :)

Kimisi Knight Fall ister kimisi Damned. Farklı tatlar farklı istekler var. Öncelik JBC nin popüler yayınlar ve hype dönemlerinde yapacağı satışlar ile geliri yükseltip, sizin gibi benimde önceliğim olan klasiklere yoğunlaşmak.

Örnek vermek isterim. Kara Şövalye basılalı neredeyse 5 yıl oldu, 8000 adet yeni tükendi. Baykuşlar Divanı o sırada 20000 adet sattı hatta şöyle söyleyeyim Harley Quinn Cilt 1 16000 civarı.

Merak etmeyin, Allah ömür versin, piyasalar bozulmasın, en güzel şekilde Knightfall, Dark Victory, Haunted Knight ve diğer baş yapıtları en kısa sürede basmak istiyorum.

Sevgiler

Jedmau

Alıntı yapılan: ghostrider - 13 Ekim, 2019, 21:44:37
No Man's Land ve Cataclysm tie-in birlikte çok kalın bir külliyat oluyor,basmaları mümkün değil.Ben bu dediğiniz kitapları ingilizce olarak okudum.

Basacağız, ama ne zaman bilmiyorum ;)

Mrtekin

Alıntı yapılan: Jedmau - 14 Ekim, 2019, 03:26:09
Selamlar,

Saat geç oldu, sabah uçuşum var, şimdi cevap vermezsem gecikebilir o yüzden yazdıklarımda hata vs varsa affola.

Basım maliyetleri şu an için JBC nin en son derdi, satışlar gayet güzel çok şükür, Deadpool diye bir gerçek te var, hala dediler gibi satıyor. O yüzden maliyetleri sorun edecek bir durum şimdilik yok, inşallah da olmaz.

Onlarca yıldır maceraları birikmiş bir karakterin yayınlarını basmaya çalışıyoruz, yenisi - eskisi - daha az eskisi - en yenisi derken okurların istekleri yönünde karar vermeye çalışıyoruz. Bunu yaparkende son iki yıldır ülkenin yaşadığı ekonomik sorunlar ile yüzleşiyoruz. Bu kısım yanlış anlaşılmasın, alım gücünden bahsediyorum.

Öncelikle sorulması gereken soru bu ülkede JBC tek başına, veya bir başka hatta 3-4 yayın evi hep beraber şu an okuyucuların istediği onlarca farklı Batman serisini basmaya başlasa, Türk okuyucusu kaçını alabilecek ?

4 cilt aynı anda çıksın, böbrek satıcam, cüzdan ağlıyor, yavaş yahudan başlayıp çok daha argo söylemler içeren yorumlar alıyoruz. Burada bu yorumların kibar versiyonlarını yazıyorum size. Kısacası Türk okuru çizgi romana belli bir para ayırabiliyor ve şu an basım hızmızın bu dengenin en ortasında olduğunu düşünüyorum.

Aranızda ayda bu işe en fazla 70-80 de harcayabilen, 2000 de harcaya bilen var. Herkesi aynı anda mutlu etmek imkansız. Bu yüzden devamlı sosyal medya ve çizgi roman mağazaları ile iletişim halinde olup piyasanın nabzını tutmaya çalışıyoruz.

Geçen ay Jock geldiğinde JBC adına 700 TL değerinde 3 adet yayın çıkardık. Onlarca kişi hem aldı hem de şahsıma serzenişte bulundu, ki bu insanlar çizgi roman koleksiyoneri. Bu yüzden 2 yayını erteledik. İnsanların bütçesi belirli, şahsımca zorlamaya gerek yok.

Arada ahlam kesenler oluyor, şu absolute çıksın, yok böyle bas daha klass daha şanlı vs. Herkes herkesi kendi gibi sanıyor. Maalesef bu sektörün hacmi belli ve insanları zorlayıp istedikleri yayınları alamamalarını sağlamak daha tehlikeli piyasanın geleceği için. Bence daha çok yayın çeşidinden çok daha çok okura yoğunlaşmalıyız. Okur artsın, satışlar büyüsün o zaman zaten otomatikman basım çeşidi artacaktır.

Sevgiler

Az çok piyasayı gözetleyenlerden biri olarak, bu değerli yorumların altına imzamı atıyorum. Sözü edilen okurlardan biri de benim bu arada:-) Bence de "şu an için" boğmaya hiç gerek yok. İstesek de zamana yayarak almak zorunda kalıyoruz zaten.

Benim tek sıkıntım; fasiküllerden hiç hazzetmemem. Ama ona da bu konjonktürde yapacak birşey yok.

JBC, benim düşünceme göre, zaten tüm kitaplarını şanına yakışır bir şekilde basıyor zaten. Keza, Türkiye'de başka "absolute"'lar basıldı, biz mi görmedik?  ;D
They drew first blood...