Acayip Hikayeler

Başlatan alpi, 30 Mart, 2012, 09:47:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kandorlu

İlk bölümü bende izledim umarım bu dizi tutar ve devam eder bizim televizyonlarımız için farklı türde bir yapım ben beyendim.Bu arada Hayko Cepkin dizide Creepy Amca pozisyonunda galiba. :)

kalidor

Ben de beğendim ama beklediğimden daha kısa sürdü. Ratinge kurban gideceğini sanmam çünkü zaten gece yarısı gösteriliyor.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

acayip hikayelerin tekrarını izliyebileceğim bir yer varmı.bana bir link verirmisiniz.... ???

Nightrain

Dizimag'dan izleyebilirsin.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

Kendi sitesinden izleyebilirsin, bölümlerden fazlasınıda bulacaksın.

http://www.acayiphikayeler.com/

ümitkr

Alıntı yapılan: BAHADIR - 14 Nisan, 2012, 13:02:04
Valla ben gece yarısı izleyemedim ama şimdi izledim...Gece yarısı izlense daha keyif verecek bir dizi ama asla o saate kalamadığım için hep cumartesi öğle matinesinde izleyeceğim bir dizi olacak...
İlk bölüm güzeldi...Harika mıydı bilmiyorum ama güzeldi diyorum sadece...
Galip Tekin'in albümlerinin hepsini okuyamadığım için de izleyenlere soruyorum...
Böyle bir hikayesi varmıydı yoksa bunlar sadece tv uyarlaması için yazılmış öyküler mi?...

Umarım böyle devam etmez diyebileceğim bir tarzla başladı dizi bana göre be Bahadır.

Diyaloglar, cümleler inanılmaz vasat ve üçüncü sınıf tiyatro repliklerinden oluşuyordu. Birbirlerinin sözünü tamamlamalar, aynı sözleri tekrar etmeler, cümleleri havada bırakmalar...
Bir de bu klişe yapı horror dizilerinin türkçeleştirilmemiş ingilizce kalıpların kötü çevirilerinin alışkanlık yapmış olması.

Üstüne üstlük türe yabancı ve tiyatro oyunculuğunu bilmeyen Şevval Sam gibi bir kazmayı oynatmışlar ki işin kalitesi yerlerde süründü. Uyduruk sit-comlarda tamam da tiyatro yapılı film...
Ses, vurgu, duygu, rol, oyunculuk v.s. Amatör oyunculara beş çekecek bir kalitesizlikle oynadı kadıncağız, yazık diyorum başka bir şey değil. Haluk Bilginer başka bir duygu ve sesten oynuyor, ona yanıt veren Şevval başka... Artık biri diğerini ezmek için mi uğraştı, diğeri mi beceriksizdi bilemedim.

Haluk Bilginer kalitesiyle "fazla gelmişti" diğer oyuncuların yanında. Tiyatroyu da kötü metinleri de biliyor ve üstelik oyuncu! Muhteşemdi.

Finalde ortaya çıkan Fulden Akyürek ise komedi oyuncusu aslında ve dramda abartılı, kötü oyunculuk sergiledi.... Hepi topu da üç repliği mi ne vardı?

Özetle, hoş ama klişe ve basit bir "son kare esprisi" tarzı, izleyiciyi ters köşeye yatırma saplantılı bir konu ve kaba yapıntı dilli bir iş izledim ben. Dilerim bu fi tarihinde kalmış saplantıyla dili tez değişir ve doğru dürüst oyuncularla ilerlemeyi sürdürürler. Yoksa "biz neden korku-bilimkurgu-fantastik çekemiyoruz" sorusunu daha çok soracakmışız gibime geliyor!

BAHADIR

Oyuncuların,oyunculuklarını senden iyi yorumlayacak değiliz Ümit... ;) Kabul Şevval Sam'da çok sırıtıyordu...Ama sonuçta final itibari ile eğlenceli bir bölümdü velakin bu bölümü izlerken "de javu" olmuşum gibi geldi...Sanki daha önce izledim...

Yoksa okudum mu? Hatırlamıyorum... :)

ümitkr

Alıntı yapılan: BAHADIR - 16 Nisan, 2012, 15:08:56
Oyuncuların,oyunculuklarını senden iyi yorumlayacak değiliz Ümit... ;) Kabul Şevval Sam'da çok sırıtıyordu...Ama sonuçta final itibari ile eğlenceli bir bölümdü velakin bu bölümü izlerken "de javu" olmuşum gibi geldi...Sanki daha önce izledim...

Yoksa okudum mu? Hatırlamıyorum... :)

Klişe dediğim de işte bu "deja vu" duygusunu yaratan kısım, Bahadır. Adam ölür ama öldüğünün farkında değildir, adam bir ton olay yaşar ama aslında rüyadadır, adam intihar eder ama aslında edememiştir, adam uzaylıların kaçırdığını sanır aslında delidir, adam delidir ama uzaylılar da kaçırmıştır, adam bir hayvan öldürür sonra bunun kendi reenkarnasyonu olduğunu görür hayvanın gözünden.... Okuyucuyu son karede ters köşeye yatırma ve şaşkınlığa uğratma zekası. 1970'lerde kalmış basit ve sıkıntı veren bir kalıp. Shymalan film yapınca tamam. İyi sattı kurgusuyla v.s. Ama yenilik getirdi, 1.5 saat millete film izletti de şaşırttı. "The Game" filminde karakter bir oyun içinde olduğunu anlamadan film boyunca kaçıp durdu ama izleyici de anlamadı neler döndüğünü. Ve yine uzun uzun izletilebilindi. Tarantino eski avantür filmleri ele aldı tekrar sattı. Eyvallah, ama üzerine yeni bir şeyler ekledi.

Bu öyküler daha önce çizilmişler mi dersen hatırlamıyorum. O kadar çok aynı şeyleri okuduk ki artık hangisi kime aitti diye bir daha dönüp bakmak gerekiyor.

alpi

dün gece cuma oynayacak bölümün fragmanına rastladım..Altan Erkekli var..kaçıranlar için pazar geceyarısı tekrar oluyormuş..

devrimk

ümitkr tek günah keçisi olmasın. Ben de beğenmedim diziyi.
Diyaloglar çok yavan ve tekrardı, görüntüler gayet kötüydü. Madem güzel çekim yapamıyorsunuz; konu uygun "Blair witch" tarzı abartı bir efektle kurtarılabilirdi görüntüler.

Şevval Sam bir açıdan isabetli bir seçim kabul edilebilir, sondaki sürpriz yüzünden. Yani bilerek kötü oynamış kabul edilebilir.

Fakat şu seyirciyi şaşırtma hikayesi beni de rahatsız eden bir husus. Bilhassa seyirciyi şaşırtmak için eksik-yanlış bilgi verme yolu seçiliyorsa. Bu sebeple "The Game" filmini de hiç sevmem. Öte yandan "Altıncı His" (The Sixth Sense) sona film boyunca hazırlıyor ve kendini belli ediyordu. İşin ustalığı da biraz bu noktada çıkıyor sanırım.

BAHADIR

2. bölümü şimdi izledim...Altan Erkekli her zaman ki gibi döktürmüş...Ama 2. bölümü iki ayrı kısımda incelersek...İlk kısım daha güzel olmuş diyebilirim...

alpi

bu gece ''acayip hikayeler''de tamer karadağlı var...

BAHADIR

2. blüm kısmen olmasına rağmen 3 ve 4. bölüm keyif vermemişti...Bakalım taşfırın nasıl oynayacak...Daha doğrusu şöyle oturaklı bir hikaye izleyebilecekmiyiz...

kalidor

Şimdiye kadarki 4 bölüm arasında en izlenilesi 2. bölümdü. 4. bölüm de kötüydü hakkaten. Yalnız bu akşamki bölüm iyi gibi. Zaten Galip Tekin'in de dediğine göre 13 bölüm ve devamı da gelmeyecek. Galip Tekin bunları en naif öyküleri arasından seçmiş ve %30-35'ini ancak ekrana yansıtabiliyoruz demişti.
Crom! Ölüleri Say...

BAHADIR

Demek ki neymiş; Ancak çizgiromanlarda sınırsız hayal gücü, efekt ve keyif veren hikayeler okuyabilirmişiz...Bütçe de önemli ama teknoloji ve efekt olayları ne kadar ilerlemiş olursa olsun kamera ile de bir yere kadar...Çizgiroman gibisi yok...