Akılçelen "Fullmetal Alchemist" yayınlasın :)

Başlatan HacıGeraltEmmi, 30 Mart, 2012, 23:55:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Akılçelen face'de şöyle sormuş :

"Akılçelen Kitaplar
Biliyorsunuz yakında Fullmetal'in yayınına başlıyoruz.

Bir konuda görüşlerinize başvurmak istedik. Kitabın ana karakteri Edward Elric'in kullanacağı lakab Fullmetal Alchemist mi yoksa Çelik Simyacı mı olmalı?

Bu arada karışıklık olmasın, kitabın ve serinin ismi Fullmetal Alchemist olacak."

Dileyen face sayfasından öneride bulunabilir

benim tercihim çelik simyacı

https://www.facebook.com/akilcelenkitaplar?ref=stream&hc_location=stream
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

darkwood

Kitabın adıyla karışıklık olmaması için "çelik simyacı" bencede uygun olanı.
Darkwood Sakinleri..

Harun Ça

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Alıntı yapılan: kalidor - 14 Ağustos, 2013, 12:21:16
Daha çıkmadan 3 baskı mı yapmış ? ??? :o

benim de dikkatimi çekti. Ne kitapmış. Çıkmadan tükenmiş.

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Ağustos, 2013, 12:50:30
   benim de dikkatimi çekti. Ne kitapmış. Çıkmadan tükenmiş.

2 gün sonra 5.baskı ile kitaplar dağıtıma başlanır herhalde.  ;D
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Akılçelenin hanesine aldatmaya yönelik bu hareketinden dolayı ilk eksi, etap atap satışa çıkarılan ultra ötesi lüks evler geldi aklıma... Artık Deathnote ya da Taht Oyunları baskı sayılarının inandırıcılığı kalmadı...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

omega red

Bir de facebook sayfasında "matbaadan çıkap ilk kitap" diye yazılmış altına. neden "3. baskı yazıyor?" diyenlere cevap yok ama...

mrex

Çok satan kitaplarda sık rastlanan bir durum bu. Sözleşmeler ve piyasa talebiyle alakalı, kötü niyet olduğunu sanmıyorum.

ercoktay

Benim bildiğim kitapların her partisi belli bir sayıda basılıyor. Emre'nin dediği gibi çok satan kitaplarda da bu var. Genellikle Ya 5000 ya da 10000 lik baskı adetleriyle basılıyor.

Buradan Akıl Çelen'in ya ilk etapta 15000 ya da 30000 kitap bastığını çıkarabiliriz.

pizagor

şunu mu demek istiyorsunuz: milyon satacağı baştan belli bir kitap misal Dan Brown'ın son kitabı ilk etapta milyon tane basılamıyor mu? Mantığı nedir bunun?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Ağustos, 2013, 14:32:27
şunu mu demek istiyorsunuz: milyon satacağı baştan belli bir kitap misal Dan Brown'ın son kitabı ilk etapta milyon tane basılamıyor mu? Mantığı nedir bunun?

Dan Brown denince dayanamadım....
   Son okuduğum iki kitap ta (Kubbenin altında/Cehennem) Oldukça güzel başladı, tempolu gitti ve hayal kırıklığı ile sonuçlandı. Bu kadar mı son yazılamaz arkadaşlar. Kubbenin altındanın dizisi de vasat gidiyor. Cehennem'in filminden de çok beklentim yok.

HacıGeraltEmmi

Lafı geçti madem ben de "Cehennem" in Dan Brown'ın en zayıf  kitabı olduğunu not düşeyim. :)

omega red

biri de seinen mangalara el atsa keşke... akira, ghost in the shell, oldboy vs...