Biz A.Ş. ve Abdülcanbaz.

Başlatan caretta, 09 Nisan, 2012, 22:49:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Yarıda kalmış çizgi romanlar mezarlığına merhum Abdülcanbaz'ı da defnettik galiba. Kasım 2011'den bu yana 6 ay
geçti.Kitap Fuarı için 5 sayı yayınlandı ve o kadarla kaldı.Yeni birşeyler var mı?Bilen,duyan var mı?

kalidor

Önümüzdeki kitap fuarına diğer kutuyu çıkaracaklarmış ;D
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

geride kalanlara sabır ve başsağlığı dileyelim o zaman..  :'(
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

poe

Abdülcanbaz blogunda yeni çıkacak albümlerin kutuları konmuş.
kutuyu bloguna koyan yayıncı içine çizgi romanını da koyar herhalde :)

http://www.abdulcanbaz.biz/blog/

Tarkan Kurt

alpi

Alıntı yapılan: poe - 31 Mayıs, 2012, 15:24:45
Abdülcanbaz blogunda yeni çıkacak albümlerin kutuları konmuş.
kutuyu bloguna koyan yayıncı içine çizgi romanını da koyar herhalde :)

http://www.abdulcanbaz.biz/blog/

kitapları da konmuş..d&r öyle diyor...

V

İkinci serideki maceralar:

Kraliçe Hamurabiye / Tekerleğin İcadı

Kara Ejderha / Hanya Kalesi'nin Fethi

Al Kapon / Gangsterler Kralı İstanbul'da

Uzay Kıyıları / Yıl 2301; Mekanik İnsanlar

Gereği Düşünüldü / Bir "Dumanaltı" Macerası

"İstemem,eksik olsun.."

HacıGeraltEmmi

İlk kutuyu almıştım henüz okumadım ve tam inceleyemedim ama ilk izlenimim kutu ve kapaklardaki başarıyı iç sayfa renklendirmesinde gösterememişler gibi gelmişti. Keşke siyah beyaz bıraksalarmış diye düşündüğümü hatırlıyorum.

HacıGeraltEmmi

Kıymetini bilememişim Abdülcanbaz'ın. Evet. İlk kutudaki kitapları okurkenki düşüncem bu oldu. Gazetelerde yayınlandığı dönemlerde denk gelince okuduğum, hikayenin tamamını okumadığım için pek birşey anlamadığım ve açıkçası çizgileri çok sıcak gelmeyen bir kahramandı benim için. Okumaya başlarken bu önyargılarla başlamıştım, uzunca bir süredirde bekletiyordum zaten kitaplıkta. Başlamamla birlikte Turhan Selçuk'un kendine has su gibi akıcı üslubu, bize ait hikayesi ve özgün çizgileri ile ilk kitap içine çekti adeta beni. Bir solukta okudum dört kitabı, birazdan beşincide sıra.

Anlatımı çok farklı. Allahabad Elması'nda; Arsen Lüpen, Sherlock Holmes, Hercule Poirot'u Abdülcanbaz ile aynı karelerde görürüz... Top Yuvarlaktır isimli macera bir nevi kurtuluş savaşı hikayesidir aslında... Dostları ve düşmanlarıyla o kadar tanıdık geliyorki karakterler, bugün bile o karakterleri çevremizde görebiliriz dikkatli baktığımızda. Okuyun derim :)

seastar1000

cok guzel emek verılmıs bır yıllık acanda cıkarmıs yayınvı neredeyse dergı kıvamında
D&R larda satılıyor 24tl
ben tum cızgıroman sevenlere tavsıye ederım

pizagor

http://abdulcanbaz.biz/Iletisim/Siparis-Formu

Bu sayfada defterleri falan da var. Siteden de sipariş verebilirsiniz...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

KHANN

4.Kutuyu merakla ve heyecanla bekliyorum yayın işleri nasıldır bilemem ama bir tarih bilen duyan var mıdır?

Umarım devamı gelir.

Gambit

Alıntı yapılan: designer73 - 16 Haziran, 2012, 00:15:59
Turhan Selçuk'un kendine has su gibi akıcı üslubu, bize ait hikayesi ve özgün çizgileri ile ilk kitap içine çekti adeta beni.

Turhan Selcuk ve Nuri Kurtcebe cok ozel cizerlerdir, degerleri Turkiye de cok bilinmez, bu da onlarin Turkiye de dogmus olma sanssizligidir maalesef.

caretta

Abdülcanbaz'ın 5 maceralı 4.kutusu çıkmış. Acaba Kadıköy'e geldi mi?
Aman kutu da deyince akla ayakkabı filan gelmesin! Bu kutu çizgi roman kutusu!

V

İdefix'te 4. kutunun yayıncısı Cafe City Yayınları görünüyor.  ???
"İstemem,eksik olsun.."