AltınMadalyon üyelerinin avatarları...

Başlatan caretta, 22 Nisan, 2012, 12:30:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Arkadaşlar bu konuyu uzun zamandır merak ediyorum.Avatarlarınızdaki semboller nereden alınma?Bazılarında yazıyor:Hennessy-Martin Mystere,gunessemerci-Tommiks,designer 73-arap kadri,pearljam-Red Kit gibi.Bazılarını da tanıyorum:S.b-Teks
Kızılmaske,hanac -çiko,darkwood-Zagor gibi.Bazılarını hiç bilmiyorum:Gambit,kedidiro,berdkinko,alan ford,pizagor,V,carnage,kalidor,kafkaesk,hüzünlü flüt,emre,pulluk,aramas,Nic 39,yunusmeyra,ravengelus v.b.Bilgi verirseniz sevinirim...

rumar80

Atilla Bey zamanında sevgili üyemiz Tarkan Kurt'un başlattığı forumda kim hangi çizgi roman karakteridir? Konusundan çıkma bu olay. Sakin kafa ile bakıp linkini de veririm sonra.

hanac

DAMPYR

o zamanlar Java olmak hoşuma gitmişti ama şimdi elimde birtek Martin Mystere yok.Hepsini elimden çıkardım.İnsanın fikirleri nasıl da değişiyor.Şimdi Kızılmaske olmak daha güzel o zamanlar niye aklıma gelmediki.... ???

altay1944

john doe...Bir italyan fumetti kahramanı.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

tommikser

Eski Güneş fazla agresifti herşeyi düşünürdü merak ederdi araştırırdı.Fazla soru sorunca bu Güneş yanlış anlaşılırdı.Olmadık yere canını sıktı bu piyasanın değerli ve bilgili yayıncıları.Bu nedenle Güneş soru sormayı bıraktı sadece alıp okumaya başladı.Tom Mikser o zamanlardan kalma güzel bir anı olduğundan Tommiks resmi hatıra olarak kaldı.

hennessy

çizgi roman'a yıllar sonra dönmek için arkadaşıma Martin okumak istediğimi söylediğimde bana İlyas'ın dükkkanını tanıştırmıştı.Ondan sonra bu güzel sitede en çok Martin amcayı savunduğum için Martin amca bana kaldı :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yunusmeyra

çizgi roman,evet modern zamanlarda ortaya çıkmış bir sanat anlatı v.s. v.s. dir..tamam..tamam ama insanlar en eski zamanlardan beri birbirlerine hep bir şeyler anlattılar..bazen savaşları,bazen bilinmeyen topraklara yapılan yolculukları ,bazende aşklarını...ve daha neler neler..bunları yazanlar ve çizenlerde oldu..avatarımdaki küçük resim böyle heyecan içinde bir belgeyi,yazıyı veya resmi bir birine gösteren insanların bir ayrıntı olarak resmedildiği bir minyatürden alındı..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

caretta

Arkadaşlar forumdaki 7 sayfalık bilgilerden çok yararlandım.Yine de yazılmayan veya değişen avatarlar var:
Gambit, V, Aramas, ravengelus, nightrain gibi.
Bir de seçilen karakterler kafamı karıştırdı.
Alan Ford, carnage, Rick Grimes, Groucho, Kurjak-bunların kim olduğunu bilmiyorum.
Hüzünlü Flüt deki robot kim ? Pulluk'taki Gönül Adamı kim ? Preacher kim ?

gamlıbaykuş

Sevgili caretta, benim avatarımdaki kurukafa sembolü Marvel Comics bünyesinde bir kahraman olan Punisher (Frank Castle) ile özdeşleşmiş bir semboldür. Avatarımdaki kurukafanın aynısı Punisher'in tişhörtün de de bulunmaktadır. Hatta o kadar severimki o tişhörtten bir tane de ben aldım :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

sefik

Emil Kurjak , Dampyr'in sag kolu,eski bir asker.En sevdigim yan karakter,belki de mizac olarak ana karakterden daha sert tek karakter.Severiz kendisini :)

Gambit

Sevgili caretta, 3 gunluk haftasonu tatilindeyim ve sadece telefondan internete giriyorum, bilgisayar yanimda degil, yarin foto yukleyerek aciklama yapacagim :)

darkwood

Özellikle Berkdinho, Konnektör, BlackBishop, Gambit i bende merak ediyordum.
Yine nachogrande  bildiğim kadarı ile bir yemek ismi, arkadaşlar nickleri ile ilgili bilgi verirseler memnun olurum.

Zagor bilinen bir karakter ama Zagor'un doğuşu ile ilgili bilgi almak isteyen arkadaşlar. Oğlak Yayınları Efsanevi Maceralar Cilt 6 da bulunan "Darkwood yıl sıfır" isimli macerayı okuyabilirler.

Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

"yunusmeyra".. bu isim seneler önce ,eşimle beraber ,doğacak çocuklar için düşündüğümüz 2 ismin birleşimi..önce gelen "meyra" oldu (6 sene önce..)..  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR