AltınMadalyon üyelerinin avatarları...

Başlatan caretta, 22 Nisan, 2012, 12:30:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Carnage

Alıntı yapılan: caretta - 22 Nisan, 2012, 12:30:35
Arkadaşlar bu konuyu uzun zamandır merak ediyorum.Avatarlarınızdaki semboller nereden alınma?Bazılarında yazıyor:Hennessy-Martin Mystere,gunessemerci-Tommiks,designer 73-arap kadri,pearljam-Red Kit gibi.Bazılarını da tanıyorum:S.b-Teks
Kızılmaske,hanac -çiko,darkwood-Zagor gibi.Bazılarını hiç bilmiyorum:Gambit,kedidiro,berdkinko,alan ford,pizagor,V,carnage,kalidor,kafkaesk,hüzünlü flüt,emre,pulluk,aramas,Nic 39,yunusmeyra,ravengelus v.b.Bilgi verirseniz sevinirim...

Sadece kendi ismim hakkında konuşayım. Carnage Marvel evreninin en güçlü villanı olmasa da kesinlikle en psikopat seri katilinin ismidir ve Venom simbiyotunun yavrusu ile seri katil Cletus Kasady isimli seri katilin birlşeiminden oluşur ve avatarımda da onun resmi görünmektedir.

emre ozdamarlar

Cocuklugumda ömrumu yiyen nintendo game boy.

kedidiro

gerçi şu anda forumdaki arkadaşların bir çoğu gerçek adımı (selami) ve mesleğimi (öğretmen) biliyor.bazılarıyla yüzyüze tanışma şansım da oldu. ama başlangıçta sadece rumuzken çocukluğumuzdan bir isim seçtim. ilk kez zeki-metin'in ''aslan bacanak'' filminde duyduğumuz sonra uyduğu her yerde uyarladığımız bir meçhul adam klişesi: '' kasımpaşa canavarı bu!!''  '' yok canım saçmalamayın KEDİDİRO o kedi'' :)

pearl jam

Pearl Jam için yazacak çok şey var ama kısaca en sevdiğim müzik grubu :)

Gambit

Benim avatar im benim kendi resmimden yapilma :)

8 yildir snowboard yapiyorum ve su anda yari profesyonel seviye de snowboard cuyum. Formami ozel yaptirdim, on tarafinda guzel bir kizilderili resmi var, western okuyanlar icin onu da paylasiyorum asagida :)

Fotografin cekildigi yer, Rusya ya bagli Sakhalin adasinin merkezi Yuzhno-Sakhalinsk sehri. Elimde gercekten iskambil Aslari var bu arada

On:

affedlmeyen

Metallica'nın The Unforgiven 2 parçasından çok etkilenmiştim. Yıllardır üye olduğum her forumda her sitede aynı adı kullanırım. İsim ordan geliyor. Avatara gelince bi Batman vs Superman filmini çok istiyorum. Yıllardır çizgi romanlarla animasyonlarla idare etmek bi yere kadar. Düzgün bir film gelsin diye beklediğimden bu avatarı kullanıyorum.

alan ford

Alan Ford  Max Bunker ve Mangus tarafından 1969'da yaratılmış bir fumetti kahramanı. Klasik ajan tiplemelerine alaycı gözle bakan , politik göndermeleri de olan bir çizgi roman.İtalya'da yayın hayatına hala devam ediyor ama hiç bir zaman majör bir kahraman olamamış. Diğer ülkelerde de öyle. Ama Tito'nun Yugoslavya'sın da  ve ondan arta kalanlarda en sevilen çizgi roman olmuş. Ben de vakti zamanında Kosova'lı ev arkadaşlarım sayesinde tanışmıştım. Sırpça baskılarını alır zorla çevittirirdim. Okuduklarım da yarım yamalak yani. O haliyle bile çok iyiydi ama.

Hala Yugoslav filmlerinde birilerinin elinde Alan Ford okurken görebilirsiniz.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

En başta Zagor'un gülücükler saçtığı Bir Ferri çizimini avatar olarak kullanıyordum. Sonra baktım ki forumun yarısı Zagor, diğer yarısı da Teks ile ilgili avatarlar taşıyor, ben biraz farklılaşayım dedim...

Herhangi bir fetişe gönderme falan yoktur avatarımda :), belki bir miktar iz bırakmakla ilgili birşeyler olabilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Alıntı yapılan: Gambit - 24 Nisan, 2012, 13:15:48
Benim avatar im benim kendi resmimden yapilma :)

8 yildir snowboard yapiyorum ve su anda yari profesyonel seviye de snowboard cuyum. Formami ozel yaptirdim, on tarafinda guzel bir kizilderili resmi var, western okuyanlar icin onu da paylasiyorum asagida :)

Fotografin cekildigi yer, Rusya ya bagli Sakhalin adasinin merkezi Yuzhno-Sakhalinsk sehri. Elimde gercekten iskambil Aslari var bu arada

On:

Vayy Gambit sen baya yetenekliymişin.... 8) :D ;)

darkwood

Formumuzda keşfedilmeyi bekleyen daha çok cevherler var.

Göründüğü kadarı ile, Gambit in tam bir anlamı yok, snowboard yaparken kullanılan bir lakap olarak algıladım.  :)
Darkwood Sakinleri..

caretta

Gambit bildiğim kadarıyla bir satranç terimi.Bir taş feda ederek avantaj sağlamak hatta mat etmek.At verip kale almak veya vezir
feda ederek mat etmek.Bir de ben bu konuyu açarken bu kadar rağbet göreceğini ummamıştım. Bir Zafer Bey doktorumuzun'aramas 'nickini merak ediyorum.İlgi gösterip mesaj gönderen arkadaşlara teşekkür ederim.

rumar80

Gambit aynı zamanda X-men'in en ilgi çekici üyelerinden biridir.

Gambit

Riza en dogrusunu bildi. kullanici adim, aslinda x-men de ki gambit den gelme.  Yillar once 1N yayincilik dan cikan x-men ler sirasinda gambit e hayran kalmis, biraz kendini begenmis, biraz ukela, biraz capkin, biraz atletik...olan bu karaktere hayran kalmistim bir cok kisi gibi. Yaklasik 13-14 senedir de gambit nick ini kullanirim her forumda. O kadar cok kullandim ki bir cok kisi beni Suleyman olarak degil Gambit olarak tanir zaten  :D

Gambit in mutant gucu, herhangi bir objeyi (canli olmayan) dokunarak kinetik enerji ile doldurmak. Kinetik enerji ile dolan objelerde  eflatun renk ile isik sacip bir yere dokunduklarinda / carptiklarinda dolduruldugu kinetik enerji seviyesinde patlar. Mutant gucu / yetenegi, Gambit e ayni zamanda asiri bir ceviklik ve atletiklik de kazandirmaktadir (bkz. wolverine filmindeki duvar atlama ziplamalari).  Tasimasi kolay oldugu icin ve de kalinligi ince olup atmasi kolay oldugu icin, Gambit in favori silahi, bildiginiz basit iskambil kagitlaridir. (bkz; asagidaki resim). Bu yuzden, avatarimda ki resimde elimde gercekden iskambil kagitlari var yazmistim ilk mesaja. Iskambil kagitlarini efektlendirdi bir arkadas ve kendi yorumuna gore, ben son seviyede doldurmusum kartlari ve patlamak uzere aslinda elimdeki kartlar efekti olmus  :)

@kizilmaske: tesekkurler

@darkwood, hayir oyle bir terim yok dostum :)

@ caretta, evet ayni zamanda bir satranc terimidir gambit. Cok da sevdigim bir terimdir.  ;)

V

"İstemem,eksik olsun.."

Louis Gara

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?