Örümcek Adam Kapaklarında Kara Kedi...

Başlatan pizagor, 01 Mayıs, 2012, 09:44:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

http://www.pizagorgunlukleri.blogspot.com/2012/05/orumcek-adam-kapaklarnda-kara-kedi.html

'Bilka Örümcek Adam'larını takip ettiğim yıllarda Kara Kedi'li maceralardan ayrı bir keyif alırdım...

Galiba Kara Kedi'yi ilk tanıdığımız maceraydı, hırsızlık yapan Kedi'nin peşine düşen Örümcek hikayenin sonunda Kedi'yi yakaladığında 'Bütün bunları Örümcek Adam'a duyduğu aşk yüzünden yaptığını' söylüyordu o sevdalı güzel gözlerle pisicik...

Kara Kedi'yle ilgili aklımda çok net kalan bir diğer sahne ise Örümcek Adam'ın maskesini sıyırıp gerçek yüzünü göstermesiyle maskenin altındaki yüzü, Peter Parker'ı kabullenemeyen Kedi'nin maskeyi takması için yalvararak Örümcek Adam'dan uzaklaşmasıdır...

Evet Kara Kedi Peter Parker'a değil Örümcek Adam'a aşıktır ama yine de o dönem Mary Jane ile Felicia Hardy (Kara Kedi) gibi iki fıstık arasında kalan Peter Parker'ın ne kadar şanslı olduğunu düşünenlerdendim ben de... Hatta 'Bilka Örümcek Adam'larını özellikle bu pembe dizi için takip edenlerden bile olabilirim o zamanlar...

Comics aleminin tartışmasız ve itirazsız en güzel, en çekici kadını Kara Kedi'nin kendine Örümcek Adam kapaklarında yer bulamaması beklenemezdi elbette...

Örümcek Adam sayı 2... Ucundan azıcık Kara Kedi :)

Örümcek Adam sayı 5... Kara Kedi'li ilk kapak... Gerçek anlamda ve tüm haşmetiyle...

Örümcek Adam sayı 31...

Örümcek Adam sayı 51... Maalesef kostümün rengini tutturamamış üstad...

Örümcek Adam sayı 53... Ki bence en güzel Bilka Örümcek Adam kapaklarından birisidir...

Örümcek Adam sayı 61...

Bu arada Kara Kedi'nin 'Yepyeni Bir Gün'le birlikte bekar kalan Örümceğimizin hayatına yeniden girmesi de hiç şaşırtıcı olmaz, değil mi :)

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

altay1944

31 Eralp kapağı,51-53 cemal Dündar kapağı  61'i çıkaramadım ...Sanırım.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Carnage

Bilka'nın Kara Kedili kapakları gayet hoştu.

rumar80

Bu kapakların hepsi orjinal sayfalardan bakarak çizimlerdir.

yunusmeyra

eralp'in kapaktaki yoğun dönemleridir,çocuk dergilerinin kapaklarınıda çizmektedir..cemal dündar usta ise bildik kalitesi ve hızı ile üretmektedir..onun kapaklarının "tarkan" fasiküllerinde de ayrı bir yeri vardır.."kara kedi"..şahsen o yıllarda tüm "örümcek adam" flörtlerinden daha fazla "örümcek"'e yakıştırırdık..nerdeyse -amerikadaki serinin hatta serilerin güncel ilerleyişini bilemeden- "kara kedi"nin bir macerada tövbe edip örümcek adam'ın hem iş,hem hayat arkadaşı olacağını beklerdik..  :'(
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

darkwood

Spider i Man'i bana sevdiren karakterlerin başında gelen Black Cat  in kapaklarını yerli ustalarımız çok güzel çizmişler.

Konu örümcek adam olur da çizerler hiç boş dururmu?

Aşağıdaki yabancı çizerlerin güzel çalışmaları oldukça dikkat çekici;

Frank Kadar dan 2 güzel Black Cat çalışması,

Darkwood Sakinleri..

kandorlu

İkinci resimdeki spider girl sanırım spider womanlar dan ikinciside olabilir tabi.

darkwood

Alıntı yapılan: kandorlu - 01 Mayıs, 2012, 19:20:56
İkinci resimdeki spider girl sanırım spider womanlar dan ikinciside olabilir tabi.

Evet ikinci resimde spider man'in spider-girl ile birlikte olduğu bir enstantane mevcut.

Ben özellikle birinci resmi çok beğendim. Gerçekten müthiş bir çizim tekniği ve arka plan çalışması var.
Darkwood Sakinleri..

Gambit

Alıntı yapılan: pizagor - 01 Mayıs, 2012, 09:44:49
Örümcek Adam sayı 53... Ki bence en güzel Bilka Örümcek Adam kapaklarından birisidir...

benim de en begendigim kapak bu oldu Pizagor.  Cemal Dundar usta dokturmus; maalesef 2004 senesinde kaybettik kendisini.  Mekani cennet olsun

Alıntı YapBu kapakların hepsi orjinal sayfalardan bakarak çizimlerdir.

Bunu yapmayan tek ustat, saniyorum Ertugrul Edirne. Onun kapaklarinda bir esinlenme goremedim henuz, belki de bana denkgelmemistir.  Onun disinda herkes bir sekilde birilerinden "esinleniyor"

rumar80

İkinci resimdeki hatun Spider woman Julia Carpenter'a benziyor bu arada.
Son resimdeki karakter de Rachel Summers (Phoenix)

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 01 Mayıs, 2012, 14:27:53

Geçenlerde 'Erkek kitle imha silahı dekolte' isimli bir haber okumuştum (nerede okudun diye sormayın :) )

Bu resmi görünce o yazı geldi aklıma...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kandorlu

Bu çizimi internette araştırıp buldum resimdeki hatun Julia Carpenter değilmiş Anya Sofia Corozan
(spider girl) ilk olarak 2008 yılında ortaya çıkan bir karakter bir ara Örümcek Adama yardımcı (sidekick) olarak düşünülmüş ama anladığım kadarıyla pek tutmamış.

Julia Carpenter karakterini ise bir zamanlar ülkemizde yayınlanan demir adam çizgi filminden hatırlayanlar olabilir orada demir adam tek başına değildi ekip halinde çalısıyorlardı bu spider womanda orada vardı diye hatırlıyorum.   

rumar80

Doğru hatırlıyorsun arkadaşım.

Julia Carpenter ilk olarak Secret Wars limited serisinde karşımıza çıkar. Siyah kostümü ilk onda görürüz. Daha sonra kızının velayeti için savaşırken hükümete bağlı Freedom Force'da görev alır. Bu arada Bilka Örümcek Adamda Peter'la bir iki macerasını okuruz. Daha sonra da West Coast Avengers'a katılır.
   Bunlar benim hatırladığım. Sonrasına bakmak lazım.

rumar80

Alıntı yapılan: darkwood - 01 Mayıs, 2012, 14:27:53

Buradaki karakter Black Cat değil X-men'den Rachel Summers nam-ı diğer Phoenix. Karanlık bir gelecekte (Days of future Past) Cyclops ve Jean Grey'den doğmuş bir karakter.