Hulk vs. Avengers

Başlatan hanac, 05 Mayıs, 2012, 17:40:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

3. kitapta Hulk yardım için malikâneye gelir. Bruce Banner Hulk'un bedenini yönetebilmektedir. Ezeli düşmanı Leader'ın yaratıkları ile mücadele etmiştir. Ancak malikâneye istemeden de olsa düşmanlarını da getirmiştir.

Macerayı 80'lerde Avengers'ı yazan Roger Stern yazmış. Son iki sayfada görünen iki sanatçının kimler olduğunu tahmin eden var mı? İpucu: İkisi de 80'lerde Marvel'ın zirve sanatçılarındandı. Birisi her zaman öyleydi ya...
   Bilen bir dostumuza değerli adminimiz Hasan'ın seçeceği bir çizgi roman hediye ediyoruz..

kalidor

Birisi Sal Buscema mı Umar Abi:) ?
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Peter David'in yazdığı dönemde Hulk dünya tarafından bir gamma bombasının patlaması sonucu ölmüş sanılmaktadır. Oysa o tekrar değişmiş ve ilk günkü gibi gri olmuştur. Ancak yeni Hulk daha akıllı ve sinsidir. Vegas'a gelip orta sınıf bir mafya babasının korumalığını yapmaya başlar. Artık adı "Mr Fixit"tir ve Vegas'ta yeni düzen ondan sorulmaktadır.
   Aynı dönemde kurulan East Coast Avengers grubu da bu Mr Fixit'i araştırmak üzere Vegas'a gelir ve kavga başlar.

rumar80

Alıntı yapılan: kalidor - 21 Kasım, 2012, 08:19:39
Birisi Sal Buscema mı Umar Abi:) ?

İlk sayının çizimlerine Sal Buscema yardım etmiş Fatih ama buradakilerden biri o değil.
Bir ipucu daha: Bu iki artist te günümüzde yaşamıyorlar.

rumar80

World War Hulk sonrası Bruce Banner yakalanmış ve hapsedilmiştir. O sıralarda ortaya "kırmızı" bir Hulk çıkmış ve SHIELD tesislerine saldırılarda bulunmaktadır. Bir grup Avenger onunla savaşırken SHIELD'in yeni yöneticisi Tony Stark yeni Hulk hakkında bilgi almak için Bruce'u ziyarete gider.

BAHADIR

Sağda ki John Buscema'da soldakişni ben de çıkaramadım...:) Kim ola ki?

hennessy

Alıntı Yap-Sonunda bu kitabı da okuma şansını buldum. O kadar yazmamıza değmeyecek bir seri.

Umar abi öncelikle klavyene sağlık diyor dediğiin gibi Hulk karakteri gereksiz bir karakter olduğundan Marvel öyle yapmıştır.Nasılsa satsa satsa üç beş adet satar diye.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Alıntı yapılan: BAHADIR - 21 Kasım, 2012, 08:38:01
Sağda ki John Buscema'da soldakişni ben de çıkaramadım...:) Kim ola ki?

Taaaaa Ankaralardan cevabın yarısı geldi.
  Teşekkürler Ömer.
  O zaman cevabı ilk tamamlayan kitabı alır.  ;)

Gambit

DC nin bitmek bilmeyen sonu gelmez "crisis" serilerinden ve de marvel in satislarinin dustukce, Hulk u baska bir gruplara gonderip dayak attirmasindan bulanti geldi, kusucam yakinda yemin ederim

hic bir sekilde ciddiye alinmayacak, cok dandik bir seri daha olmus. cok paraniz varsa, pop-corn tadinda yasamayi seviyorsaniz, alin okuyun, vaktiniz ve paraniz degerliyse, uzak durun derim

yunusmeyra

"mark gruenwald" desem..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

berkuralcan

Alıntı yapılan: Gambit - 21 Kasım, 2012, 08:48:37
DC nin bitmek bilmeyen sonu gelmez "crisis" serilerinden ve de marvel in satislarinin dustukce, Hulk u baska bir gruplara gonderip dayak attirmasindan bulanti geldi, kusucam yakinda yemin ederim

hic bir sekilde ciddiye alinmayacak, cok dandik bir seri daha olmus. cok paraniz varsa, pop-corn tadinda yasamayi seviyorsaniz, alin okuyun, vaktiniz ve paraniz degerliyse, uzak durun derim

Bunun Marvel'ın satışlarının düştükçe Hulk'u başka gruplara göndermesiyle alakası yok, Marvel iki üç senedir bu tarz, tek bir karakterin Avengers'a ya da bütün Marvel Evreni'ne daldığı seriler çıkartıyor, Marvel Universe vs. The Punisher, Marvel Universe vs. Wolverine, Deadpool vs. The Marvel Universe, Deadpool Kills the Marvel Universe vs. gibi.

Bunlar satışlar düştüğü için yapılmak bir yana, kendileri fazla satış yapmayı beklemeyen seriler, zaten Marvel'la falan bir alakası da yok, paralel evren hikayesi bunlar - Tamı tamına "What if?" serileriyle aynı amacı taşıyorlar. Gerçi bu serinin canon içinde belli noktalara göndermeleri vardı diye hatırlıyorum ama, yine de evren gidişatı bakımından tamamen önemsiz.

O yüzden tam anlamıyla "pop corn tadında" seriler, sadece geyik amacıyla alınıp okunsunlar diye yazılıyorlar, öyle DC'nin Crisis'leriyle kıyaslanabilecek, Marvel'ın satışlarını yükseltecek bir şey değil o yüzden bu seri.

hanac

Hulk'a bayıldık diyenleri, Hulk Sevenler Derneği'ne  üye olmaya davet ediyoruz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4924.0.html

rumar80

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 21 Kasım, 2012, 12:09:25

"mark gruenwald" desem..

8 ARALIK'TA KİTABI HAK ETTİN DESEM.   ;)

rumar80

Mark Gruenwald gerçekten Marvel'ın efsanelerinden biridir. Çizerlik, çok başarılı baş editörlük gibi görevleri dışında asıl damgasını yazarlıkta vurmuştur.
  JLA kopyası Squadron supreme'in 12 sayılık başarılı limited serisi, sıradan bir karakter olan Quasar'ın kendi dergisi ile başarılı satış yakalaması onun sayesindedir.
   En büyük başarısı ise 10 yıl boyunca yazdığı Captain America'da olmuştur. 300. sayıda ölen Red Skull'ın dönüşü, Steve Rogers'ın sadece Captain olması ve John Walker'ın yeni Cap olması (daha sonra U.S.Agent olarak bilinir) Crossbones ve Diamondback karakterleri Diamondback ile Cap'in aşkı vs hep onun döneminde olmuştur.

yunusmeyra

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Kasım, 2012, 14:58:26

8 ARALIK'TA KİTABI HAK ETTİN DESEM.   ;)
Rıza,bence kitabı 8 aralıkta aramızda olacak "en genç" arkadaşlardan birine verelim..
ve dediğin gibi "üstad mark" "comics"lerin yayın serüvenlerinin her kademesinde bulunmuş ölümsüz isimlerden..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR