En Son Aldığınız Çizgi Roman(lar)

Başlatan Gambit, 09 Mayıs, 2012, 13:55:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nikopol

@nicholaihel

Sonunda Showa'yi almissiniz; hayirli olsun. Okuyunca begenip begenmediginizi, sizce Turkcede yayinlanmali mi, yayinlanirsa tutar mi, yazarsaniz guzel olur.

Harun Ça

Alıntı yapılan: nicholaihel - 25 Temmuz, 2016, 22:55:29
Neil Gaiman's How to Talk to Girls at Parties

Okuyunca hakkında yorumlarınızı bekliyorum, merak ettiğim bi' grafik roman.

pizagor

Alıntı yapılan: Mic-Har - 25 Temmuz, 2016, 23:49:43
Okuyunca hakkında yorumlarınızı bekliyorum, merak ettiğim bi' grafik roman.

Aynen! Ba'nın instagram hesabından gördüğüm kadarıyla SDCC'de de gündemde bu albüm.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Alıntı yapılan: nicholaihel - 25 Temmuz, 2016, 22:55:29
Neil Gaiman's How to Talk to Girls at Parties

Çizgi Düşler 3 adet Neil Gaiman telifi almış.

Acaba birisi bu olabilir mi ?

Nightrain

Siperlerdeydik uzun zamandır karşıma çıkıp duruyordu. Forumda zaten öveni vardı, 9 TL'ye bulmuşken kaptım hemen.

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

seastar1000

Dun Julia 11 ile Tex klasik 24 u aldim
Gece okuyamadim Bugun bitiririm isaallah diyorum

nicholaihel

Mic-Har, pizagor Gaiman'ın oldukça kısa bir hikayesinde uyarlama. Hardcover. Özgün eser kısa olunca, oldukça ince bir cilt olmuş. Aslında Gaiman ismi, tarzı malum. Ba&Moon kardeşlerin kendi özgün eserlerinde de ufak paranormal esintiler bulunmasına rağmen burada tümden gerçek bir hikaye bekliyordum. Burada da bilimkurgu teması var. İki ergen arkadaş, biri kızlar hakkında daha cesur, tecrübeli, ana karakterimiz ise kadınları anlamak konusunda zorluk çeken, adeta başka bir gezegenden geldiklerini düşünen çekinik biri. Bir gün partiye davet edilirler... Olaylar gelişir.

Bilimkurgu gibi görünen yanı rahatlıkla metafor olarak da düşünülebilir. Hikaye hakkında detay vermeye gerek yok. Kısa hikayenin metni internette mevcut.

Açıkçası öykü beni çarpmadı. Gaiman'a göre ortalama. Moon&Ba'ya hayran olduğumdan hızla edindim. İşin çizgi kısmı ise dört dörtlük. İkizlerin sevdiğim çizgileri bu defa çok hoş sulu boya renklendirmelerle süslü. Sayfalar seyirlik.

nikopol, aldım nihayet. Başladım ve kanaatler de oluşmaya başladı ama bitireyim öyle de yazarım.

pizagor

Bu albümü çok yakında Türkçe okuruz diye düşünüyorum. Duyum falan değil benimki. Gaiman malum, çizgiromancılar değil genel geçer okur kitlesi tarafından beğenilen birisi. Moon ve Ba ikizleri ise çizgiromancılar tarafından yakın dönemde keşfedilen isimler. Bu birliktelik kesinlikle tiraj garantili, beklemeye hiç gerek yok.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Temmuz ayı itibariyle toplam bilanço;

Les Fils D'el Topo  #1
    Fırat  #1
    Fırat  #2
    Fırat  #3
    Fırat  #4
    Sami  #1
    Sami  #2 
    Hortlak  #7
    Yabani  #2
    Otlak  #4 ''Kara Bela''

Ninja Kaplumbağalar  #1
    Tepe
    Zagor  #172   
    Martin Mystere  #172   
    Mister No  #170   
    Dylan Dog  #17   
    Dylan Dog Mini Dev Albüm #6

Stero Seyfi  #2 
    Inhuman Cilt  #1   
    Titana Saldırı  #11   
    New Avengers  #4 (Mükemmel Dünya)
    Avengers  #6 (Sonsuz Avengers)

Tokyo Gul  #5
    Gizli Savaşlar Cilt  #1   
    Gizli Savaşlar Cilt  #2   
    Mesihin Dönüşü  #1   
    Mesihin Dönüşü  #2   
    Batman İlk Yıl Özel Edisyon HC   
    Hellboy Maskeler ve Canavarlar

Wamp  #0
    Daredevil  #6   
    Green Lantern  #3   
    Flash  #5 (Tarih Dersleri)

Ve Öyküler   

Not : Kategorize ederken ayırt edici olması bakımından yeşiller fumetti, morlar frankofon, kırmızılar yerli, maviler comics, siyahlar manga, turuncular bağımsız ...  :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Kauss

Batman Arkham Origins
Naruto 1-5. cilt ( artık bir başlayayım )
Titana Saldırı Çöküşten önce

dean

- The Avengers Cilt 5: Uyum Sağla Ya Da Öl
- The Avengers Cilt 6: Sonsuz Avengers
- New Avengers Cilt 3: Diğer Dünyalar
- New Avengers Cilt 4: Mükemmel Bir Dünya
- The Flash: Flashpoint Yolunda
- The Flash Cilt 5: Tarih Dersleri
- Ninja Kaplumbağalar Cilt 1: Sürekli Değişim
- Saga Cilt 3
- Chew Cilt 3
- Fullmetal Alchemist Cilt 15

seastar1000

Tex cilt 27 ile Tex klasik 25 i aldim
Toplu tasima ucretsiz olunca ucuza geldi

yalcinerol345

Klasik Örümcek Adam 4'ü aldım.İlk ciltler tükenince hemen sipariş vermiştim.

nicholaihel

Alıntı yapılan: nikopol - 25 Temmuz, 2016, 23:48:41
@nicholaihel

Sonunda Showa'yi almissiniz; hayirli olsun. Okuyunca begenip begenmediginizi, sizce Turkcede yayinlanmali mi, yayinlanirsa tutar mi, yazarsaniz guzel olur.

Yeni bitirdim. Oldukça beğendim. Kitap oldukça kişisel bir otobiyografi ile ciddi bir tarih kitabının karışımından oluşuyor. Mizuki kendi yaşamı, ailesi ve gözlemleri ile hikayesini daha manga-vari, daha eğlenceli bir çizgi ile yansıtırken, bayağı bayağı bir tarih kitabı kıvamında (dipnotlar ile zenginleştirilmiş dolu dolu) içeriği ile hikayenin fonu olan "gerçek" tarihi hadiseleri oldukça gerçekçi çizgilerle anlatmayı tercih etmiş. Ara geçişlerde de Mizuki'nin benim ilk kez bu çizgi romanda karşılaştığım Rat Man karakterini, dış ses/anlatıcı olarak kullanıyor.

Bu ilk cilt 1926-1939 dönemini konu alıyor. Tüm dünyadaki kıvılcımlı atmosferi Japonya özelinde ve genel hadiselere dokunarak okumak oldukça bilgilendiriciydi. Büyük Buhran'dan sonra irice bir kelebek etkisine tutulan Amerikan bağımlı ekonomilerin durumlarından, krizler, yoksulluk ve nasyonalizmin nasıl yükselişe geçtiğini okuyoruz. Büyük Savaşın hazırlayıcı faktörlerini Japonya cephesinden okumak kitabın en etkilendiğim kısımlarından oldu. Japonya-Çin, Japonya-Rusya (Japonya'nın asyadaki işgalleri, Panasyacı politikaları...) vs. ilişkileri ile dönemin dünyasına genel bir bakı da kazandırıyor kitap. Polonya işgali sonrası Fransa ve Birleşik Krallığın Almanya'ya savaş açtığı sırada cilt sonlanıyor.

Ben tarzı da, kitabı da çok beğendim. Beğendiğim için elbette Türkçe yayınlanmalı mı sorusuna cevabım "evet" olacaktır. Lakin türün "kutup"larından Hadashi no Gen Türkiye'de satmıyorsa, on volümden oluşan serinin devamı bir türlü basılmıyorsa Showa için durum zor demektir. Muhtemelen bağrıma taş basıp ingilizce çeviriye devam edeceğim.

Yine de umut fakirin ekmeği, inşallah kendi dilimizde (hemi de Japoncadan bizzat çeviri ile  :) ) okumak nasip olur.

bugraltu

Japonya'dan hediye olarak One Piece'in ilk 6 volunu iceren Deluxe edition 1 ve 2 si, Death Note'in ilk 4 volunu iceren Black edition 1 ve 2 si geldi. Mangalara da boylece baslamis olacagim.