En Son Aldığınız Çizgi Roman(lar)

Başlatan Gambit, 09 Mayıs, 2012, 13:55:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nocardia

-Ben, Katil
-Bihikaye
-Brodeck Raporu - 1. Kitap: Öteki
-Buzul Çağı
-Gaddar Davut - Sultan'ın Kutusu
-Gazap Fırtınası Üçlemesi 2: Julia - Roem
-Gazap Fırtınası Üçlemesi 3: Havanın Rengi
-Gece Gelen Öyküler
-Hamsiyi Beklerken
-Kadınların Nesi Var?
-Komançi 1-2-3
-Masallar Cilt 9
-Periler Ülkesi'nden Nefret Ediyorum Cilt - 1
-Punisher Max Cilt 10: Valley Forge, Valley Forge
-Zavallı Polat - İmkansız Yolculuk

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Alıntı yapılan: Nightrain - 13 Aralık, 2017, 09:18:51
Asteriks Omnibus

Müsait bir zamanda önden, yandan ve çaprazdan birkaç foto paylaşabilir misin Nightrain?..Nasıl bir omnibus olmuş çok merak ediyorum, şöyle üç boyutlu olarak da görme fırsatım olmadı hiç...Hakikaten HC mi?..İnce albümlerden birleşme laf olsun omnibusu mu yoksa hakkaten omnibusun hakkını vermiş mi?..Bu ve benzeri sorularıma da cevap almış olacağım gerek birkaç foto, gerek de ekstra yorumların eşliğinde...Hatta bunu Asteriks Omnibus başlığında yaparsan daha da müthiş olur, benim gibi başka merak eden üyelerin kafasında en ufak bir soru işareti kalmaz... :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12280.0.html
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Alıntı yapılan: ferzan - 13 Aralık, 2017, 10:11:49
    Müsait bir zamanda önden, yandan ve çaprazdan birkaç foto paylaşabilir misin Nightrain?..Nasıl bir omnibus olmuş çok merak ediyorum, şöyle üç boyutlu olarak da görme fırsatım olmadı hiç...Hakikaten HC mi?..İnce albümlerden birleşme laf olsun omnibusu mu yoksa hakkaten omnibusun hakkını vermiş mi?..Bu ve benzeri sorularıma da cevap almış olacağım gerek birkaç foto, gerek de ekstra yorumların eşliğinde...Hatta bunu Asteriks Omnibus başlığında yaparsan daha da müthiş olur, benim gibi başka merak eden üyelerin kafasında en ufak bir soru işareti kalmaz... :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12280.0.html

Elime geçer geçmez atacağım fotoğrafları. ;)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gizmoo

ferzan

Alıntı yapılan: gizmoo - 13 Aralık, 2017, 22:09:30
Asteriks fotolarını aşağıdaki mesajda görebilirsiniz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12280.msg188849/topicseen.html#msg188849

Çok teşekkürler, tüm merakımı gidermiş oldum bu sayede...  :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

- Marvel Evreni-Son
- Infinity Abyss
- Uncanny Inhumans Cilt 3: Civil War II
- Uncanny Avengers Cilt 3: Civil War II

Hayal Kahvem

ne kadar şanslıyım! tanrım teşekkür ederim. :)

frodo

Asteriks tek cilt üç macera
Sandman 4
Vaiz 1
Kadın direnişçiler
Airborne 44
Kililana şarkısı(ciltli)
Ben Rene Tardi Stalag IIB Kampında Savaş Esiri
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Hayalet

Sizler daha çoğunu alırsınız umarım diyerek:

-   Ken Parker, 37'den 59'a kadar (baskısı tükenmiş 2 sayı hariç) tamamı.Sonunda serinin ülkemizde yayınlanan kısmını edindim, mutluyum.
-   Uçma Sanatı ve Kırık Kanat – Antonio Altarriba/Kim. (Özellikle Uçma Sanatı'na bayıldım, Kırık Kanat'ı da hemen ardından aldım, o da devamı niteliğinde. İkisini de bilhassa Uçma Sanatı'nı ısrarla tavsiye ederim, hem öyküleri gerçek ve çok sağlam hem Kim'in çizimleri).
-   Maus – Art Spiegelman (1992'de Pulitzer ödülü almış bir çizgi roman, gerçekten hak etmiş)
-   Levent Cantek'in üçlemesi, Dumankara, Emanet şehir, Uzak Şehir (henüz okumadım)
-   Berlin 1 ve 2. Kitap (henüz okumadım)
-   Yalınayak Gen (4 kitap bir arada, henüz okumadım))
-   Essex County Üçlemesi (Okudum ilginç bir üçleme,sonu biraz hüzünlendiriyor, film gibi olmuş)
-   Sıradan Zaferler – Manu Larcenet (Çok beğendiğim başka bir kitap, bu da ödüllü)
-   İstasyon Sokağı No120 – Leo Malet / Tardi (Beğendim)
-   Taşradan Öyküler – Shaun Tan (Almasam da olurmuş, daha çok bir karikatür albümü ya da retrospektif gibi, çizimler hatrına dursun bakalım kitaplığımda)
-   Güçsüz Düşmezsen Hayat Güzeldir – Seth (Eh fena diil, biraz bohem)
-   Bırak Üzülsünler – Özge Samancı (Benim gibi 70lerde doğanların iyi bildiği benzer bir yaşam öyküsü, okunmasa bir şey kaçmazmış)
-   Pyongyang – Guy Delisle (Çok beğendiğim bir başka kitap)
-   Epileptik – David B. (Çok beğendim ve bu kitapta görerek Stepler İmparatorluğu kitabının izini sürüp edindim, işte böyle kitap ve filmlere bayılıyorum, bir grafik roman saysinde başka bir kitap ediniyorsunuz, süper)
-   Oğulların Diyarı – Gipi (güzel, ama okunmazsa bir şey kaçmaz)
-   Tardi – Ben Rene Tardi Stalag 2B Kampında savaş esiri (henüz okumadım)
-   Ben, Katil – Antonio Altarriba (Henüz okumadım)

Bu kış bol bol çizgi ve grafik roman okuyacağım sanırım. :))

Darısı olmayanların, alamayanların başına.
Umarım herkes dilediği kitaba kavuşur, umarım herkesin çizgi romanlarla hobi düzeyinde ilgilenecek kadar maddi imkanı olur.
Umarım bir gün memleketimizde kitap ve çizgiroman okuma oranları artar ve baskısı olmayan kitaplar da bu sayede basılır. (Her ne kadar kırmızı karın yağma olasılığı bundan fazla olsa da, umut fakirin ekmeği ne diyeyim.)
Bazen, memlekette yemeye ekmek bulamayan, alamayan insanlar aklıma gelince, bu tip şeyleri paylaştığıma, utançla karışık biraz hayıflanıyorum da açıkçası.
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

hanac

Mükemmel çizgi romanlar almışsın Hayalet.

Okudukça ilgili başlıklara yorumlarını bekliyoruz. (Zaten yorumluyorsun yanlış anlama olmasın  :))

kharon

yari fiyatina denk geldigim icin bir Grandville albumu aldim:

normalde hayvanlarin boyle antropomorfik resmedildigi CR'lara antipatim var ama serinin adini oldukca cok duyuyordum,
bakalim  :D

Hayalet

Alıntı yapılan: hanac - 23 Aralık, 2017, 09:29:52
Mükemmel çizgi romanlar almışsın Hayalet.

Okudukça ilgili başlıklara yorumlarını bekliyoruz. (Zaten yorumluyorsun yanlış anlama olmasın  :))

Teşekkürler, bazıları gerçekten mükemmel çıktı. İlgili başlıklara fırsat buldukça yazarım, genelde çok sık giremiyorum.
Uçma Sanatı enfesti mesela. Sıradan Zaferler ve Epileptik de öyle.
Dün Essex County Üçlemesini de bitirdim. Çizimleri ilk başta basit gibi gelse de konunun işleniş biçimi sayesinde ve kurgu sayesinde onu da tolere ediyor insan okurken, ben beğendim doğrusu onu da. Pyongyang,Kuzey Kore'ye bir Yolculuk; şu günlerde adından çokça söz ettiren Kuzey Kore hakkında güzel ipuçları veren bir eser olmuş, beğendim.
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

darbove

The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

NIC

Hüseyin (Nemo) kardeşimin gönderdiği yemede yanında yat kitaplar