Ödüllü Mayıs 2012 konusu

Başlatan rumar80, 16 Mayıs, 2012, 07:55:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Herkese merhaba,
   Ayın 16'sı geldi. Bu da yeni bir ödüllü konu ile karşınızdayız demek. Konuyu açmadan önce şunu hatırlatmak istiyorum: Ödüllü konunun amacı üye arkadaşlarımıza çizgi roman hediye ederken onların katılımlarını ve paylaşımlarını da arttırmaktır. Bu nedenle katılacak arkadaşlardan bunu da düşünerek yazmalarını özellikle rica ediyorum. Gelelim konumuza:
   Forumda görmüşsünüzdür. Sevgili Ümit Kireççi ve Ahmet Yüksel (Poe) öncülüğünde rahmetli Ali Recan ölümünün 10. yılında mezarı başında anıldı. Buradan ustaya bir kez daha Allah'tan rahmet diliyoruz. Konumuz da usta ile ilgili.
   Rahmetli Ali Recan çizgi roman yaratıcılığı dışında Conan, G.I Joe, Hulk gibi sayısız çizgi romanın da ülkemizde yayınlanmasına öncülük etmiş biridir. Sizin için Ali Recan'ın Türk çizgi roman okurlarına ulaştırdığı en önemli çizgi roman hangisidir?
   31 Mayıs 2012 akşamına kadar yorumlarınızı bekliyoruz.

rumar80

Bir çoğunuzun "Conan" diyeceğini düşünsem bile benim için en önemli yayın hep Yüzbaşı Volkan olacaktır. İlkokulda okumayı yeni sökmüş bir çocuk olarak kahraman bir Türk Yüzbaşı'sının maceralarını okumak beni hep heyecanlandırmıştı. Tay yayınlarının serisinin tamamına yakınını çocukluğumda okuduğum gibi yıllar sonra tekrar toparlayıp bir daha okumuştum. Bir dönem Tercüman Çocukta önceden okuduğum maceraların bazılarını tekrar okumak ayrı bir tat vermişti. Firar gecesi, Deprem ilk aklıma gelen maceralar. Bir de comics gibi daha önceki maceralarda karşımıza çıkan karakterler daha sonra tekrar önümüze çıkabiliyordu. Bu da beni sevindirirdi. Alfa dönemi maceralarını maalesef düzenli okuyamadım ama Volkan, Nusret, Funda ve Hakkı Başçavuş'un yeri hep ayrı oldu.

hanac

Hediyelerimiz Sevgili Tarkan Kurt'dan.

TEX Altın Seri Sayı 113, 114, 115 ve 116.

Perpetual

Bence Conan ve Yüzbaşı Volkan . Tek birini seç derseniz Conan.

Hayatımda bu kadar çeşitli şekillerde basılan bir çizgorman daha görebileceğimi sanmıyorum :).
7. Biriktirici

hanac

Bence Kaptan Amerika, Fantastik Dörtlü, Thor ve Hulk serileri.

İlk defa düzenli olarak onun sayesinde okumuştum.

poe

Conan mı desem Volkan mı? diye düşünmek yerine hala sahaflarda rahatca bulunabilen ve paketle açılmayı bekleyen CONAN'ı, seçiyorum.
Bir daha sorarsanız da Korku derim onagöre:)

hennessy

İlyas'ın depoda sohbet ediyorduk bir an gözüme bir kaç çizgi roman ilişti o an inanmadım ama gerçekten orda duruyordu G.I.Joe çocukuğumun en sevdiğim kahramanlarından biri karşımda duruyordu 4 tane çalsammı dedim :) yok İlyas söyledim bana hediye etti onları Ali Recan sayesinde bir kaç serisini okumak şansı buldum ama hala aldıklarımı okuyamamıştım bu vesile ile onları okurum..............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

konnektör

Ne yazık ki  sevgili Ali Recanı, sevgili Sezgin Burak gibi erken kaybettik, ikisinede Allahtan rahmet diliyorum. Ali Recanın Türk çizgi romanına en önemli katkısı Yüzbaşı volkan dır. Başta Conan olmak üzere çeşitli amerikan orijinli
çizgi romanları Türk okuruyla tanıştırmasıda çok önemlidir. Ali Recan gibi çizgi romana gönül vermiş nice girişimci ve yaratıcı kişilerin yeniden var olması ümidiyle.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

pizagor

Fantastik Dörtlü beni çok heyecanlandırmıştır. Özellikle kapaklarına bayılırdım...

O kadar yayınının arasından yıllar sonra yeniden toplamaya çalıştıklarımsa Fantastik Dörtlü, ROM ve Thor oldu...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

barisvolkan

Bana göre bize hediye ettiği en önemli eseri tabiki Yüzbaşı Volkan'dır.En verimli çağında ve genç yaşta kaybettigimiz üstata rahmet dileriz.

kadri kerem

Burası yeri değil ama merak ettim Daltonlar ile ilgili yarışmayı kazanan kim oldu?  Açıklandı mı? Sorunun cevabı ne idi? Üst üste sorularla sıkıştırayım sizi  ;)

Saint2

Yüzbaşı Volkan diyorum...   ;D ;D ;D ;D ;D

rumar80

Alıntı yapılan: kadri kerem - 19 Mayıs, 2012, 00:06:36
Burası yeri değil ama merak ettim Daltonlar ile ilgili yarışmayı kazanan kim oldu?  Açıklandı mı? Sorunun cevabı ne idi? Üst üste sorularla sıkıştırayım sizi  ;)

Ödüllü Burak nick'li üyemiz kazandı. Linki aşağıdadır. Sıkıştırma yok dilediğin gibi sor. Sevgiler.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4857.msg53421.html#msg53421

V

Yüzbaşı Volkan kesinlikle!..

Önce Tercüman Çocuk'ta,sonra Türkiye Çocukta okumuştum Yüzbaşı Volkan'ı.(Türkiye Çocuk'ta  bazı kareler sansürlenirdi. :) )

Ancak bir de Conan vardır ilk göz ağrımız.Daha okumayı sökmeden resimlerine hayran hayran bakardım.Şimdi o çizimleri

yapan uıstalar teker teker rahmetli oldular Ali Abi gibi.. :( Zaman hızla-akıp geçiyor.Bizlere zamanında küçük

paylaşımlarla,büyük keyifler yaşatan bütün çizgi roman emekçilerini saygıyla anıyorum..
"İstemem,eksik olsun.."

Louis Gara

Conan; John Buscema Ernie Chan ikilisinin çizimleri ile büyümüş biri olarak bu yayınların çıkmasını sağlayan Alfa Yay. ve dolayisi ile Ali Recan üstadı burada bir kez daha rahmetle aniyorum.

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?