Sürgün Ruh, 80'ler Efsanesi ve Filmler

Başlatan kadri kerem, 27 Mayıs, 2012, 01:02:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Yıllar sonra Kill Bill ile tekrar arz-ı endam eden Gordon Liu ve Sonny Chiba ( ki rivayete göre Bruce Lee'yi bile tırstıran bir öfkesi varmış gerçek bir master olan Chiba'nın , kanmayın Hattori Hanzo'nun bilgeliğine) bu filmlerin olmazsa olmaz oyuncularıydılar.

Jet Li'nin erken dönem Bir Zamanlar Çin'de serileri de çok iyidir. Bu filmlerden birinde Donnie Yen ile oynuyordu yanılmıyorsam. İkisinin de gençlik zamanları ;)

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: alan ford - 29 Mayıs, 2012, 16:46:27
  Yıllar sonra Kill Bill ile tekrar arz-ı endam eden Gordon Liu ve Sonny Chiba ( ki rivayete göre Bruce Lee'yi bile tırstıran bir öfkesi varmış gerçek bir master olan Chiba'nın , kanmayın Hattori Hanzo'nun bilgeliğine) bu filmlerin olmazsa olmaz oyuncularıydılar.

Jet Li'nin erken dönem Bir Zamanlar Çin'de serileri de çok iyidir. Bu filmlerden birinde Donnie Yen ile oynuyordu yanılmıyorsam. İkisinin de gençlik zamanları ;)

Donnie Yen, Bir Zamanlar Çin'de serisinin 2. filminde oynamaktadır. Jet li'nin canlandırdığı Wong Fei Hung karakteri muhteşem bir karakterdir. Birçok Hong Kong'lu oyuncu tarafından bu karakter defalarca beyazperdeye aktarılmıştır ve yanlış bilmiyorsam Wong Fei Hung karakteri hayali değil de gerçek bir halk kahramanıdır...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kedidiro

çocukluğumuzun kasabalarının tahta sandalyeli, üç film birden oynatan sinemalarında ya bir hafta sonudur, ya da dersten kaçılıp sinemanın büyüsüne koşulmuştur...bir kovboy film de olur ama illaki wang yu filmi olan sinemadayızdır...konu kadri keremin anlattığı gibidir. son sahne öncesi eve gelen kahramanımız ustasının, ailesinin , sevgilisinin kötü adam takımı tarafından vahşice öldürüldüğünü görür. onu dövüşmekten alıkoyan kolyesinin de artık boynunda olmadığını farkeder ( bruce lee - patron benim) kötü adamı onun intikamından koruyacak hiçbir şey kalmamıştır artık. hızlı adımlarla evden ayrılır. aynı anda sanki sözleşmişcesine o küçük sinemadaki onlarca çocuk bir alkış ve ıslık koyverirler... arkasında bunca yürek varken wang yu'yu artık kim yenebilir?.. filmden sonra ışıklar yandığında da o film bir süre daha bizde yaşamaya devam eder, kimi sahnenin önünde kimi sinema kapısında filmden kaptığı dövüş figürlerini sergiler kimi arkadaşıyla hararetli hararetli filmin kritiğini yapar, kimi wang yu mu döver ceki çen mi onu tartışır ama hepsi mutludur hepsi bir büyünün içindedir...

hennessy

80'ler de tek geçerim benim iiçn gelmiş geçmiş en iyi film müziklerini barındıran film dinleyip gaza gelip sokakta birkaç çocuğu döverdim :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kadri kerem

Rocky deyince akan sular durur. Hele şu sahne tüyleri diken diken eder. Tam 2. dakikada Adrian "Kazanamazsın!" der ve Rock abinin kafasını bozar. Karısına anlamlı birkaç cümle eden Rock abi atlar Lamborghini'sine ve muhteşem şarkı eşliğinde bir yandan düşüncelere dalar, bir yandan da gazlar  ;D

http://www.youtube.com/watch?v=P9n3HPA_OTA&feature=fvwrel

kadri kerem

Bu arada serinin 5. filmi genelde sevilmez ama ben onu da çok severim. Belirteyim dedim  :)

gamlıbaykuş

Ben tüm seriyi defalarca izledim. Özellikle de 1. ve 2. filmi...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hennessy

Alıntı yapılan: kadri kerem - 29 Mayıs, 2012, 23:47:27
Bu arada serinin 5. filmi genelde sevilmez ama ben onu da çok severim. Belirteyim dedim  :)

Serinin beşinci filmi hakketten beğendiyseniz rocky sevgisi ile olsa gerek sanırım rocky stallone kafası güzel iken yazmış seneryoyu :) bu arada serinin son filmi olan rocky balboyu kaç kere izlediğimi ben bile hatırlamıyorum resmen stallone seneryoda döktürmüş ve beni ve birçok kişiyi çocukluğuna götürmüştür.Hele oğlu ile sokaktaki konuşması ve karısı ile mezardaki konuşması bambaşkadır.

yalcinerol345

5.filmi televizyonda yakalayamadım.Bu yazdıklarınızdan sonra daha da çok seyretmek istiyorum.Umarım yakında bir kanalda rastlarım.

hennessy

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 30 Mayıs, 2012, 08:30:46
5.filmi televizyonda yakalayamadım.Bu yazdıklarınızdan sonra daha da çok seyretmek istiyorum.Umarım yakında bir kanalda rastlarım.

İzlemediyseniz Rocky Balboyu izleyin 2010 da yayınlanan

taarruz

Gerek sinema önlerinde,gerekse gazetelerde bakmaya doyamadığım filmlerin basın reklamları,zamanın büyülü dünyası ( '79-'80 lerin ilk yılları) Milliyet arşivlerinden...

[IMG]http://i45.tinypic.com/xm1qwy.jpg[/img]

[IMG]http://i47.tinypic.com/m68e8.jpg[/img]

[IMG]http://i46.tinypic.com/2nbrdwy.jpg[/img]

[IMG]http://i47.tinypic.com/34s16kn.jpg[/img]

[IMG]http://i45.tinypic.com/flbi2a.jpg[/img]

[IMG]http://i47.tinypic.com/ly908.jpg[/img]

Çizgili günler
Fatih

connyapku

vaaay tulerim diken diken oldu bende 90 larin baslarinda yazlik sinemaya gittigimi hatirliyorum 13.cuma bolumlerini halloween serilerini ve daha bir suru klasik filmleri syretmistim .islik ve alkis larla van dame ve bruce lee filmleri bir baska oluyor gercektende bu arada hatirlayan varmi ben cok kucuktum o zamanlar atlantisten gelen adam vardi  cok severdim hatta benim icin namora benzerdi.

rumar80

Bu afişler benim de anılarım canlandırdı:

Altın tabancalı adam ilk gittiğim Kames Bond filmidir. Roger Moore benim için gerçek Bond'du taa ki Connery'i izleyene kadar.
   Escape to victory'e okuldan arkadaşlar ile gittiğimi ve o zamanın trendi olduğu için her pozisyonda maçta gibi alkışladığımı hatırlarım.
   Star Wars'a ve birçok filme afişte de adı olan Topkapı Sur sinemasında gitmiştim. Yıllar sonra "erişkin" sineması oldu. Şimdi de iş yeri  :'(
   Jaws'un öyküsü de komiktir. Kuzenimle Empire Strikes Back'e gitmek için Çemberlitaş'a gitmiştik. İki film arka arkaya imiş. İlk film de Jaws. Biz de kuzenle Jaws'un son 30 dakikasını ardından da İmparator'u izlemiştik. Gelecek program diye de Raiders of the lost ark'ın reklamı verilmişti.

connyapku

vay be rumar agbi ne guzel sans seninkide o donemin buttun klasikleri arka arkaya kucuken ilk gittigim sinema izmir cinar sinemasiydi E.T yi seyretmistim bu sinemanin catisinda ray sistemi oldugunu cati istendigi zaman otomatik acildigini :) dunyada ilk oldugunu bir belgeselde seyretmistim ikinci gidisimdede bruce lee the way of the dragon bizdeki adi en buyuk benim filmini izlemistim sinema cikisinda herkezin ustunde beyaz atlet kimi sinav cekiyor kimi ucan tekme atiyor :) unutulmasi mumkun degil.sadece o zamanlarin anisina o zamanlar sinemalarda seyretigim filmleri in dvd sini toplamistim.simdi bu sinema hali saha ve bilardo salonu oldu gecen yaz gedigimde oradakilere rica edip sagolsun oranin eskilerinden beri beni icerde dolastirip eski kamerayi salonu gosterdi resimlerini cekmistim.

rumar80

Sevgili kardeşim,
  Yaz tatili olunca benim de yolum İzmir'e düşerdi. Ben ve kuzenim (O İzmir'de yaşardı Üniverite için İstanbul'da bizim yanımızda kalırdı) Eşrefpaşa'da Ferah, Lozan ve Küçük klüp adlı açık hava sinemalarına giderdik. Star Trek, Rocky IV, Affedilmeyenler vs hep orada gittiğim filmlerdir. Aralarda da kumru ve pomfrit  ;) yenir gazoz içilirdi.
   Sonra hepsi teker teker kapanıp apartman oldular.  :(