2012 Haziran Ayı Ödüllü Yarışması - TARDI SİPERLERDEYDİK

Başlatan hanac, 28 Mayıs, 2012, 12:15:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Arkadaşlar merhaba,

Haziran Ayı'ndan itibaren aylık ödüllü yarışma içeriğinde bir değişiklik yapıyoruz.

Soru sorup, mail ile cevap istemek yerine, bir çizgiromanı veya macerayı tartışmaya açıyoruz.

Toplu okuma gibi... Yorum yapanlar arasından bir kişiye hediye verilecek...

Bu projenin fikir babası Ömer Bahadır, ilk çizgiromanı da o seçti

Tardi - Siperlerdeydik

1 Haziran'dan itibaren olumlu / olumsuz yazılarınızı bekliyoruz.

tommikser

Evimde hala okunmayanların arasında bekliyordu şimdi ilk sıraya zıpladı ;D

pearl jam

Öncelikle çok güzel bir fikir olduğunu belirteyim ( tebrikler bahadır :) ) Bazı kitaplar deyim yerindeyse arada kaynıyorlar, bana göre siperlerdeydik de onlardan biri. Güneş semerci bile okumamış daha düşünün artık  ;D O yüzden ilk konunun seçimi de isabetli olmuş.

tommikser

Valla hocam o kadar okunacak şey var ki beynim dönmüş durumda daha çok film izlemek  müzik dinlemek gezmek lazım ama nasıl olcek bu işler anlamadım ??? :o ;D

pearl jam

Yahu ben bu kitapla ilgili yorum yapmıştım forumda ama bulamadım. Sanırım bu harika kitabın forumda bir başlığı bile yokmuş ( ya da ben bulamadım  ;D )

Geçen yaz gecenin bir yarısı okumaya başlayıp aynı gece uykusuz ve üzgün gözlerle bitirdiğim bir kitap olmuştu Siperlerdeydik.

Tardi, tarihe siper savaşı olarak geçen 1. dünya savaşına, savaşın ekonomik politik nedenlerinin dışında  tamamen insani bir bakış açısıyla yaklaşmış ve devletlerin yüce amaçları!! altında yok olup giden; hayalleriyle, aşklarıyla ama savaş sırasında böcek kadar değerli olan canlarıyla, kahramanların değil basit insanların yaşadıklarını ajitasyon içermeyen ama son derece vurucu bir şekilde anlatmış.

Benim için 2011'in en iyi çizgi romanlarından biri ve gözümde Tardi'ye sonsuz kredi kazandırmış bir kitaptır kısaca.

hanac

Sayın Pearl Jam, lütfen yorumlarınızı 1 Haziran'a kadar saklayalım.  :)

Herkes okusun bu arada, ya da satın alsınlar.

İyi yorumlayan kazansın.    ;D  :P  ::)

pearl jam

Alıntı yapılan: gunessemerci - 28 Mayıs, 2012, 13:54:59
Valla hocam o kadar okunacak şey var ki beynim dönmüş durumda daha çok film izlemek  müzik dinlemek gezmek lazım ama nasıl olcek bu işler anlamadım ??? :o ;D

Senin bu kitaba bayılacağına neredeyse eminim :)

Alıntı yapılan: hanac - 28 Mayıs, 2012, 14:23:17
Sayın Pearl Jam, lütfen yorumlarınızı 1 Haziran'a kadar saklayalım.  :)

Herkes okusun bu arada, ya da satın alsınlar.

İyi yorumlayan kazansın.    ;D  :P  ::)

Pardon 1 haziran meselesini kaçırmışım  :D

hanac

Evet arkadaşlar;

Okuyor muyuz bu ayki kitabı ?

1 Haziran da yorumlarınızı bekliyoruz.

s.b

Abi ben bu kitabı almadım. O yüzden beni muaf tutun.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: s.b - 29 Mayıs, 2012, 15:00:10
Abi ben bu kitabı almadım. O yüzden beni muaf tutun.

O zaman birinden bulup okuman lazım ya da satın almalısın.  :)

tommikser

Abi ben dün kütüphaneden çıkardım bugünde okumaya başlıyoruz.Sami abi kaçmak yok alıp okuyup yazıyoruz ona göre.Senden özellikle gelecek yazıyı merak ediyorum Sami abim ;)

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Başlığımız yorumlara açılmıştır.

hanac

Hediyemiz Nic39 dan geliyor, kendisine çok teşekkür ederiz.

Saint2