Marmara'dan İsteklerimiz

Başlatan alan ford, 30 Mayıs, 2012, 19:27:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Marmara Çizgi duy sesimizi.  Conan Türkiye'de çok sevilen , onlarca yıldır evrendeki hemen her formatta basılan bir çizgi roman. Ama hala büyük ölçekli renkli bir haritası yok elimizde. Lamı cimi yok , bu büyük bir ayıp. Hazır BCVK'nın6. cildin çevirisi bitmiş, Kimmerya serisi yayına hazırlanıyorken Bir Hyborya haritası istemişiz çok mu?

Marmara Çizgi'nin bu konuda gereken duyarlılığı göstereceğini ve çıkan yeni ciltlerden birinde , büyük ölçekli , renkli bir haritayı bizden esirgemeyeceğini düşünüyorum.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Ben de bir istekte bulunacağım.

3 Renk serisi için karton kutu istiyoruz.

Marmara duy sesimizi.

alan ford

rumar80

Vallahi ben ÖZELLİKLE Bone'u bir an önce okuyup bitirmek istiyorum.
  İlke kendi bölümünde bence çok başarılı. Bu başarının devamını ve artmasını istiyorum.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Mayıs, 2012, 19:53:36
   Vallahi ben ÖZELLİKLE Bone'u bir an önce okuyup bitirmek istiyorum.

aynısını bende istiyorum

HacıGeraltEmmi

Yılda en az 4 sayı SSOC ve 6 sayı Yürüyen Ölüler okumak istiyorum. ::) ;D 8)

kalidor

Harita isterük! Yeter ki verin parça parça da olsa verin biz birleştiririz.
Crom! Ölüleri Say...

yunusmeyra

yukardakilerin hepsini istiyoruz  ;)
bir de"borgia" serisi ne olacak..  ???
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

alan ford

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 30 Mayıs, 2012, 20:33:49

bir de"borgia" serisi ne olacak..  ???

Hakikaten .Dizisi çatır çatır oynuyor türk kanallarında. Üstelik kimsede takipteyiz deyip meclise , iç işleri bakanlığına falan da şikayet etmiyor.   ;)

pearl jam

Alıntı yapılan: alan ford - 30 Mayıs, 2012, 19:27:53
  Marmara Çizgi duy sesimizi.  Conan Türkiye'de çok sevilen , onlarca yıldır evrendeki hemen her formatta basılan bir çizgi roman. Ama hala büyük ölçekli renkli bir haritası yok elimizde. Lamı cimi yok , bu büyük bir ayıp. Hazır BCVK'nın6. cildin çevirisi bitmiş, Kimmerya serisi yayına hazırlanıyorken Bir Hyborya haritası istemişiz çok mu?

Marmara Çizgi'nin bu konuda gereken duyarlılığı göstereceğini ve çıkan yeni ciltlerden birinde , büyük ölçekli , renkli bir haritayı bizden esirgemeyeceğini düşünüyorum.

Aynı şeyi ben de geçen gün conan okurken düşündüm. Alfa yayınları her fasiklülün iç kapağında haritayı veriyodu macerayı okurken mutlaka haritaya da bakardım. Doğa'nın söylediği gibi bir şey süper olur ama en kötü ihtimalle eskisi gibi iç sayfaya da konulursa güzel olur.

Bir de Conan'daki devletler, ırklar bugünün dünyasında kimlere karşılık geliyor bu konuyla ilgili forumun barbardan sorumlu bakanı  ;D kalidor' a bir bilgilendirme yazısı yazmasını rica ediyorum. mesela bilmiyorum doğru mudur (conan'daki ) kimmeryalıların  iskoçlar olduğunu okumuştum bir yerde. turanlılar - türk vb. çoğunu tahmin edebiliyorum aslında ama bu konuda resmi  ;D bir bilgi varsa paylaşan olursa sevinirim. 

pearl jam

Bu arada diğer istekler de arada kaynamasın  :)

Öncelikle marmara çizgi de İlke keskin' in departmanı  :D gayet başarılı gidiyor, conan dışında söyleyecek fazla bir şey yok, tebrikler.

Sanırım Erdem beyin baktığı departmanda ise gördüğüm kadarıyla daha marjinal yayınlar olması nedeniyle yayın düzeninde aksamalar olabiliyor. Bone ve Borgia gibi çok sevdiğim iki dizi en çok etkilenen iki yayın oldu maalesef. Tam bir düzene oturamayan Yürüyen Ölüler'in 8. ve 9. kitapları arasındaki zaman dilimini periyodik hale getirirlerse o da düzene oturmuş olur.

Bir de kimse sormamış ben sorayım : Enki Bilal' den yeni bir kitap düşüncesi var mı?

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

esattr

Enki BİLAL kitapları ve de tabii ki XIII

rumar80

darkwood

Red Sonja ve Conan Kimmerya ilk öncelikli istediklerim. Harita ve posterleride olursa çok daha iyi olur tabi ki.
Darkwood Sakinleri..