DC - Cilt Tanitimlari

Başlatan Gambit, 31 Mayıs, 2012, 09:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Cok uzun yazmistim ama microsoft un hiyarligina geldi  >:( sayfa ve tum yazdiklarim silindi. AKsam yeniden yazmaya calisacagim, simdilik kisaca tanitim yapayim  >:(

Degerlendirme: 8/10
Yeniden okunurmu: evet
Alinmalimi: DC evreninde bir donum noktasi ve hikaye guzel, alinmali
Fiyat: 22.99 $ (hardcover)
176 sayfa
Yazar: Geoff Johns
Cizer: Andy Kubert

Barry Allan (Flash) masasinda uyanir ve bildigi dunyada olmadigini farkeder.  Annesi olmemistir, batman psikopat bir karakterdir, cyborg bir kahramandir, captain cold iyi bir vatandasdir, Superman i bilen yoktur dunyada, wonder woman ve aquaman Ingiltere yi ele gecirmek icin savasan iki liderdir...en onemlisi Barry Allen Flash degildir.

Tarihin akisinin degistirildigini anlayan Barry Allan, her seyi eskisi gibi yapmak icin oncelikle yeniden Flash olmak zorundadir. Bunun icin Bruce Wayne malikanesine giderek, Batman in magarasina iner. Gerisi aksam :)

s.b

Konusu çok sert gibi görünüyor. Hızlı ve heyecanı bol mükemmel bir macera.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

dean

Flashpoint kesinlikle dc takip edenler için okunması şart olan bir öykü New 52'ye giden yol bu cilt'ten geçiyor.

dean

Green Lantern Vol. 1: Sinestro

Klasik Green Lantern yeminiyle açılan hikaye, yemini eden kişiyi görünce okuyucuyu şoka so..... Diyemiyorum çünkü kapaktanda anlaşılacağı üzere Sinestro, Green Lantern birliğine geri döner. Hal Jordan artık bir Green Lantern değildir. Ve Sinestro'nun Hal Jordan'a bir teklifi vardır; Bana yardım et bende sana yüzük vereyim.

Diğer New 52'ler ile kıyaslandığında şöyle acayip böyle acayip demiyeceğim çünkü eski evrenle pek değişen bir durum yok. Herhangi yeni bir arc işte. Sakın yanlış anlaşılmasın ama kötü demiyorum. Her zaman ki Green Lantern kalitesi. Hikaye güzel, çizimler güzel, oldukça da merak uyandırıcı. Ben okurken bir sonra ki sayıyı okumak için sabırsızlandım açıkçası.Zaten Green Lantern DC'de ki açık ara favori karakterimdir.

Bu arada esas şok evrenin koruyucularının ağızından dökülür ...  :D

Güzel bir cilt, beğendim. Hatta insan elindekini bırakır bunu okur.

9/10

rumar80

Başlangıç dönemi maceraları için yazılarımı okumanı tavsiye ederim.  Green Lantern adında özel başlığımız bile var.

hanac

Yeşil Lantern türkiye de yayınlansın artık.

DC şaşırma, sabrımızı taşırma  :)

Nightrain

Green Lantern ve Aquaman'in Türkçe yayınlanmasını çok istiyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Haziran, 2013, 03:48:51
  Başlangıç dönemi maceraları için yazılarımı okumanı tavsiye ederim.  Green Lantern adında özel başlığımız bile var.

Green Lantern'in önceki dönemine hakim sayılırım da (Green Lantern: Rebirth,Sinestro Corps War, Secret Origin,Blackest Night,Brightest Day,War of the Green Lanterns okumuştum.) Dc de ben esas Superman ve Wonder Woman konusunda cahil sayılırım. Bu iki karakter için tavsiyelere açığım.

rumar80

New 52'de Wonder Woman'ı oku bence beğenirsin. Daha eski dönemleri benim için de karanlık.
  Superman Bilka'nın da yayınladığı John Byrne'ün yazıp çizdiği Man of Steel döneminde yeniden doğarken çok iyidir. Son yıllardaki maceralarını ise doğru düzgün takip etmedim.
  Geoff Johns'un yazdığı Secret origin ve Brainniac'ı övüyorlar. Aldım ama daha okuyamadım.

rumar80

Ayrıca madem Green Lantern okuyorsun MUTLAKA Green Lantern Corps'ları da oku. Hem eski sayıları iyidir, hem de Lantern ailesinin new 52'de en iyi maceraları bence oradadır.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Haziran, 2013, 13:41:52
  Ayrıca madem Green Lantern okuyorsun MUTLAKA Green Lantern Corps'ları da oku. Hem eski sayıları iyidir, hem de Lantern ailesinin new 52'de en iyi maceraları bence oradadır.
Green Lantern Corps'lar listemde. New 52 ile birlikte başlayan Red Lanterns baya ilgimi çekiyor aslında.

rumar80

Red Lantern iyidir ama Corps daha iyidir.
  Yakında Orange lantern da çıkacakmış.

dean

Orange Lantern olayını ilk defa duydum, adamlar iyice geliştirdi Green Lantern evrenini.

rumar80

Lantern orange zaten tek bir kişi. Diğer Lantern'lar gibi her sektörün orange Lantern'ın yok. Bu maceralar da onun maceraları olacak.