DC - Cilt Tanitimlari

Başlatan Gambit, 31 Mayıs, 2012, 09:48:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Haziran, 2013, 16:10:00
  Lantern orange zaten tek bir kişi. Diğer Lantern'lar gibi her sektörün orange Lantern'ın yok. Bu maceralar da onun maceraları olacak.
Neydi adı Larfleeze'di galiba.

rumar80

dean

Batman Vol. 1: The Court of Owls

New 52 Batman'in çok tanıtılacak bir yanı yok aslında (direkt alıp okumak lazım) ama kendimce birşeyler karalamak istedim. Reboot'tan sonra ki ilk Batman macerasının böyle bir macera olacağı heralde pek tahmin edilemezdi. Hatta bana çok garipte gelmişti açıkçası. Yani pekala bilinen bir villian ve çok daha görkemli bir macera ile başlayabilirdi New 52 Batman. Ama insan okumaya başlayınca tam tersi düşünüyor. Aslında tamda bu başlangıç gerekiyor. Bu sadece Bruce Wayne ya da Batman reboot'u değil aynı zamanda Gotham reboot'u da. Gotham her zaman bir şehirden fazlası olmuştur. O, nefes alan, büyüyen bir canlıdır adeta. İşte bu noktada The Court of Owls ve suikastçi The Talon ile tanışıyoruz.

Bu, The Court of Owls yüzyıllardır Gotham'da var olan bir oluşum (heyet,topluluk,divan) Gotham ile ilgili kararlar alıp The Talon aracılığıyla da  uyguluyorlar. Yolları Bruce Wayne/Batman ile kesişince de maceramız başlıyor.

Açıkçası içerik ile ilgili bilgi vermek hiç istemiyorum. Tadı kaçmasın. Çok güzel bir macera, kesinlikle alıp okuyunuz, tavsiye ederim.

10/10

hennessy

Sevgili Dean bu yorumunu ve devamını okudukça aşağıdaki yerde yaparsan Batman bölmünde toplarız çok güzel olur senin yorumlarını çok severek okuyorum.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4383.0.html
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Alıntı yapılan: hennessy - 04 Temmuz, 2013, 20:46:13
Sevgili Dean bu yorumunu ve devamını okudukça aşağıdaki yerde yaparsan Batman bölmünde toplarız çok güzel olur senin yorumlarını çok severek okuyorum.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4383.0.html

Konu birleştirmeyi şuan bilemediğim için. Başlığa genişletilmiş versiyonunu yazdım :)

Ras Al Ghul

Blackest Night

Black Lantern'ların dönüşünü ve kahramanları ele geçirip zombileştirmesini anlatıyor.

Işığın Savaşının bir parçası ve Brightest Day 'e altyapı hazırlıyor.

Ben çok beğendim. Yeniden okunur eğlenceli.

Neyse Spolier beyaz lantern olup Nekronu yenmeleri müthiş

9.75/10

Ahmet Oktay

JLA : Tower of Babel

Dün okudum, Ra's Al Ghul Juctice League ekibindekilerin zayıf yönlerini bulmuş ve bir bir saf dışı bırakmaktadır. En büyük düşmanı Batman için diğerlerinden farklı bir plan yapmıştır ve Justice League olmayınca Dünyanın hakimi olmak için önünde engel kalmayacaktır. İşler Ra's Al Ghul'un istediği gibi gitmektedir, ekip arkadaşları bir bir saf dışı kalırken Ra's Al Ghul'u durdurmak Batman'e kalacaktır lakin kendisi için hazırlanan planlardan habersizdir. Öte yandan Ra's Al Ghul'un adamları yaydıkları sinyallerle Dünya üzerindeki herkesin yazılanları okuyamamasına birbirleriyle konuşurken ne dediklerini anlamamasına neden olmaktadır. Ra's Al Ghul durdurulmazsa ilk savaş Türkiye ve Rhapastanlılar arasında çıkacaktır

Süper insanlarında zayıf yönlerinin olduğunu gösteren, dostluğu ve sadakati sorgulayan ve sonu beklemediğim şekilde biten bir hikaye. Şahsen beğendim, kısa zamanda da JLA : Earth 2'yu okumak istiyorum.