Bir Kadıköy Hikayesi

Başlatan essegesse, 31 Mayıs, 2012, 17:13:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 01 Haziran, 2012, 15:54:54
Bırılerın batıramak ıcın elınden gelenı yapan zararına satmayı bıle goze alan bunun ıcınde ekonomık gucune guvenen yada bastıgı kıtapları baska yayıncılarla takasa sokup malıyetını mınumum a ındırıp sonrada bak karımdan fedakarlık yapıyorum(MALIYETINEDE SATMIYORLAR ASLINDA) onlarda yapsın mantıgı ıle burda utanmadan yazabılen ve bizleri maliyetıne yada zararına satmaya zorlayanlar bunu sızın ıyılıgınız ıcınmı yapıyorlar yoksa ART nıyetlemı ?
Acaba ALTAN nıyetlerınemı bozuluyor yoksa ucuz satmalarınamı ? 
sevgili ÖZGÜR kanunlardan fazla anlamam ama aklıma takıldı acaba baktıgın kanunlarda dampıng de yasalmı ?

İlyas bunu yazmamın sebebi böyle bir ifadeyi böyle bir ortamda benim çalıştığım marka yazsa rakipleri onu sürüm sürüm süründürür. O yüzden kullanılan kelimelere dikkat etmek gerekir, kişilerin canı yanabilir...

Alıntı yapılan: Jedmau - 01 Haziran, 2012, 15:55:58
Alıntı yapılan: pizagor - 01 Haziran, 2012, 15:21:11
Alıntı yapılan: Jedmau - 01 Haziran, 2012, 13:05:43
Jbc Yayıncılık olarak gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim. Bizim belli bir iskonto oranımız vardır. Ve bu oran asla değişmez. İstediğin kadar çok al bu iskontomuz yükselmez. Ha gün gelir iskontomu yükseltmek zorunda kalırsam satacağım kişiye son fiyatta oynama yapamazsın kuralı koyarım. Bunu yapmak şart , bunu yapmazsan hem yıllarca senin kitaplarını satan ufak veya büyük tüm kitapçılara ve sahaflara , hemde okuyucuna ayıp edersin.

Rekabet kanunu şu fiyattan satacaksın, şunun altına inmeyeceksin gibi kurallar getirilmesine müsaade etmiyor arkadaşlar, çok ciddi cezaları var. Rekabet Kurulu çizgiroman gibi ufacık bir hacme ilgi duymaz tabi ki ama yine de bunun bilinmesi gerekiyor.

bizde vermeyiz olur biter.

Güzel olur ama sıkça konuşuyoruz, kitap beslemesi tek bir kanaldan değil ki öğrendiğim kadarıyla. Bir şekilde başka yollardan da çizgiromanevine kitap gelebiliyor. Bana çok net şekilde ifade edilen bir mevzu: yayıncı X çizgiromanevindeyken tanımadığı bir kişi geliyor ve bu yayınevinin daha çıkmamış kitabından o çizgiromanevi sahibine teklifte bulunuyor... Bu ve bunun gibi kanallar da engellenebiliyorsa yani yayıncı kitabına sahip çıkıyorsa, 2000 tane basıp 1000 tane bastım demiyorsa, matbaada olabilecek kaçağın önüne geçebiliyorsa vs. ÇOK GÜZEL OLUR...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Neden güzel olur onu da yazayım...

Okur olarak bir kitabın satış adedini öğrenirsem üzerine konan fiyatın ne kadar insaflı olduğuna kanaat getirebilirim. Çünkü şu anda hep aynı terane dönüyor, 300 tane basıyoruz - 250 tane satıyoruz, ne yapalım ancak kurtarıyor... Ortalıkta bu kadar yayıncı bu kadar fazla sayıda kitap çıkarıyorsa, çizgiromanevleri arasında bu kadar acımasız bir rekabet hatta düşmanlık varsa kimse kusura bakmasın ama birisi de çıkıp beni pastanın bu kadar küçük olduğuna inandıramaz...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Saint2

Alıntı yapılan: Büyülü Rüzgar - 01 Haziran, 2012, 15:54:54
Bırılerın batıramak ıcın elınden gelenı yapan zararına satmayı bıle goze alan bunun ıcınde ekonomık gucune guvenen yada bastıgı kıtapları baska yayıncılarla takasa sokup malıyetını mınumum a ındırıp sonrada bak karımdan fedakarlık yapıyorum(MALIYETINEDE SATMIYORLAR ASLINDA) onlarda yapsın mantıgı ıle burda utanmadan yazabılen ve bizleri maliyetıne yada zararına satmaya zorlayanlar bunu sızın ıyılıgınız ıcınmı yapıyorlar yoksa ART nıyetlemı ?
Acaba ALTAN nıyetlerınemı bozuluyor yoksa ucuz satmalarınamı ? 
sevgili ÖZGÜR kanunlardan fazla anlamam ama aklıma takıldı acaba baktıgın kanunlarda dampıng de yasalmı ?

Niyetlerine bozuluyor bence...  :-X :-X :-X

yunusmeyra

şimdi izninizle şahsi düşüncelerimi açıklayacağım..
1-biz piyasa yönlendiricisi bir forum değiliz..ancak okuyucu ve izleyenlerimizin yazı ve anketlerinden çoğu zaman "piyasanında" yararlanacağı sonuçlar,bilgiler veya projeler çıkabilir ,öneriler yazılabilir ve kişilerin kendilerini bağlayacak her türlü eleştiri yapılabilir..
2-ancak hiç bir görüş ve genelleme herkese dayatılamaz ve sonuna kadar eleştiriye açıktır..
3-hepimizin kişisel yakınlık,dostlukları olan yayınevi,satıcı ve yazar-çizerler vardır doğal olarak ve herkes "sevdiğini" savunmakta,öne çıkarmakta serbesttir,ama bunu herkese dayatamaz ve eleştirilerini "objektif" kriterlere dayanarak ve "karalama" amacı gütmeden yapar..farklı tarafların farklı görüşleri "demokratik" bir şekilde forumumuzda yer almalı,ancak kişisel hakaret ve saldırılar bundan ayrı değerlendirilir..
4-bir yayını,koleksiyonu "ucuza" maletmek "serbest piyasada" haktır ve "sorgulanamaz" kabul edilebilir,ancak ben dahil çizgi romanın geleceğini baltalayacak ,"insani duyguları" bir süre sonra tahrip edecek rekabet koşullarını "sorgulamakta" bir haktır ve "sorgulanamaz"..
5-farklı görüşlere göre "vicdani muhakememizi" daha iyi yapacağımıza şüphe yoktur..

buradan hareketle;piyasada yayınların oldukça pahalı olduğunu savunan ve çoğu zaman 2.el almaktan çekinmeyen biri olarak şahsi kanaatimi şöyle açıklayabilirim:bir yayınevinin farklı satıcı ve dağıtıcılara verdiği fiyattan daha aşağı fiyatta yayın bulmak ve "normal alım fiyatlarından" bile daha aşağı bir fiyata satmak ve bunu "tahripkar"biçimde yapmak "rekabet" değildir..zarar gören uzun vadede biz ve yayıncıların kendisi olacaktır..gerçek rekabet ortamı ve "standartları" belli olan "düzgün" satıcı ve "yayıncılık" bitecek ve 15 sene önce olduğu gibi şimdiki yayınların çeşitliliğinin 10 da 1 ine razı olan dağınık,kısır ve ne idüğü belirsiz koleksiyon zırvalarına "binlerce lira" ödeyen insanlar olacağız..çizgi roman hem piyasa hem "kültür" olarak ilerlemeyecek gerileyecek..şahıs olarak bu olumsuzluklara yol açanlardan "bir şey satın almayın" diyerek forumda çağrıda bulunmayacağım ama ,adaletli bir kar marjıyla çalışan dürüst yayıncı ve satıcılarla alış-veriş edeceğim demekte benim kendime olan saygımın gereğidir..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

BAHADIR

Alıntı yapılan: pizagor - 01 Haziran, 2012, 16:18:39
Ortalıkta bu kadar yayıncı bu kadar fazla sayıda kitap çıkarıyorsa, çizgiromanevleri arasında bu kadar acımasız bir rekabet hatta düşmanlık varsa kimse kusura bakmasın ama birisi de çıkıp beni pastanın bu kadar küçük olduğuna inandıramaz...
Uzaktan sessizce takip ediyorum ama emin olun pasta o kadar küçük...

Ertan bey yukarıdaki mesajında bir rakam telafuz etti...300...Her çıkanı alan 300 kişi...Bütün fiyat politikaları ve etiket fiyatları maliyet üzerinden bu 300 kişiden alınıyor...Bu ilk satış...Bir yıl içinde bu rakam 700 ve 1000'leri bulursa ne ala...

Zaten her çıkan çizgiroman bırakın 1500-2000'leri 1000 satıp dönüşümü hemen sağlansa bir sıkıntı olmaz...

Türkiye de çizgiroman bu kadar, buraya kadar...Fazla zorlamamak lazım...Adetler 10.000 gibi rakamları bulmadıktan sonra...Etiket fiyatları yarı yarıya azalmadıktan sonra bu piyasa 300 kişi ile döner durur...Esnafta o 300 kişilik pastadan pay alabilmek için birbirini yer...

Çizgiroman etiketlerini sanal fiyat  ve iskontolardan da kurtarmak gerek...

Kadıköy bir kitaba % 25 mi indirim yapıyor...% 50 ile alırsa yapar...Yayıncı o % 25'i kitabın etiket fiyatına yansıtsa iskontoyuda % 50 yerine dağıtımcıya %35 ile parakendeciye %25 ile verse Dost, DNR, Nezih,Kadıköy çizgiroman esnafı, vs,vs bilimum kitapçılardan çizgiroman alan vatandaşta güvenle istediği yerden çizgiromanını alsa ölür müsünüz?

Bana kalırsa çizgiroman piyasasını bir nebze ayakta tutan Kadıköy esnafı buna da karşı çıkacaktır...Bilmiyorum...Çıkar mısınız?

hennessy

Neyi tartışıyoruz arkadaşlar bu camiyayı ayaktamı tutacağız yoksa yok olması için elimizden gelenimi yapacağız.Yoksa bir kaç kitap evinin köşesinde çizgi romanmı arayacağız yoksa sahaflara gidip acaba çizgi roman varmı diyeceğiz yoksa bir çay verin bana çizgi roman okunan bir dükkanda nefesmi almak isteyeceğiz.Kafamı kaldırıp baktığımda sadece burda çizgi roman satılıyor ya ne mutlu bana mı diyeceğiz yoksa ya ben nerden çizgi roman alacağım adres varmı abi diyeceğiz önce buna karar verelim.................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

demirbaş yayıncılık

Evet arkadaşlar artık sadete gelelim.
Ben yıllarca sergiler açtım soğuk sıcak demeden çizgi roman peşinde koştum ve insanlara çizgiromanı gösterdim bu sayede şu anda birçok yayıncı var ve yayın çıkıyor inanan inanır ve zaten beni bilende biliyor.
Sonrasın da akmar pasajı girişindeki tezğahımda kitap satarken ilkerde  sokağın başında tezğah açmaktaydı sadece cumartesi pazar tezğah açıyorduk ve sorunsuz bir şekilde paslaşıyordukta.inamayanlar ilkere sorabilir.daha sonra ben ilyasla tanıştım ve ona karşım da kendi açtığım yerde tezğah yeri verdim hatta evime gelip benden kitap aldı çünkü tezğah açacak kitabı yoktu .Birkaç hafta sonra babamda emekli oldu ve o arada ben evlendim benim yerime babam tezğahta duruyordu ve ben birsüre sonra geldiğimde bir pazar sabahı hiç unutmam ilyas ve fuat beyler benim yerimede tezğah açıyorlar ve ne yapıyorsun dediğimdede beni dövmek için üzerime yürüdüler babam ve diğer esnaf araya girdilerde olay büyümedi isteyen arkadaşlar bunu ilkerde dahil herkese sorabilirler .
Evet bunu neden yazdığıma gelince daha sonra belediye sergileri iptal etti ilyas benden önce kadiköy iş merkezinde dükkan açmıştı bende daha sonra dükkan açtım tabi hasan kabakçı hepimizden önce oradadydı.Ben ikisi arasında kaldım inanın tek amacım orada ilkerde var ve pasaj bir çizgiroman pasajı olsun diye uğraştım .Ama malesef 2003 te dükkan açtım bir süre sonra ilyas bir yandan hasan abi bir yandan ucuz kitap satmaya başladı ve benim müşterilerimi çekmeye başladılar.Ben ne kadar lal oğlak vs artı dağıtım şikayet etsemde adamlar bu şekilde satışa devam etti.Hatta ilyas bunun lada yetinmedi 2004 te ben west teksas tommiks vs kitapları çıkartmaya başladım ve oda dahil hasan abiyede herkese satsın diye verdim ve tüyap kitap fuarında ilyas da bende stant açtık .İlyas kapı girişinde ben demirbaş yayıncılık olarak en sonda yer bulduk .Ne yaptı biliyormusunuz hatta o zaman altan onun yanındaydı ve isterseniz o da bu konuda yalansa yalan desin ki elimde mahkeme belgeleri var ben yayınevi olarak kitaplarımı yüzde elli ile yani 10 tl di 5 ten satarken altan ve ilyas bağıra bağıra  2 tl den kitaplarımı sattılar ve bana gelen müşteriler bir küfür etmediği kaldı yayınevi 5 ten kapıdaki kitapçı 2 den satıyor nasıl iş.Ben ikisinide uyardım fakat dinlemediler 7 gün boyunca sattılar ve en nihayet cuma günü beylikdüzü noterini alıp kendisine fişiyle 2 tlden kitap aldırdım ve dava açtım.
Evet arkadaşlar etikten adamlıktan dürüstlükten bahseden arkadaşlara duyurulur isterseniz belgeleride burada yayınlayabilirim inanmazsanız nedense ben hep kafanızda sahtekar düzenbazım ya.
Şimdi ben ne yaptım arkadaşlar 1 tl yada 0.5 tl karı yeterli görüyorum zararına birşey satmıyorum kendi kitaplarım satılsın diye bir abonelik sistemi kurmaya ve sizlere hizmet etmeye çalışıyorum eğer bu sistem oturmazsa ben yayıncı olarak ya kaparım yada az ve uzun periyotlu kitap çıkarırım.
Anlamadığım ve devamlı üstü bana hakaretlerle örtülen bir konu var benmi desteklenmeliyim satıcılarmı...

s.b

Alıntı yapılan: s.b - 01 Haziran, 2012, 08:51:10
Seviyeyi düşürmeden hakaret etmeden yazmaya devam edebiliriz arkadaşlar. Madem böyle bir başlık açıldı öyleyse herkes uygun bir dille bu mevzuu tartışsın. Tabi ayarı kaçırırsak bu bölüm kilitlenecektir.

Bu uyarıyı dikkate almaktan vazgeçmediğiniz sürece kilitlenmez.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

demirbaş yayıncılık

Bak arkadaşım benim seninle bir sorunum yok ama senin devamlı yandaşlarınla birlikte bana saldırman var.
MAhkeme sonucuna gelince eger şu andaki ticaret kanunuyla yargılansaydın emin ol çok farklı olurdu artı benimde acemiliğime gelen bir dava oldu . itiraf ettiğin gibi 2 tl ye sattın  2.5tl  değil belgelidir.
Senin de yaptığın mister no cilt 1 ler fotokopi olarak hemde beyaz kağıda eminim bir çok müşterinde vardır hadi biriiniz çıkında bende var doğru diyin hemde dükkanda sattın neden beni eleştiriyorsun altanda şahit değilmi ilyas beycim.O dönemde bulunamadığı için öyle bir piyasa oluştu kimse kimseye orjinal diye satmadı isteyen de aldı istemeyen orjinali bekledi.
Şunu neden söylemiyorsun isteyen ayşe hanımı lali arayıp sorabilir karşılıklı tezğah açarken lal yayına başladı ve ilyas la araları iyi olduğundan halen öyledir bana ilyas bey kitap verdirmedi nitekim hasan abide alamadı ilyas tekeldi ve bende ne yaptım biliyormusunuz bayilerden hatta ilyastan üst fiyatıyla alıp ilyasın indirimiyle kitap sattım inanmayanlar dükkanımda 74 yaşında babama sorabilirler bunları neden anlatmıyorsun ilyas beyfendi hatta aksoy yayına başladığındada bana aynı şeyleri yapmıştın.
Star gazetesiyle indirime gelince 2004 te yayınlar çıkarken epey sayı bastık ve depoda çok sayıda kitap birikti o zaman yaysat dağıtımı iyi değildi ve insanlar çizgi roman basıldığından haberdar değildi ve biz çok zorlanıyorduk bunun için star gazetesinin teklifini değerlendirdik ve türkiyenin her yerine ulaştık bundan sonrada bize okurlar gelmeye başladı.Bu arada biz ilyasa verdik 5 tlden ertesi günde starla 1 tl ye dağıttık diye birşeyde yok eski sayıları verdik.Bunuda boşverin ilyas bey lal habire vatan gazetesiyle kitap dağıtıyor onuda boşverin siz conanları üst fiyatı 45 tl olan conanları nasıl 10 tl den satıyorsunuz demekki lal depoyu boşaltmak için size ucuz veriyor e peki bu kitabı sizden 45 tl den alanlar enayimiydi geri alıp 10 tl den versenize yada lale ne oluyor desenize yada idefix yüzde elli ile satıp kargo benden diyor lali oğlağı vs kitabı hadi ne duruyorsun onlarada bağırıp çağırsana
Yok olurmu tek demirbaş yapar tek demirbaş suçlu demirbaş kalleş etik değil sahtekar vs.vs.....
Bak arkadaşım bunları yaptığın halde  ben yan yana dükkanlarda sana çok şans tanıdım ne çıkardımsa verdim hatta en fazla indirimi sana yaptım ama sen devamlı benim aleyhime konuştun insanlara beni kötüledin  kitaplarımı satmadın çıkaramaz kötü baskı vs .vs. devamlı baltalamaya çalıştın benim seninle ilgili bir aşağılık kompleksim yok çünkü ben ilk sergiyi açtım ben italyalara gidip çizerlerle tanıştım telif aldım şu anda bir sürü yayın çıkarıyorum artık pek başaracağım bir şey kalmadı sense hala aynı yerde duruyorsun birazcık ayağına bastım ciyak ciyak bağımaya başladın asıl aşağılık kompleksi olan sensin bence bunu anlamak için pisikolok olmaya gerek yok.
Benim en büyük hatam kendim gibi karşımdakinide düzgün görmem işte buradan kaybediyorum hemen sırtımdan vurmaya kalkıyor.
Kitaplarımı satmana gelince etrafta zaten çok konuştun sana yalvaracakmışm ya satman için aman ilyasçım ne olur büyük satıcısın benim kitaplarımıda satttttt lütfen yalvarıyorum sanaaaaaa.....
Hahhahhahhahh ya akşam akşam çok vaktimi aldın neden seninle yazışıyorumki ama insanların bazı gerçekleri görmesi lazım artık bana devamlı iftira atman bir yere kadar artık ve çr okurları arkadaşlar sizde artık lütfen sağduyulu olun ve tarafsız davranın ondan yada benden alın almayın ben sizlere birşeyler vermek için mücadele ediyorum ve bu arkadaş devamlı arkamdan herşeyi söylüyor sizlerde lütfen gerçekleri görün...

dursar

DEĞERLİ DOSTLAR ANLAŞMAZLIKLARI OLAN DEĞERLİ SATICI VE YAYİMCİLARİMİZİ ACABA BİZ BİRARAYA GETİREBİLİRMİYİZ  BU TARTİSMANIN KAZANANI YOK OKUYUCU DAHİL BİZ DE KAYBEDİYORUZ.YAZIM SEVİYEMİZİ BİRAZ DAHA YÜKSELTMEK İÇİN CABA GÖSTERELİM ÇİZGİ ROMAN KAHRAMANLARI BİZİM YAPTIĞIMIZI YAPMIYOR.ÇİZGİ ROMAN KEYFİMİZİ KAÇIRACAK HER TARTİSMANIN ÖNÜNE GEÇEREK TARAFLARI BİR ARAYA GETİRELİM.AMA NASIL DERSENİZ İNANIN BİLMİYORUM?BİZLERİN DE KATILACAĞI ORTAK BİR YEMEK OLABİLİRMİYOR

s.b

Sevgili arkadaşlarım ikinizi de tanıyorum ve alış veriş yapıyorum. Lütfen yazmak istediklerinizi hakaret ifade eden kelimeler kullanmayarak yazınız. Buradaki kilit aranızda bir anlaşma olsun hakaret olmasın diye kaldırıldı. Biz Kadıköy'ü yol yapanlar zaten sizleri tanıyoruz. Önemli olan yurdun değişik yerlerinden foruma katılıp sizleri tanımaya çalışanlar. Eminim onlar şu an size iyi gözle bakmıyorlardır. Birbirinize hoş olmayan şekilde ithamda bulunmayınız. Geçmişte yaşadıklarınızı unutmadığınız veya affetmediğiniz gibi sürekli o mevzuları kaşıyarak aranızı daha da açmanıza seyirci kalmak istemiyoruz. Bu tatsızlığa bir son vermenizi temenni ediyorum.

s.b

Yazdığım yazı sadece sizin için değil herkes için geçerlidir. Sizin mesajınızdan sonraya denk gelmesi bu şekilde düşünmenize sebep oldu. Kesinlikle düşündüğünüz gibi değil.

essegesse

Tekrar merhaba.

Ben bu konuyu açarken,olayın buralara kadar gelmesini istemedim.Ama demek ki gelmesi gerekiyormuş.

Ben burda kimseye yalakalık yapmak için açmadım bu konuyu.Evet İlyas ile beraber uzun bir süre çalıştık.Ama ticaret hayatıdır bu.Anlaşamadığımız noktalar olmuştur,yollarımızı ayırmışızdır.Kesinlikle kimseye şahsi olarak düşmanlığım yoktur.İlyas ile de Cem ile de görüşüyorum.Ama Hasan Kabakçı çıkıpta "Hala eski patronuna yalakalık yapıyosun" derse,bu art niyettir.

Ben Hasan Kabakçı ile de görüşüyorum.Benim bu kişilere isyanım sadece ticari dir.Kimsenin kişiliğine saldırmıyorum.Yazdığım "şerefsiz" kelimesi sadece ticari ahlaklarınadır.

Konunun geneline gelirsek,evet İlyas'ın her yazdığının arkasına imzamı atarım.Cem Demirbaş'ın bahsettiği Mister No 1 numaraları da İlyas onaylamadığı halde ben yaptırmıştım.Hepi topu da 10 tane idi.Direk fotokopi idi ve bir kaç müşteri kendisi istemişti. Cem ne gibi korsan baskılar yaptığını kendisi zaten biliyor.Ben bunlara da kötü demiyorum.Piyasada olmayan bazı kitapları ofset baskı ile çoğaltmıştı.Hatta ben bile kendime almıştım.Sonuçta küçük bir piyasa,ne bulsak kardır.

Ama biz hiç bir zaman durup dururken Cem'e ve Hasan Kabakçı'ya saldırmadık.Elimizde saldıracak o kadar çok kaynak vardı ki,gene de yapmadık.

Ama bu arkadaşların ikisinde de aynı hastalık var. "Çekememezlik".

Üstüne basarak tekrar söylüyorum.Bu olaylar sadece ticaridir.Ben kimseye bu arkadaşlardan kitap alıp desteklemeyin falan demiyorum.Kimsenin ekmeğiyle oynamak benim işim değil.Şunu da sanmayın.Ben İlyas'a da destek verirken,dost olduğumuz için değil,doğruları gördüğüm için veriyorum.Sonunda dostluk başka iş başka.Hatta Cem ve Hasan abiyle çok daha fazla görüşüyorum.

Ama yüzüme baka baka ekmeğimizle oyamaları ağırıma gidiyor.

Her insan ticaret hayatında hatalar yapar.Mutlaka benim de,İlyas'ın da hataları olmuştur.Ama biz kimsenin ekmeğiyle oynamak için bile bile hata yapmadık.

Jedmau! (Ertan)
Sana da olaya akıllı ve ılımlı yaklaşımın için çok teşekkür ederim.

Pizagor  (Özgür)
Seni yıllardır tanırım ve çok severim.Ama ilk yazımda belirttiğim "At gözlüğü"nü çıkarmak istemiyorsun sanırım.Yine de düşüncelerine saygı duyuyorum.

Sonuç olarak ben kendi halimde küçük bir mağazası olan bir çizgiromancıyım.Bütün geçimimi bu işten sağlıyorum.Evliyim,bir çocuğum var,eşim çalışmıyor,ev kira,dükkan kira geçinmeye çalışıyorum.Birilerinin dediği gibi ayda 10000 tl falan kazanmıyorum.Bunları niye mi yazdım?

Çünkü birileri benim ekmeğimle oynarsa ve ekmeğimi kaybedersem,onlara dünyayı zindan ederim.Çünkü kaybedecek bir şeyim kalmaz o zaman.

Herkese selam ve sevgiler.

labirent

İlyas ve Cem arasında çok eskiden olan husumetin buraya yansıması, birbirlerini itham etmeleri beni her ikisine karşı da soğuttu. Bunlar rant pastası için kavga ederken Altan gibi ekmeği için uğraşanların kaybetmesine üzülürüm doğrusu.

demirbaş yayıncılık

Arkadaşlar konu çok saptırıldı .
Benim yazdığım ve lal yayıncılıktan ayşe hanım yada artı dağıtımdan muharrem beye yada kargoları getiren halite herkes sorabilir ben ilyas ve hasan abinin arasında yıllarca ikisinin ucuz kitap satması yüzünden adeta boğuldum ve devamlı suretle artı ve lale bunları anlattım isteyen arasın sorsun bunlar gerçekler.
Şimdi ilyas çıkmış cem ucuz satıyor diye feryat ediyor bakın o zamanda ben feryat ediyordum kimse anlamıyordu bu adam hem beni şimdi olduğu ğibi saçma sapan korsan vs hakaretlerde bulunarak okuyuculara kötülüyordu hemde ucuz kitap satıyordu.
Şimdi devran tersine döndü ciyak ciyak bağırıyor.
Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi kimseye yapmayacaksın bir gün gelir ettiğini bulursun.
Ayrıca ben ucuz kitap satmıyorum benim kitaplarımdan indirim yaparak diğer yayıncıların kitaplarını ucuza veriyorum.
Bu arada altanın da söylediği ğibi ilyas ta korsan mister no basmış doğrulandı.HAbire ben korsan kopya baskı yapmıştım sen ne yapmışsın senin ki korsan değilmi neden beni eleştiriyorsun .Demekki talep olmuş ve baskısını sende bende yapmışız bunda ne kötülük var habire bana iftira atmak için bu olayı öne sürmen çok gereksiz.
Hep sen haklı ama cem haksız neden ilyas yaparsa doğru cem yaparsa yanlış ne güzel iş.
Sizlerde arkadaşlar neden soğuyorsunuz ki ben bu konuyu sizlerin bizleri tanımanız için açtım bu güne kadar arkadaş hep beni kötüledi ben hiç cevap vermedim biraz yazınca gerçek kimliğini afişe edince de bağırmaya başladı.
Arkadaşlar sonuç olarak ben birebir baskılar yaptım tabi talep edilince yapıldı ben yayınlarımı baskılar arttıkça star gazetesiyle 1 tlden dağıttım ama yeni sayı vermedim ben yayınlarımın satışını arttırmak için bir abonelik sistemi kurdum ve evet sizlere ucuza kitap roman vs satıyorum ama dikkat edin karda ediyorum kimseye vermemde demedim çıkardığım kitapları herkese verdim hatta bu arkadaşa daha ucuz verdim.
Bu yapılanlarda yanlış aranıyorsa ben şunuda söyleyeyim şu anda büyülü devamlı mesaj atıyor conan cilt 10 tl diye benim dükkanımda 45 tl üst fiyat ve yüzde 40 iskontayla alınmış conanlar var ne olacak şimdi bende ciyak ciyak bağırayımmı ucuz satıyor diye.Sonuçta ticaret yapıyoruz herkesin tek amacı var kar etmek ve hayatta kalmak bunu yapmak içinde masrafları kısmak fazla kitap satmak gerekiyor.YApabilenler ayakta kalacaktır burada ciyak ciyak bağırıp iftiralar atarak bu iş çözülmez önce lale neden ucuz kitap piyasaya veriyorsun denmeli yada oğlak geçen sene teksleri 2 tl den büyülü ve hasan abiye verdi ikiside benim yanımda 5 tl den teks sattı bizde sinek avladık hatta müşterimiz onlara gitti buna ne demeli ilyas bey bak bu aklıma yeni geldi.O kitapları satarken çok keyifliydin çünkü oğlak ve raşit kankan biz alamadık sen sattın.Ama ben hiç çıkıp bağırmadım piyasa şartlarını kabullendim.Ama sen devamlı ciyak ciyak cem ucuz satıyor diye feryat figan .....