Conan'ın Soyağacı

Başlatan kalidor, 07 Haziran, 2012, 10:38:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Arkadaşlar resim kaybolmuş, dandik upload siteleri 3 ay ancak tutuyor. Resmi yedeklemiştim ama sonra bilgisayara format çekildi. Bir şekilde gören, eden, kopyalayan varsa bi zahmet upload etsin  :'( Ağlamak istiyorum...
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 21 Mayıs, 2013, 17:34:35
Arkadaşlar resim kaybolmuş, dandik upload siteleri 3 ay ancak tutuyor. Resmi yedeklemiştim ama sonra bilgisayara format çekildi. Bir şekilde gören, eden, kopyalayan varsa bi zahmet upload etsin  :'( Ağlamak istiyorum...

Çözüm feysbukta dostum. Kullanın şurayı, bağlantıyı verin şuradan. pişman olmazsınız.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 21 Mayıs, 2013, 17:34:35

Gerçekten yazık olmuş, bu yerli resim sitelerinin çoğunda saklanan resimler 3-6 ay arası kayboluyor.
Bende genelde face den resim koyuyorum, arkadaşlara burayı kullanmanızı öneririm.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Bu soy ağacına yaşadığı 90 yıllık aktif üreme hayatı boyunca beraber olduğu binlerce(Abartılı olduğunu düşünmüyorum) hatta döneminin kadın popülasyonunun uygun yaş aralığında %15-20 si ile beraber olduğunu düşünerek gayri resmi çocuklarını da eklersek günümüz dünyasının %1'inin Conan'dan aldığı genetik varyasyon olduğunu ekleyebilir miyiz?

kalidor

Alıntı yapılan: tommikser - 27 Ocak, 2014, 11:18:53
Bu soy ağacına yaşadığı 90 yıllık aktif üreme hayatı boyunca beraber olduğu binlerce(Abartılı olduğunu düşünmüyorum) hatta döneminin kadın popülasyonunun uygun yaş aralığında %15-20 si ile beraber olduğunu düşünerek gayri resmi çocuklarını da eklersek günümüz dünyasının %1'inin Conan'dan aldığı genetik varyasyon olduğunu ekleyebilir miyiz?

Haftada ortalama 5 kadından 16 yaşında rahibe Ursula'dan başlarsak 75-16 hadi 60 sene aktif yaşam de. 42 yaşında Zenobia ile evlenince tek eşlilik dönemi başlar, aradaki kaçamakları geçelim. Bu da 25 sene felan. O zaman 42-16=26 sene buradan. Zenobiadan sonra bi 5 sene daha koyalım. Hadi bunun savaşta, zindanda geçen zamanlarını çıkaralım, yuvarlak hesap 30 sene çokeşlilik dönemi var.  30 x 52 hafta x 5 = 15.750 kadın yapar. Yarısı gebe kalsa 7.875, bunların yarısı kız diyelim, yuvarlak hesap 4.000 oğul. Bunların da 1.000 tanesi çocukken ölmüş olsa 3.000 oğul. 10 bin yılda da 400 nesil dersek gerisini  yüce admin hanac hesaplasın  ;D Ama sanırım şu anki nüfusun  %10'una felan tekabül eder  :D
Crom! Ölüleri Say...

doktor1881

ACABA UCUNDAN BİZİM SÜLALEYEDE DOKUNMUŞMUDUR ;D ;D

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 27 Ocak, 2014, 12:17:53
Bunların da 1.000 tanesi çocukken ölmüş olsa 3.000 oğul. 10 bin yılda da 400 nesil dersek gerisini  yüce admin hanac hesaplasın  ;D

Hesapladım 3 milyar 755 milyon kelle eder.

Yani dünya nüfusun yarısı gibi diyebiliriz.

Nuh Tufanı Conan'dan önce mi sonra mı olmuştu ?

Bu durumda hesap değişebilir.

pizagor

Soy ağacı hala kayıp mı?

Conan'ın babasının ismi Corin mi Conaldar mı? Corin'i biz uydurmuş olabilir miyiz?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Soy ağacı kayıp hocam sorma :'( Bir ara tekrar yapmak gerekecek. Kaynaklarda ikisi de geçiyor. Son filmde Corin'di mesela. Conaldar dedesi de olabilir. Yani babasının babası.

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Altın Madalyon ve Kalidor iftiharla sunar... Çizgiroman tarihinden bir ilk! Böylesinden ne Nemedya Günlükleri'nde ne de Skelos'un Demir Ciltli Kitabında bahsedildi.

Çok yakında detaylı ve resimli soyağacı e-dergi 6. sayıda! Hemen sonrasında da Barbar Conan'ın Altın Madalyonu forumunda!

Baylar...Hiborya Çağı yeniden yazılacak...

Crom! Ölüleri Say...

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 13 Ocak, 2015, 09:54:20
Çok yakında detaylı ve resimli soyağacı e-dergi 6. sayıda! Hemen sonrasında da Barbar Conan'ın Altın Madalyonu forumunda!

Hemen tescil ettirelim.

Sonra ABD ye bile satarız, para kazanırız.  :)

köstebek

Durup dururken conan'ı özletiyorsunuz, bana...

tommikser

Soy ağacı hakkında bir gelişme var mı? Kamuoyu merak ediyor sayın kalidor.

s.b

Bir nemedya efsanesine göre kendisi ile bilmem kaçıncı göbekten akrabalığımız var. Ancak o kadar eski ki bu bağ üzerinde durmaya gerek yok.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

Bence üzerinde durmaya gerek var.üç harfli bir kahramanının orada 20 lik çıtır örneğini vermişsin.İşte bu örnek kanında Conan'ın kanının bir kısmının aktığının kanıtı.Aslında o kadar uzak bir akrabalığınız olmayabilir :D