Animal Man

Başlatan emre ozdamarlar, 07 Haziran, 2012, 23:57:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Daha önce hic okumuslugum yoktu Animal Man'i. DC'nin New 52'sinde yazar Jeff Lemire'in projeden sorumlu oldugunu ögrenince ilk cildini okudum. (Umar abinin son alisveris listesinde de adi geciyordu ordan da gaza geldim :) )

Hikaye guzel, ailesi, cocuklari, gundelik dertleri olan bir super kahramanimiz var. Super gucu yasam agi denen dalga vasitasiyla diger hayvanlarin yeteneklerine sahip olabilmek. Icabinda bir aslanin gucune, citanin hizina, kopegin havlamasina kavusuyor.

New 52 sirasinda cikan ilk 5 sayiyi iceren bu ciltte aslinda Animal Man'in 4 yasindaki kizinin cok guclu bir karakter oldugunu ögreniyoruz. Kotuluklerin dunyasindan (the rot) hayatin dunyasina saldirilar basliyor ve amaclari da kucuk kiz Maxine'i ele gecirmek.

Hikaye hosuma gitti, dogrudan Sandman'i hatirlatti. Okuma firsati ve zamani olanlara tavsiye ederim.

rumar80

Animal Man DC'nin çok geride bırakılan kahramanlarındandır. Ben bile ilk defa Infinite Crisis sonrası haftalık çıkan "52" serisinde karşılaştım. Lemere kahramanı ve ailesini çok farklı bir yöne getirmiş.
   İkinci ciltte Swamp thing ile de karşılaşacak.
   Bugün bahsetmiştim, konuyu açtığın için sağol Emre

emre ozdamarlar

Swamp Thing'in yeni surumune de cok iyi diyorlar bu arada. Alan Moore'dan beri ilk kez adam gibi yaziliyor bu seri gibi yorumlar okudum. Ona da baslayacagim ilk firsatta.

rumar80

Ben de cildini bekliyorum. Bu arada duyduğum kadarı ile Alan Moore'un Swamp Thing'ini içeren bir cilt çıkarılmış bile.

Gambit

Vixen in kardesi mi bu arkadas  yoksa vixen mi bundan cakma karakter ?

emre ozdamarlar

Ilk ciltte Vixen'in adi gecmiyor hatirladigim kadariyla. Wikipedia'dan baktim simdi alakasiz karakterlermis, akrabalik yok yani :)
Ama Vixen'in de bu Animal Man'e gucunu veren uzaylilar ile bi alakasi oldugu ima edilmis bir macerasinda.

kandorlu

İkiside hayvanların güçlerini kullana biliyorlar ama bunun dışında ortak noktaları olduğunu zannetmiyorum zaten vixen siyahi bir karakter animal man ise beyaz ama işin içinde uzaylıların parmağı varsa bilemem. :)

Hangisi daha eski diye sorucak olursak Animal man 1965 yılında Vixen ise 1981 yılında ortaya çıkmış yani animel man daha eski. 

Al Simmons_Spawn

Hiç okumadığım bir karakter. Gerçekten ben de merak ediyorum. Özellikle Grant Morrison'ın bu karakter üzerindeki yazarlık dönemi fazlaca övgü alıyor. Alan Moore'un Swamp Thing'lerini okuduktan sonra ilk işim Grant Morrison'ın Animal Man'ine göz atmak olacak.

rumar80

İkinci cildi de tamamladım. Lemire ve Snyder kapsamlı bir öykü hazırlamışlar. Snyder dedim çünkü Swamp Thing de bu maceraya bağlantılı.
   Dünyada dengede olan üç güç vardır: hayvanları içeren kırmızı, bitkileri içeren yeşil ve ölü/çürümüş dokuları içeren "rot" Üç güç de dengededir. Ama zaman içinde biri hep öne çıkmış diğer ikisi de dengenin korunmasını sağlamıştır. Üç gücün de avantajları vardır. Günümüzde kırmızının avatarı animal man'in kızı Maxine, yeşilini ise Swamp Thing'dir. Animal Man ise kırmızı tarafından kızı olgunlaşmana kadar geçici avatardır. Zaman "rot"un güçlenme zamanıdır ve iki avaların da işi zordur.
   İki cildin sonunda olay üçüncü ciltlerde tamamlanacak. Gerçekten güzel bir seri. Beni Grant Morrison'ın Animal Man'lerini almaya itti bile.
   New 52'nin en ilgi çekici ve sürpriz serilerinden birini tavsiye ederim.

rumar80

rumar80

Bu da üçüncü cilt(ler)in birleşik kapağı. Gelecek program:

emre ozdamarlar

ver gazi, ver itkiyi :)

icim gitti, en kisa surede dalicam bu seriye tekrar.

rumar80

O gazla ben de Swamp Thing birinci cildi okumaya başladım.  ;)

rumar80

Sonunda üçüncü cilt te tamamlandı. Bu cilt üç kahramanın ayrı ayrı ve birlikte sürdürdükleri Rot'a karşı savaşın son halkalarından biri. Diğerleri Swamp Thing ve Frankenstein ciltlerinde olacak.
   Animal Man ve Swamp Thing birlikte Arcane ve diğer Rot yaratıklarına karşı mücadele için yola çıktıklarında düşecekleri tuzağın farkında değildirler. Kendilerini bir anda Rot'un tamamen dünyayı ele geçirdiği bir gelecekte bulurlar. Çok az yerde bitki ve hayvan hayatı sürmektedir ve kahramanlarımız birbirlerinden ayrı düşmüşlerdir. Hayatta kalan birkaç kahramanla savaş başlar.
   Bu sırada zamanımızda dünyada Animal Man'in ailesi peşlerindeki Rot canavarlarından kaçmaya çalışmaktadır. Animal Man savaşı kazanıp zamanımıza, ailesinin yanına dönecektir ama bedeli ağır olacaktır.
   Jeff Lemire/ Scott Snyder ortaklığı iyi işler vermeye devam ediyor. Animal Man "yeni" hayatında neler yapacak göreceğiz.
   Bu arada serinin 29. sayıda biteceği de açıklandı. DC tekrar sıfırdan mı başlayacak bilinmiyor.