Superman - Cilt Tanitimlari

Başlatan Gambit, 02 Haziran, 2012, 12:28:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gambit

Reign of Superman macerasi oncesi, doomsday in Superboy, Supergirl, Steel, Cyborg ve Eradicator i alt etmesi - toplamasini anlatan bir macera olarak bir giris macerasi aslinda bu cilt.

2010 yilinda Steel #1, Outsdiers #37, Justice League of America #55, Superman/Batman Annual #5, ve Superboy #6  sayilarini iceren cildin, cizimleri guzel ve her sayida farkli bir karakterin doomsday ile kapismasini (ve yenilmesini) izlemek guzel) ama konu biraz acikta kalmis maalesef.

Mesela Doomsday en son nasil durduruldu, nerede tutuluyordu, nasil kacti, nasil akillandi, nasil ucmaya basladi gibi on bir giris sayfalari yapmalari iyi olurdu. Burda birdenbire ucan, daha akilli, kendini daha hizli adapte eden, daha hizli iyilesen bir doomsday ile karsilamak biraz havada kalmis.

Degerlendirme: 5/10
Yeniden okunurmu: bol vaktiniz varsa
Alinmalimi: Superman - Doomsday seviyorsaniz ve takip eden cilt olan Reign of Doomsday i okuyacaksaniz alinir.
Fiyat: 14.99 $ (paperback)
144 sayfa
Yazar: Cesitli
Cizer: Cesitli

hennessy

Film yaklaşırken DC den yeni bir atak yeni bir Superman çizgi romanı ile karşımızdalar.

http://www.freecomicbookday.com/Home/1/1/27/206?articleID=130415
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

yalcinerol345

Alıntı yapılan: hennessy - 22 Ocak, 2013, 20:07:18

Film yaklaşırken DC den yeni bir atak yeni bir Superman çizgi romanı ile karşımızdalar.

http://www.freecomicbookday.com/Home/1/1/27/206?articleID=130415
Şu kapağın güzelliğine bakar mısınız?Umarın Batman iyi satar da arkasından Superman yayınlanır diye yazmıştın.Forumda, Superman satmaz diye cevaplar yazılmıştı.Maceralar o kadar kötü mü?

Gambit

Superman in yakin (son bir kac yildir) maceralari cok iyi

ben nerdeyse her cildi aliyorum, bu basligi ve forumu  biraz bosladim bu aralar, is ozel hayat ve snowboard hayatim yuzunden. Vakit olursa yarin bir tanitim daha yapayim hemen

hennessy

Alıntı yapılan: Gambit - 22 Ocak, 2013, 23:27:44
Superman in yakin (son bir kac yildir) maceralari cok iyi

ben nerdeyse her cildi aliyorum, bu basligi ve forumu  biraz bosladim bu aralar, is ozel hayat ve snowboard hayatim yuzunden. Vakit olursa yarin bir tanitim daha yapayim hemen

Süleyman'ım Action Comic'i boşunamı aldırdık sana :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

Alıntı yapılan: hennessy - 22 Ocak, 2013, 23:37:10
Süleyman'ım Action Comic'i boşunamı aldırdık sana :)

ya birak sen daha brainiac i okumamissin ustat :)

daha baslayamadim bile action comics'e, belki bu haftasonu

yalcinerol345

80'li yıllarda bir yerde okumuştum.Superman'ın meşhur bir çizeri ölmüş yeri de uzun süre doldurulmamış.Demek ki Superman'ın da bir John Buscema'sı varmış.Sahi,DC'de de Marvel'inkiler gibi Essentiel benzeri yayınları var mı?Varsa onları da okumak isterdim doğrusu.

rumar80

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 22 Ocak, 2013, 23:48:23
80'li yıllarda bir yerde okumuştum.Superman'ın meşhur bir çizeri ölmüş yeri de uzun süre doldurulmamış.Demek ki Superman'ın da bir John Buscema'sı varmış.Sahi,DC'de de Marvel'inkiler gibi Essentiel benzeri yayınları var mı?Varsa onları da okumak isterdim doğrusu.

Var. Adları Showcase başlığı ile satılıyor.

Nemo

Rumar abi, Showcase ile Chronicles'ın farkı nedir? Batman Chronicles volume 1'i buldum geçenlerde. Renkli, ilk sayıdan itibaren.
Showcase, Essentials gibi renksiz mi? ve ilk sayıdan mı başlıyor Chronicles gibi?
Özel Alfa Ajanı

rumar80

Showcase de essential gibi siyah beyaz. Benim aldıklarım (JLA, Green lantern) ilk sayılardan başlamıştı

Nemo

Teşekkürler Rumar abi  :)
Showcase'in ilk sayısı Detective Comics #327-342 ve Batman #164-174'ü kapsıyormuş. Bu durumda benim gibi ilk sayıdan okumak isteyenler için adres; Chronicles oluyor sanırım.

Özel Alfa Ajanı

Spider-Sense

Superman: Red Son

Yoldaş Stalin, Yoldaş Lenin ve ya Yoldaş Kalinin'i duymuşsunuzdur. Peki ya Yoldaş Superman'i? Duymamışsınızdır çünkü böyle bir şey yok! Ama Kal-El ya Ukrayna'da ki bir tarım yerine düşseydi. Hele ki Stalin başdayken, neler olurdu dersiniz? Mark Millar,Dave Johnson ve Kilian Plunkett'ın hazırladığı bu eserde bu soruya cevap buluyoruz.

Hikayenin artıları:
+ Alternatif bir bakış açısı
+ Hiç beklenmeyen bir altyapı.
+Çizimler  ve Hikaye uyumu.

Hikayenin eksileri:
-Amerika milliyetçiliği.
-Bütün comicslerde olduğu gibi bütün kahramanlar nerdeyse aynı ülkede.
-Kapaklarda istenenin aksine itici.

Bunlara rağmen bu alternatif evrende ki Superman hikayesi arşivinizde olmalı, artıları ve eksileri sayesinde benim için nötr olan bu  hikayeye puanım ise;
7/10

hanac

Alıntı yapılan: Spider-Sense - 09 Temmuz, 2013, 21:31:12
Superman: Red Son
Ben de ufak bir ekleme yapayım.

Ağustos - Eylül - Ekim 2003 de 48'er sayfalık 3 fasikül halinde yayınlanmıştır.

Daha sonra Spider-Sense'in resmini verdiği kapak ile Ocak 2004 de TPB si yayınlandı.

Ocak 2010 da ise Deluxe Hardcover yayınlandı.

Not: Konuyu Superman Cilt Tanıtımları başlığına taşıdım.

dean

Superman Vol. 1: What Price Tomorrow?

Daha öncede bahsettiğim gibi Superman pek sevdiğim bir karakter değildir. Bunun bir çok sebebi var aslında ama şimdi onu uzun uzadıya yazmıycam. Kısaca karakterin temelinde ve gelişme sürecinde basit kalmış olması diyebilirim.

Cilt'e dönersek Daily Planet el değiştiriyor ve yeni bir binaya geçiyor. Supermande bildiğiniz takılıyor. (Ya bi'de şu var New 52'ler olaya fazla "Dan" diye giriyor.) Neyse şehre bir alev canavarı saldırıyor, Superman yeniyor. Daha sonra görünmez canavar saldırıyor Superman onuda yeniyor. Daha sonra buz canavarı saldırıyor inanılmaz bir şey daha oluyor ve Superman onuda yeniyor. Daha sonra 3'ü bir oluyor, Superman'ın karşısına çıkıyorlar ve Superman'i uzaya mı ne atıp tutsak ediyorlar bi'şeyler oluyor işte.

Gördüğüz gibi içimden pek gelmedi çizgi roman'ın içeriği ile ilgili birşeyler yazmak genel yorumlar felan yazıcam daha çok bunun yerine. Superman en ünlü karakterlerin başında geldiği için beklenti ile okumuşumdur hep Superman'i, ve her seferinde hayal kırıklıkları yaşardım. Bu sefer düşük bir beklenti ile okudum ama yine hayal kırıklığına uğradım. Yahu yeni bir Superman başlangıcı yapıyorsunuz bu mu yani ? Bilmiyorum belki karakteri çok sevmediğimden kaynaklanıyor ama ben New 52 Superman için aşırı derecede vasat buldum.

Ben her zaman Superman'i Superman yapan özelliğin aynı zamanda onu en vasat yapan özellik ile aynı olduğunu düşünmüşümdür; Fazla Super olması.

5/10

dean

Superman: Action Comics, Vol. 1: Superman and the Men of Steel

New 52 Action Comics'i Superman'den çok daha fazla sevdim. Bunun sebebide olaya belinden girmemesi ve hikaye anlatması. Action Comics Superman'in yeni yeni ortaya çıktığı bir Metropolis kentinde geçiyor.

Daha burnu büyük, kibirli bir Superman var karşımızda. Hem şehir onu öğreniyor hem Superman, Superman olmayı öğreniyor. Kibir demişken Lex Luther'ı atlamak olmaz tabi bu ciltte o'da hazır bir şekilde bekliyor. Lex Luther, Superman'e tuzak kuruyor ve onu yakalamayı başarıyor. Daha sonra üzerinde deneyler yapıyor. Superman kaçmayı başarıyor tabi oradan. Metal-Zero denilen Anti-Superman savar(ne biçim bir tabirdir bu kendimi kutlamak istiyorum) modunda bir tip çıkıyor.

Bu askeriyenin Superman ortaya çıktığı zaman karşı güç olarak ürettiği bir şey. ama başka bir bilinç oluşuyor ve kontrolsuz davranmaya başlıyor bu Metal-Zero. Neyse bunlar birbirlerine felan giriyor ve Spoilersız bu kısmı geçiyorum. Cilt boyu paralelde de Krypton'un yok oluşunu, Martha ve Jonathan'ın hayatını ve bebek Kal-El'in Dünyaya nasıl geldiğini okuyoruz.

Genel toplamına bakarsak bu cilt'i Superman Vol. 1: What Price Tomorrow?'a göre kat kat daha beğendim ama birde şöyle bir durum var belki ilk Action Comics'i okuyup sonra Superman Vol. 1: What Price Tomorrow?'u okusaydım daha keyif alabilirdim. Çünkü Superman'i okurken ki bütün sorularımın cevabını burada buldum. Neyse notum;

8/10