Aslan Şükür Tay HEİDİ Sert Cilt Kapakları

Başlatan Eflatun, 09 Haziran, 2012, 22:30:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eflatun

hanac

Ne güzel müziği vardı öyle bu capon çizgi filminin

Heidi, Heidi, Deine Welt sind die Berge

Kapaklarda çok renkli, çizmiş üstad.

Süleyman, bunlardan orijinali var mı sende ?

kalidor

2-3 hafta önce Tivibu'da ilk 3 bölümü seyrettim, halen iyi gidiyor fena değil. Ama çizgiromanı da çekilmez.
Crom! Ölüleri Say...

Gambit

Alıntı yapılan: hanac - 10 Haziran, 2012, 00:04:48
Kapaklarda çok renkli, çizmiş üstad.

Süleyman, bunlardan orijinali var mı sende ?

Tay yayinlari tam saniyordum ve hatta Aslan Sukur un cizdigi cocuk kitaplarindan bile ornekler var ama bunlardan hic yok hanac ya. Ilginc. Hemen bulmaliyim diyecegim ama hemen de bulunmuyor namertler  :)

tommikser

Havada uçuşan kelleler,akan kanlar ve vahşet olmayınca okumak zor gelebilir tabii ;D

yunusmeyra

yanlış hatırlamıyorsam çoğunluk 2 bant yayınlanmış,parlak kağıda "iri" puntolarla yazılmış bir seriydi..aslan usta'nın kapakları ile zaten televizyondan aşina olduğumuz seriyi daha cazip kılardı,ancak biz o yıllarda artık bir çok farklı çizgi roman ve çocuk dergisi okuyan "çocuklardık".. aslan şükür bu dönemde "giysilerin" karton bebeklere giydirildiği bir başka serininde hem kapak çizeri hem de iç sayfalardaki "kesilip çıkarılan" çocuk figürlerinin ve onların rengarenk elbiselerinin de tasarımını yapmıştı (şebnem dergisi gibi..)..bir de "hayvan" masallarının içeriğini oluşturduğu çocuk kitaplarının kapak ve iç illüstrasyonlarını yapmıştı..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Louis Gara

Vay vay, bunlar çok iyi iste, bizim koleksiyonda ve kitapta bile yok. Orijinali bulunsa 1000 tl eder tanesi nadirligine gore.. Aynı Bond lar gibi... Bond larin en zayif çizimi Dr. No 1000 Euro ya alici bulmuştu 2 sene önce..

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

Gambit

Alıntı yapılan: Louis Gara - 10 Haziran, 2012, 10:16:28
Vay vay, bunlar çok iyi iste, bizim koleksiyonda ve kitapta bile yok. Orijinali bulunsa 1000 tl eder tanesi nadirligine gore.. Aynı Bond lar gibi... Bond larin en zayif çizimi Dr. No 1000 Euro ya alici bulmuştu 2 sene önce..

:)

gazzzzzz

Dr. No yu sattiniz mi bu arada ne is ?

Louis Gara

Valla heidi kapak getiren varsa orijinal Durumuna gore 1000 tl civari çalışır.
Satmak yerine kiramadigim yurt disından çok değerli bir Bond koleksiyoncusuna hediye ettim desek daha doğru olur. O da bana hediye verdi diyelim :)

DAMPYR

Louis Gara bilseydim çocukluğumda bu kapakları toplar.banka kasasında muhafaza ederdim.... ;D ;D ;D

Louis Gara

hanac

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 10 Haziran, 2012, 10:47:00
Louis Gara bilseydim çocukluğumda bu kapakları toplar.banka kasasında muhafaza ederdim.... ;D ;D ;D

Yahya, Louis'in kastettiği Aslan Şükür'ün orijinal çizimleri.

Gambit

heidi de piyasayi bu kadar arttirmasaydin iyiydi ama madem yukselttik, ben de ikincisini bulan olursa Omer den sonra ikincisine talibim bu fiyattan mecburen, daha ucuza satan olursa da hayir demem tabii   :)

james bond u gondermesen iyiymis be haci, topu topu 14 tane, hepsi Turkiye de kalsa iyi olurdu ama senin tasarrufun tabii. Ote yandan gonderdigin adami biliyorum onun koleksiyonunda olup da Turkiye den cikan bir kapagin dunya capinda taninmasi da pozitif bir sey.

Pazarmezati na su anda kapak almak icin gelecek 4 kisi var kafadan (birisi ben olmak uzere). Fiyatlar bu seviyelerde kalmaz ama yine benim - sizin aldiginiz fiyatlarin altinda dusebilir. Tabii bizim sectiklerimiz ile bu ilk donemler arasinda fark da var o da ayri konu ama yine de koleksiyonunda hic olmayanlar biraz para ayirip cerceveletebilirse Omer in dedigi gibi cok sekil durur

PS: bu arada bir kapagi  680 TL ya aldiniz yanlis hatirlamiyorsam, o da o serinin en iyi kapaklarindan di bu arada, kitaba yakisir (#1)  :)

hanac

Doruk merhaba,

Bu kapaklar senin koleksiyonundan mı ?

1. ve 7. sayı yok mu ?

Louis Gara

Tom braks atlıyı diyosun sanırım evet koyduk kitaba :)

Bond U dediğin gibi ondan verdim elemana, daha çok yayilip değerlenmesi acısından, sonbaharda Almanya da orijinal Bond çizimleri koleksiyonu sergisi acıyor, vakit bulursak atlayıp gitmek gerek bizimkini de koyar sanırım.

Mezat için dediklerin aynen doğru, katılıyorum, ne kadar fazla kiside olursa daha da degerlenecegine inanıyorum, hepsi bir yana cerceveleyip evin bir köşesinde sergilemek bence paha biçilmez..