Zemine Kazılı Notlar

Başlatan kadri kerem, 11 Haziran, 2012, 17:49:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kadri kerem

10 Nisan tarihinde, zemine kazılı ilk notum "Hortlak" isimli öyküm oldu.  Böylece uzun süredir aklımda olan, insanlarla yazdıklarımı paylaşabileceğim ortamın tohumu da atıldı. Şu kısacık sürede bir dolu güzel insanla tanıştım blog sayesinde ve blog açarak ne kadar doğru bir iş yapmış olduğumu gördüm.

Blog'umda öykülerimin yanında yazarlar, kitaplar, filmler hakkında kaleme aldığım yazılarıma ulaşabilirsiniz. Şu ana kadar desteğini esirgemeyenlere ve bundan sonra yanımda olacak olanlara teşekkür ederim. Edebiyatla kalın!

http://kadrikeremkaranfil.blogspot.com/

rumar80

Bu öykülerden dergimizi mahsur bırakmayın arkadaşım.
  Nasıl da pişkinim ama??? ;)

kadri kerem

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Haziran, 2012, 17:55:01
   Bu öykülerden dergimizi mahsur bırakmayın arkadaşım.
  Nasıl da pişkinim ama??? ;)

Bir inceleme yazımı ve bir de öykümü dergiyle paylaştım bile  ;)

kadri kerem

HacıGeraltEmmi

Kan yaşamdır! Muhteşem bir öykü, tebrikler.

kadri kerem

Alıntı yapılan: designer73 - 30 Ağustos, 2012, 13:08:56
Kan yaşamdır! Muhteşem bir öykü, tebrikler.

Teşekkür ederim ilginiz için. Farklı konulardaki yazılarımın yanında öykülerimi de yayınlamayı sürdüreceğim. Eylül'de uzun bir korku öykümü bölümler halinde paylaşacağım örneğin. 

kalidor

By yazıyı daha bi ilgiyle okuyacağım. Öteki sinemada da böyle bir yazı okumuştum zamanında ve pek başarılı bir uyarlamanın olmadığını hatırlıyorum. Sutter Cane fena değildi ama ;)
Crom! Ölüleri Say...

V

Kerem çok güzel bir derleme yapmış.Lovecraft uyarlamaları içerisinde benim favorim  Vincent Price'lı Haunted Palace.

Vincent ustalığında,korku-gerilim filmlerine yakışır bir oyuncu zor gelir artık bu aleme. 8)

Bir de bir türlü izlemek nasip olmayan Carpenter'ın "In the Mouth of Madness" i var akılıma gelmişken..
"İstemem,eksik olsun.."

kadri kerem

Alıntı yapılan: V - 08 Eylül, 2012, 21:18:45
Kerem çok güzel bir derleme yapmış.Lovecraft uyarlamaları içerisinde benim favorim  Vincent Price'lı Haunted Palace.

Vincent ustalığında,korku-gerilim filmlerine yakışır bir oyuncu zor gelir artık bu aleme. 8)

Bir de bir türlü izlemek nasip olmayan Carpenter'ın "In the Mouth of Madness" i var akılıma gelmişken..

Teşekkür ederim. Vincent Price, Poe uyarlamalarında da boy göstermiştir sıklıkla. In the Mouth of Madness bana soracak olursanız Lovecraft'ın evrenini kullanan en iyi film. Bir an önce seyretmeni tavsiye ederim. Ben kaç kez izledim sayısını unuttum. İnsanın aklından çıkmayacak sahneleri var. Carpenter'ın en iyi filmlerinden.

Alıntı yapılan: kalidor - 08 Eylül, 2012, 20:49:23
By yazıyı daha bi ilgiyle okuyacağım. Öteki sinemada da böyle bir yazı okumuştum zamanında ve pek başarılı bir uyarlamanın olmadığını hatırlıyorum. Sutter Cane fena değildi ama ;)

Örneğin The Curse filmine ben bayılırım ama birçok kişi tahmin ediyorum ki sevmeyecektir bu filmi.  Ama aralarında gerçekten iyi filmler de vardır. Mesela Stuart Gordon'ın "Masters of Horror" için çektiği Dreams in the Witch-House başarılıdır bence.

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: V - 08 Eylül, 2012, 21:18:45

Super filmdir hocam, hic bekletme, al hemen izlenecekler listesinde ön siraya.