SAYI 23 - PATAGONYA

Başlatan Büyülü Rüzgar, 12 Haziran, 2012, 17:00:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Büyülü Rüzgar

TEX DEV ALBÜM 23 ÇIKTI. Büyülü Rüzgar'dan temin edebilirsiniz.

hennessy

Giovanni Luigi Bonelli, Mauro Boselli

Spolier İçerir

Tex ve oğlu Kit, Binbaşı olan arjantinli arkadaşlarının (hikaye içinde Albaylığa terfi edecek) yardımına koşar.

Konu Arjantindeki hükümete baş kaldıran kızılderililer ile barış yapmak veya savaşmaktır.Tex arjantin hükümeti tarafından yüzbaşı rütbesi ile orduya girer.

Hikaye çok zayıftı, inanın zorlama yapılmış bir albümdü ve öbür hikayelerden aynı çizimler ile zor bitirmeme sebep oldu. Tex'in askerlerin içindeki kızılderili ile yaptığı bıçak duellosunu kaç kere görmedik ki. Benim gibi dev albüm biriktirmiyorsanız tat vermez çizimler eh işte.

İlk defa bir dev albümden böyle tatsız ayrılıyorum.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

NIC

Alıntı yapılan: hennessy - 17 Haziran, 2012, 09:06:59
http://d1206.hizliresim.com/y/k/82uxt.jpg
Giovanni Luigi Bonelli, Mauro Boselli

Spolier İçerir

Tex ve oğlu Kit Binbaşı olan arjantinli arkadaşlarının (hikaye içinde Albaylığa terfi edecek) yardımına koşar.Konu Arjantindeki hükümete baş kaldıran kızılderililer ile barış yapmak veya savaşmaktır.Tex arjantin hükümeti tarafından yüzbaşı rütbesi ile orduya girer.Hikaye çok zayıftı inanın zorlama yapılmış bir albümdü ve öbür hikayelerden aynı çizimler ile zor bitirmeme sebep oldu.Tex'in askerlerin içindeki kızılderili ile yaptığı bıçak duellosu kaç kere görmedikki.Benim gibi dev albüm biriktirmiyorsanız tat vermez çizimler eh işte.İlk defa bir dev albümden böyle tatsız ayrılıyorum.

Çok şaşırdım hennesy  ???

Gerçekten bu kadar kötü müydü?

Senaryoyu geçtim, Frisenda nasıl berbat çizmiş anlamadım?

hennessy

Alıntı yapılan: NIC 39 - 17 Haziran, 2012, 10:25:23
Çok şaşırdım hennesy  ???

Gerçekten bu kadar kötü müydü?

Senaryoyu geçtim, Frisenda nasıl berbat çizmiş anlamadım?

Ken parker dan ve çizimlerinden hiç haz almayan birinin yazısı o NIC 39.

Belki size çizimler güzel gelebilir ama konu bilmiyorum bişi demek istemiyorum :)

s.b

Murat abi, birkaç iç sayfa resmi koyabilirseniz memnun olurum. Bakalım çizimler nasılmış.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Alıntı yapılan: s.b - 17 Haziran, 2012, 12:36:28
Murat abi, birkaç iç sayfa resmi koyabilirseniz memnun olurum. Bakalım çizimler nasılmış.

Sami abi scaner'ım yok ama bunlar sana yardımcı olur sanırım

BAHADIR

Daha almadım ama bu çizgilere kötü demek haksızlık...Frisenda çizmiş daha ne olsun...

kalidor

Murat abi Conan okuyunca bu çizimler kesmez tabi  ;)
Crom! Ölüleri Say...

caretta

DİKKAT - İPUCU İÇEREBİLİR

Hennessy'e katılıyorum. Frisenda kim bilmiyorum ama konuyu beğenmedim. Montales'in arkadaşı olan bu Ricardo Mendoza'yı da hatırlamadım.
Teks coğrafyasındaki kızılderililere-Navajo, Apaçi, Papago, Ute, Çeyen, Komançi v.s. alışınca Latin Amerika'nın sakallı yerlileri bana itici geldi.

Arjantin'li askerlerin kıyafetleri de bir tuhaf.İsyancı Culfucara öldürülüyor.153.sayfada maceranın bitmesi gerekirken bu defa Teks Kızılderililerin safına geçiyor. Mendoza ile yolları ayrılıyor. Soykırıma uğrayan kızılderilileri And Dağları'nı aşarak Şili'ye kaçırıyor. Ikına sıkına 87 sayfa daha okuyorsunuz.
Kitap bitince de Tanrı'ya' bitti' diye şükrediyorsunuz !

Bundan sonraki 24 dev albüm galiba Küba'da geçiyor. Maşallah Teks'imiz Kanada ve Meksika'dan sonra Latin Amerika ve Karayip'lere açılıyor.
Küba puro ve romu ile ünlüdür. Acaba şeker kamışı tarlaları ve tütün alanlarını elinde tutarak yerli halka eziyet eden toprak ağaları ile mi mücadele edecek merak ediyorum...

hanac

Dev Albüm'ü okudum.

Bu albümün en iyi yönü mükemmel çizimleri.

Konu vasat, Karson'da olmayınca mizah unsuru hiç yok.

hennessy

Alıntı yapılan: kalidor - 17 Haziran, 2012, 12:57:21
Murat abi Conan okuyunca bu çizimler kesmez tabi  ;)

Aynen öyle Kalidor kardeşim nerden bulaştırdın beni Conan'a :)

NIC

Ben çizimleri çok beğendim,Büyülü Rüzgarda da Frisenda'ya hayrandım zaten

Konuyu aslında güzel yakalamışlar ama senaryo tam istediğim gibi değildi

Dev teksleri genel olarak pek beğenmiyorum (bu yüzden bir tanesi hariç hepsini sattım) bu hikaye ise Dev teksler içinde en beğendiğim oldu

caretta

Köstebek Bey Dev Albüm 24.sayıyı bekliyoruz.Biraz bilgi çıtlatırsanız sevinirim.Macera Küba'da geçiyor.Teks,1890'ların Fidel Castro'su mu oluyor?

Tuco Ramirez

Bana göre Patagonya macerası Dev Albümler arasında hem çizim hem senaryo olarak ilk 5'e girer. Ben çok beğendim...

OZAN BALIM

Teks yerinde durmaz, Fidel değil Che olur diyeceğim ama demeyeyim...