SAYI 23 - PATAGONYA

Başlatan Büyülü Rüzgar, 12 Haziran, 2012, 17:00:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 08 Ekim, 2014, 23:45:32
Teks yerinde durmaz, Fidel değil Che olur diyeceğim ama demeyeyim...

Kızılderili İntikamı hikayesini okuyun, yine aynı düşüncede misiniz konuşalım. Tex'e saygımı yitirdiğim macerasıdır, ondan sonraki o delikanlı ayaklarının benim için değeri kalmamıştır...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Teksi, bir dunya turuna cikarsalar. Abd baskani gizli bir gorev falan verse...

1890 larin dunyasi, Tex ve Carson...

Iyi olurdu...
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: caretta - 18 Eylül, 2014, 20:55:20
Köstebek Bey Dev Albüm 24.sayıyı bekliyoruz.Biraz bilgi çıtlatırsanız sevinirim.Macera Küba'da geçiyor.Teks,1890'ların Fidel Castro'su mu oluyor?

Abi, mesajını yeni gördüm, daha elime bir şey geçmedi ki...

Mrtekin

Cilt No:23 Patagonya

Tex'in başka ülkelerde geçen maceralarını ben çok seviyorum.

Birincisi, aklımda şöyle bir düşünce oluyor. Bakalım bu babalığın, tecrübeleri sadece Kuzey Amerika ve Meksika ile mi sınırlı? Yani, kahramanımız başka bir bölgeye gittiğinde ne yapacak, zorluk ve engelleri nasıl yenecek?

Bu gözle Patagonya'yı okudum. Boselli ve Frisenda'dan çıkma ve bir şaheser ve bir başyapıt. Beni şimdiye kadar en fazla etkileyen Teks maceralarından biri.

Teks'in masumların zarar görmemesine verdiği önemi ve bu uğurda en ekstrem şekilde neleri yapabileceğini görüyorsunuz. Ve sonunda esasen ne kadar büyük bir kahraman olduğunu bir kez daha anlıyorsunuz.

Hiçbir şekilde spoiler vermiyorum ama bu cilt hala piyasada bulunabiliyorken, kaçırmayın.
They drew first blood...

Tuco Ramirez

Benimde dev albümler arasında okuduğum en iyi sayı diyebilirim. Hem hikaye, hem de çizim olarak.

s.b

YAZAN: MAURO BOSELLİ. D. 1953 MİLANO -        ÇİZEN: PASGUALE FRİSENDA. D. 1970 MİLANO

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

ferzan

Bu pazarın Teks 'i de bu muhteşem albüm oldu...Hani, en güzel Teks serüvenleri şahsi listeme girdi diyebilirim...Mauro Boselli yazmış, iyi ki de yazmış...Zagor 'un 4 kitaplık o muazzam "Kan Kardeşler" öyküsü kadar yoğun ve dokunaklı bir macera olmuş...

Hiç alışıldık Teks ezberleri yoktu...Ayrıca Teks ile Kit 'in baba oğul ilişkilerine bambaşka bir gerçekçilikle yaklaşması, yine karakterlerin derinliği ve Ken Parker öykülerini aratmayan pisi pisine ölümleri, ortalama üzeri dramıyla beni benden aldı...Navajo rezervinde başlayıp Arjantin 'de devam eden ve Şili 'de sona eren bu enfes öyküde Teks 'i umutsuz, yorgun, asi ve hiç olmadığı kadar baba kimliğiyle görmek güzeldi...Çok yaşa senarist Mauro Boselli...Bu kez çizere has hikâye yazılmamış, adeta has hikâye yazılmış...Çizer de ayak uydurmuş...Zaten Ken Parker ve Büyülü Rüzgar ile westernde rüştünü ziyadesiyle ispatlayan Pasquale Frisenda 'nın güzelim çizgileri de cuk oturmuş hikâyeye...Bir Ivo Milazzo öğrencisine yakışan sayfalar seyrediliyor albümde...Frisenda ustalığa terfi edeli 20 yıl oluyor belki ama Milazzo yetiştirmesi olduğu panellerdeki kompozisyon ve duygunun gücünden belli oluyor...

Hiç Teks okumamış önyargılı birine verilesi, hediye edilesi bir albüm...Öyle ortalamalarla dolu 700 sayı yerine bunun gibi 100 macera olsa 200 sayıya yayılan, Teks 'in şanı gene aynı ölçüde olurdu bence, belki daha bile ihtişamlı olurdu...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

KenParker

Gördüğüm kadarıyla beğenmeyenler olmuş . Satmak isteyen varsa talibim.