Beyaz perdedeki en iyi Batman kim?

Başlatan kadri kerem, 13 Haziran, 2012, 23:53:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Louis Gara

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

rumar80

Bale çok iyidir, ama Keaton'ın Bruce Wayne/Batman ayırımı da çok güzeldir.

Gambit

Rumar a katiliyorum

Keaton Bruce Wayne iken hic atletik batman olabilecek birisi gibi durmuyorken, kostumlu iken gayet cool ve de karizmatik duruyordu

aslinda en iyi batman kesinlikle hem boylu poslu, hem de zengin birisi gibi durusa sahip olan George Clooney idi ama filmler o kadar kotuydu ki bu sansi kaybetti Clooney maalesef. Yoksa bence benim gonlumde zengin Bruce Wayne e en cok benzeyen kisi Clooney dir

Filmlere bakarsak ben Keaton ve Bale diyorum. Keaton de Bale ile ancak su sekilde esit olabiliyor aslinda. Ilk Batman filmini Burdur da ki o dandik sinemada izleyisimi unutamiyorum. Cok buyuk hatirasi var ben de ilk Batman filminin ve keaton in. O yuzden Keaton % 51, Bale % 49 diyorum  :)

rumar80

Total film'in bu ayki sayısındaki Batman dosyasında Tim Burton'ın daha önce Beetlejuice'da beraber çalıştığı Michael Keaton'ı nasıl Batman yapmayı planladığı, hayranların itirazları ve Keaton'ın muhteşem performansı ile ilgili bir yazı var.
   Okumanızı öneririrm.

yunusmeyra

keaton 40-50-60 ve yetmişlerdir..bale ise 90'lar ve sonrası..bana hep ,biri "comics" dönemi,biri graphic novel türünün yorumudur gibi gelir..  ::)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hennessy

Bu konu sanırım birkez daha tartışılmıştı orda da dediğim gibi Bale Batman'e çuk diye oturdu ama Batman dedim mi akla her daim bir numara Keaton gelir.Yalnız gene o tatışmada da yazdığım gibi Joel Schumacher bir roportajında en iyi Batman'in Val Klimer olduğunu söylemiştir sanırım o akşam kafası güzeldi :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Evet buna benzer bir başlık vardı, bulursam ikisini birleştireceğim.

alan ford

Alıntı yapılan: Gambit - 14 Haziran, 2012, 00:10:31
Rumar a katiliyorum

Keaton Bruce Wayne iken hic atletik batman olabilecek birisi gibi durmuyorken, kostumlu iken gayet cool ve de karizmatik duruyordu

aslinda en iyi batman kesinlikle hem boylu poslu, hem de zengin birisi gibi durusa sahip olan George Clooney idi ama filmler o kadar kotuydu ki bu sansi kaybetti Clooney maalesef. Yoksa bence benim gonlumde zengin Bruce Wayne e en cok benzeyen kisi Clooney dir

Filmlere bakarsak ben Keaton ve Bale diyorum. Keaton de Bale ile ancak su sekilde esit olabiliyor aslinda. Ilk Batman filmini Burdur da ki o dandik sinemada izleyisimi unutamiyorum. Cok buyuk hatirasi var ben de ilk Batman filminin ve keaton in. O yuzden Keaton % 51, Bale % 49 diyorum  :)

Benim için de Keaton.  Ben de Burhaniye'de şimdi yerinde yeller esen Ada sinemasında seyretmiştim.Yeri ayrıdır
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alpi

Benim için de Keaton.  Ben de Burhaniye'de şimdi yerinde yeller esen Ada sinemasında seyretmiştim.Yeri ayrıdır
''Burhaniye Ada '' yazlık sinema mıydı?

alan ford

Alıntı yapılan: alpi - 14 Haziran, 2012, 10:12:29

''Burhaniye Ada '' yazlık sinema mıydı?

Yaz - Kış. Meydana yakın bir yerdeydi. Şimdi yerinde BİM var. Genelde 3 film bir arada olurdu ;)

alpi

Burhaniye diyerek beni kırk yaz önceye götürdünüz;onun için sordum..Ören'de yapılan bir haftalık geniş katılımlı tatilde(şimdi çoğu hayatta değil) bir gece Ören'de sinema olmadığından Burhaniye'ye gidilmiş,grubun çoğunluğu Türkan Şoray filmini tercih ederken;rahmetli babam,enişte ve ben başka bir bahçe sinemasına girip Louis de Funes'ün ''Fantoma''sını seyretmiştik..insanın burnunun direği sızlar mı...sızlıyor...

alan ford

O zamanlar yazlık kısmı da olabilir ama bizim zamanımıza (80'lerin başları) kalmamıştı yazlık sinema.

alpi

80 başlarında Burhaniye'de yazlık sinema kalmaması da ilginç bir detay..Burhaniye'nin hemen altında Ayvalık'ta,daha aşağıda Dikili'de 80'li yıllarda yazlık sinemalar daha yerlerindeydi..

kalidor

Alıntı yapılan: hennessy - 14 Haziran, 2012, 08:31:27
Bu konu sanırım birkez daha tartışılmıştı orda da dediğim gibi Bale Batman'e çuk diye oturdu ama Batman dedim mi akla her daim bir numara Keaton gelir.Yalnız gene o tatışmada da yazdığım gibi Joel Schumacher bir roportajında en iyi Batman'in Val Klimer olduğunu söylemiştir sanırım o akşam kafası güzeldi :)

Joel Schumacher'de aynı şeyi söylemiş olabilir fakat Batman'in yaratıcısı Bob Kane (1915-1998) en iyi Batman olarak Val Kilmer'ı göstermiş. Christian Bale'i görse fikri değişirdi belki.
Crom! Ölüleri Say...