Büyülü Rüzgar 100'den sonra...

Başlatan Bezgin Bekir, 14 Haziran, 2012, 23:02:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bezgin Bekir

Selamlar,
Foruma fazla yazarak katılamıyorum ancak okuyarak bilgi  edinmeye çalışıyorum. Son bir buçuk senedir özellikle 100. sayıdan sonra seriyi almadım/alamadım. Nedeninden emin değilim. Sayın ümitkr'nin büyülü rüzgar başlıklarına yazdığı yorumlarına katılmamak da mümkün değil. Bazen okurken olay dağıldığı için midir nedir?

Neyse, konuya dönecek olursam; sanırım seneye bu aylarda ülkemizde Magico nihayete erecek. Acaba diyorum... Hepsini bir kerede alıp olaya tek seferde mi nokta koymalı, yoksa parça parça alıp mı hikayelere devam etmeli?(Hepsi derken 100.sayıdan sonrakileri kastediyorum.)

Okuyan arkadaşlar bilgi verirse, benim gibi 100.sayı sonrası devam edemeyenler için aydınlatıcı olur.

tommikser

Yazmamak konusunda avatarınıza benzediğinizi hayal ediyorum.Bence en iyi karakterlerden biridir.Hatta kostüm olarak ele alırsak süper bir kostüm ;D

Bezgin Bekir

Kesinlikle haklısınız. Kostüm süper ama uygulama aşamasında epey sorun çıkacağı aşikar. :)

hanac

Sevgili Bezgin, foruma tekrar hoşgeldin.

Bende Büyülü'nün yeni sayılarını almaya devam ediyorum ama okumuyorum.

80'inci sayılardae falan okumayı kestim.

130'a kadar alacağım ve hepsini toptan okuyacağım.

Dolayısıyla tahminen 2 yıl sonra sorduğun soruya cevap verebieleceğim  :)

BAHADIR

Magico candır,canandır...

Büyülüde ki fantastik ve siyasi senaryoları ben de pek sevmiyorum...Ama western diye tabir ettiğimiz öykülerde bayağı serttir...Hele bir tamamlansın baştan bir hatim yaparız elbet...

Western İtalya da ne yazık ki bir kalesini daha kaybetti...Gianfranco Manfredi umarım Ugo'dan sonra (Gizli Yüz) western'e tekrar dönüş yapar...

DAMPYR

Fantastik ve siyasi senaryolar sadece büyülü rüzgarda değil ,hemen hemen bonellinin bütün çizgi romanlarında var.onları bende sevmiyorum özellikle Dylan Dog'da.Soruna gelince o maceraları atla diğerlerini al derim ben... :-\ :( >:(

ümitkr

Bezgin bekir merhaba,

Günü geldiğinde kitaplığımda tamamlanmış bir dizi olacağı umuduyla aldığım Büyülü Rüzgar her gün biraz daha sıkıcı oluyor bence. Son sayısındaki öykü ne anlatıyordu, neden anlatıyordu belli değil. Kadınları kurtaran büyük kahraman ve bir avuç dini sapkın adam... Gereksiz bir kovalamaca... "Kin tuttum bırakmam"...

Bir öncekinde de inanılmaz boş konuşmalar vardı. Aklıma şarkıcı - türkücü video filmleri geldi. Hani sandalyeyi gösteren adam "sandalyeye otur" der ya öyleydi diyaloglar. Zaten gösteriyorsan konuşma gereksiz yere... "Hogan ata ulaştı", "ata bindi", "ateş ediyor", "saklanayım" v.s. idi... Zorlama bir hikayeydi üstelik.

Olmasa da olur hale gelen bir dizi... Ama gün gelecek 132 sayıyı göğsümü gererek göstereceğim soranlara: "Bak tam seri" :o)

Bezgin Bekir

Öncelikle cevaplar için çok teşekkürler.

Aslında fantastik ve siyasi konular büyülü'de özellikle ilk sayılarda çok güzel harmanlanıp, anlatılıyordu. Epey heyecanlı bir şekilde okuduğumu hatırlıyorum ama 100. sayılara doğru kim?, ne? , nasıl? deyip afalladığım zamanlar oldu. Belki de ondan arayı soğutmuşumdur. En iyisi biraz daha beklemek sanırım.

BAHADIR

Tevekkeli değil, Manfredi amcamda 132. sayıda yeter bu kadar deyip noktayı koymuş...Anlatacak bir şeyi kalmamış...Ama yine de Magico, Magicodur...Tex ne kadar Tex ise... ;)

ercoktay

Büyülü 131 sayısında bitiyor. Bu ay Türkiye'de 119 sayısı yayınlanıyor. Yani tam 1 yıl sonra Büyülü rüzgarın son sayısını okuyacağız. En sevdiğim çizgiromanların başında gelen Büyülü rüzgar'ın sonunu çok merak ediyorum. Seriyi nasıl bağlayacaklar acaba. Aynı zamanda da üzülüyorum. Böyle muhteşem bir çizgiromandan uzak kalacağız diye. :( :( :(

Gambit

Buyulu Ruzgar cidden iyi bir cizgi roman diger fumettilere kiyasla. Her iyi sey gibi bu da erken bitiyor maalesef (bkz. Ken Parker aka Alaska)

drfuhrer

sevgili gambit bitsin tabii ki...ömrümüz vefa gösterir mi her serinin bittiğini görmeye?hayattayken,zindeyken bitsin de bi tadına varalım şu takımın...

alan ford

Uzayıp Martin Mystere gibi olmasındansa son noktayı koyması daha iyidir.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Alıntı yapılan: alan ford - 07 Ağustos, 2012, 12:44:03
Uzayıp Martin Mystere gibi olmasındansa son noktayı koyması daha iyidir.

Doğru söze ne hacet?

konnektör

Fumettiler yavaş yavaş amerikan kültüründen ve westernden kendisini sıyırıyor sanırım. Aslında uzun zamandır bu baş kaldırıyı yapıyor, daha doğrusu yapmak istiyor fakat Tex ve Zagor gibi iki fenomenden vazgeçmesi mümkün değil, en fazla onlar satıyor, (Türkiyede de aynı). Bakalım amerikalı olmayan yeni fenomenler icat edebileceklermi.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh