Ödüllü Haziran 2012 konusu

Başlatan rumar80, 16 Haziran, 2012, 15:22:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Yeni bir ay, yeni bir konu.
  Hazır yaz geldi gene yazla ilgili bri konu bulalım.
   Sizce en ilgi çekici yolculuk içeren macera hangisidir?
   30 Haziran'a kadar görüşlerinizi paylaşın arkadaşlar.

rumar80

Benim favori maceram birbirinden güzel yolculuk öyküleri olan Mr No'dan: PANTANAL

Zengin müstakbel kayınpederini ikna edebilmek için Pantanal nehrinin haritasını çıkarmak isteyen biri ve rehberliğini üstlenen Mr No. Nehirde kaçak Jaguar avcıları, nehrin ruhları ve korkunç sona giden kahramanlarımız.
  Gazete eki olarak bile verilen bu macerayı okumayan arkadaşlara tavsiye de ederim.

hanac

Bu ay 1 kişiye 2 hediyemiz var.

Kızılmaske KM Cilt 1 ve PsiKom.

Sponsorlarımız Cem Demirbaş ve Darkwood Mesut'a teşekkürler.

BAHADIR

Pantanal Mister no 28'lik pembe serinin ilk beş sayısını kapsıyordu...Yine 28'lik diyebileceğimiz Zagor'un yeşil serinin ilk sayısı da bir yolculuk hikayesiydi...Hapisten kaçan iki kişi Zagor'u rehin alarak "Hayalet Kentin Hazinesi" ni bulmaya zorlaralar...

Tabi herşey göründüğü gibi değildir...

Sevdiğim Zagor çizerlerinden Donatellinin çizgileri ile ile ilk sayı "Hayalet Kentin Hazinesi" adıyla başlayıp 2. sayı "Zalim Jess" bölümü ile son bulan ve çöldeki kızgın güneş altında yürüme sahneleri ile hatırladığım güzel bir hikayeydi...de konu yolculuk ve aktörde Zagor oldumu macera saymakla bitmez...E yollar yürümekle de aşınmayacağı için...Benzin vardı da Zagor mu içmişti acaba?

alan ford

Zagor'un Kuzeybatı Geçidi'de benim ilk aklıma gelenlerden.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Ben Yuruyen Öluler diyorum, malum bugunlerde yogun bi sekilde bu seriyi okuyorum.

pizagor

Yol hikayesi deyince aklıma ilk Asteriks'in Galya Turu gelir... Bildiğiniz üzere hikayede sevimli Galyalarımız kendilerini köylerine hapsetmeye çalışan Romalılarla bahse tutuşurlar. İddiaları kuşatmayı yaracakları ve tüm Galya'yı turlayıp, her yörenin özel yiyecek - içeceklerinden alıp bunlarla bir şölen düzenleyecekleridir.  Sonuç malumunuz, o şölen gerçekleşir :)

Zaten Asteriks'in pek çok macerası bir yol hikayesidir: Tüm Avrupa'yı turladıkları gibi Amerika'ya, Mısır'a falan da gider...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Sanırım bilinmeze yapılan ve bilinmez bir şekilde biten en önemli yolculuk hikayesi de "Karavan" dı...

Aklıma geldikçe hala mideme kramplar giriyor...

V

Ken Parker'in 9,10,11. sayılarında yer alan Alaska yolculuğu..
"İstemem,eksik olsun.."

kadri kerem

Yol hikayesi deyince aklıma Roland'ın Kara Kule'ye doğru olan efsanevi yolculuğu geliyor ilk  ;)

darkwood

En güzel yol hikayesi deyince Greystorm'un Jules Verne tarzı hikayeleri ile kuzey kutbuna yaptığı yolculuk ve muhteşem hikayesi ilk aklıma gelen oldu.

Darkwood Sakinleri..

kalidor

Thorgal, başlıbaşına bir yol hikayesi. Thorgal ve ailesi huzurlu bir yer aramak için gtmedikleri yer kalmadı fakat nereye gitseler tanrılarla yıldızı barışmayan Thorgal kendisine ve ailesine felaket getirdi. Thorgal huzuru ancak mezarda bulacak gibi. 
Crom! Ölüleri Say...

Harun Ça

One Piece diyorum Monkey D. Luffy ve tayfasının hayallerinin peşinde çıktıkları adadan adaya süren deniz yolculuğudur. Şimdilerde Yeni Dünya'da halen devam etmektedir.

Gambit

Alıntı yapılan: kalidor - 19 Haziran, 2012, 14:39:50
Thorgal, başlıbaşına bir yol hikayesi. Thorgal ve ailesi huzurlu bir yer aramak için gtmedikleri yer kalmadı fakat nereye gitseler tanrılarla yıldızı barışmayan Thorgal kendisine ve ailesine felaket getirdi. Thorgal huzuru ancak mezarda bulacak gibi.

senden Conan in yol maceralarindan birisni bekliyordum kalidor

ornegin: savage sword serisindeki Kral Conan in gemisiyle yola cikip, tekrar aslan adini hatirladigi, sonrasinda bir balinayi tanri olarak goren insanlarin arasindayken balinayi oldurup tanrilarini yemelerine sahit oldugu, sonrasinda Akilonya ya geri donen Conan in sarayinin bir buyucu tarafindan ele gecirildigi,  ordunun surgune gonderildigi ve conan in yeniden sarayini ve kralicesini geri kazandigi seri

ya da kral olmadan once Zenobia nin kacirilisi ve Conan in onu pesinden yola cikisi

ya da Belit le birlikde kara kiyilari talan ettikleri efsanevi maceralar.

Bence conan in bu maceralari 10 numaradir ve iyi yol hikayeleridir

kalidor

Hep Conan'dan örnek vermek olmaz diye düşündüm. O zaten King of the Highways ;) Şöyle bir motora binebilirdi.

Crom! Ölüleri Say...