Ters Köşe Yapan Filmler...

Başlatan BAHADIR, 16 Haziran, 2012, 17:21:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Acaba kaç tanedir?

Başlayın... ;)

Shutter Island, The Others, Altıncı His, Village - Köy, Unbreakable, Sis, Se7en, Fight Club - Dövüş Kulübü

Makinist, Akıl Oyunları, Memento, Gizli Pencere, Prestij, 12 Maymun, Şeytanın Avukatı, Vertigo

Yurttaş Kane, Cinnet, Şeytan Çıkmazı - Angel Heart, Olağan Şüpheliler - The Usual Suspects

Ucuz Roman - Pulp Fiction, Primal Fear, Idendity, Esaretin Bedeli, The Life of David Gale

Planet of the Apes, Lost Highway, Gölge Oyunu, The Crying Game, Saklambaç - Hide and Seek

Murder by Death

BAHADIR

Shutter Island'ı 1 numaraya oturtarak;

The Others (2001) ı es geçmeden olmaz...Shuter Island kadar etkilemişti beni...Ama bu tarz filmler sanırım 2. defa izlemesi en zor olan filmlerin başında geliyor...

"İzledin bi daha sana süpriz yok" der gibi... :) 

"Lan ben bunu biliyom boşuna izliyosunuz bunların hiç biri gerçek değil..."
"Lavuk öldüğünü bilmiyor...Kapat gitsin..." ve niceleri...

hanac

Altıncı His ve M. Night Shyamalan'ın neredeyse tüm filmleri.

rumar80

Village kötüdür ama Hasan..

hanac

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 16 Haziran, 2012, 17:38:46
Altıncı His ve M. Night Shyamalan'ın neredeyse tüm filmleri.

2000'ler

• Son Hava Bükücü, 2010
• Mistik Olay, 2008
• Sudaki Kız, 2006
• Köy, 2004
• İşaretler, 2002
• Unbreakable, 2000

1990'lar

• Altıncı His, 1999
• Wide Awake, 1998
• Praying with Anger, 1992

Sadece "Köy" değil 6. His haricinde ki filmleri ne kadar iyidir, iyi olanlarda ne kadar ters köşe tartışılır...Bir son dönemde izlediğim "Mistik Olay" ı hatırlıyorum...Ama olay neydi hatırlamıyorum... :) Diyeceğim çokta etkileyici değildi...

hanac

Stephen King uyarlaması Sis'in sonu da şok edicidir.

Ters köşe değil ama şok edici bir son.

BAHADIR

Tam yazıyordum hızlı davrandın Hasan...Yoksa gölgenden de mi hızlısın?

O filme diyebileceği tek şey

"Lan bekleyin bi yarım dakika daha..."

O son sahneyi hatırlıyorum da ağzım açık filme öylece bakıyorum...

Hayal Kahvem

Bir şey sorabilir miyim? Ters Köşe  Yapan Filmler demişsiniz ya... İlla sonu mu ters köşe yapmalı yani?

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 16 Haziran, 2012, 18:28:19
Tam yazıyordum hızlı davrandın Hasan...Yoksa gölgenden de mi hızlısın?

Vahşi Batı'da hızlı olan yaşar Bahadır Bey.  :)

Seven filmini unutmayalım.

Filmin sonunda tüm sinema salonu şok olmuştu ve yerinden kımıldayamamıştı.

Yönetmen Fincher ve oyuncu Brad Pitt daha sonra Fight Club ile yine bizi ters köşeye yatırmışlardı.

dean

Makinist, Akıl Oyunları, Memento, Dövüş Kulübü, Gizli Pencere, Prestij, 12 Maymun, Şeytanın Avukatı, Se7en hatta hatta Sherlock Holmes(2009) ...

Bu liste hiç bitmez ama ilk akla gelenler.

BAHADIR

Hasan bunları birisi sıralarsa harika bir liste olur...Birisi derken sen anladın onu...İlk mesaja sürekli eklenme yapılabilir...

Birde "Seven" dedin de yeniden izleyesim geldi...

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 16 Haziran, 2012, 18:29:57
Bir şey sorabilir miyim? Ters Köşe  Yapan Filmler demişsiniz ya... İlla sonu mu ters köşe yapmalı yani?

Sonu, başı,ortası...The Mist gibi ilginç finali...Belki başlık farklı oldu ama şok edici filmler diyelim...Hafızalardan kazınmayacak filmler...Ağzı bir karış açık bırakacak cinsten filmler...

Hayal Kahvem

Bakın bu yazdığınız filmlerin çoğunu izledim. İllaki ters köşe olmuşumdur bu filmlerde... Ama bi tane film var ki...
Filmi seyrederken bırakın ters köşe olmayı... Düğüm düğüm oldum... Feci korktum... Hayatımda en korktuğum filmdir.
Hımm... Bilmiyorum ki... Yazsam sizin gibi kısa kesemem... Huyum bu... İlla uzzzzuuuun uzzzuuun anlatırım.
Bi de illa fotoğraf eklemeliyim.

Öyle şu filmden korktum, ters köşe oldum diyemem...
Sonra ayıp oldu uzun yazdım gene diyorum... Altın Madalyon'a yazdıklarımı siliyorum.
Allahım niye ben sözü kısa kesemiyorum?  ??? :-\ :'(

BAHADIR

Alıntı yapılan: dean - 16 Haziran, 2012, 18:38:14
Makinist, Akıl Oyunları, Memento, Dövüş Kulübü, Gizli Pencere, Prestij, 12 Maymun, Şeytanın Avukatı, Se7en hatta hatta Sherlock Holmes(2009) ...

"Makinist"e nedense hiç ısınamadım, (izlemeden hemde)  "Gizli Pencere" yi kaçırmışım "12 Maymun" u da izleyeli çok oldu hatırlamakta güçlük çekiyorum yada ağır tempolu olduğundan sonunu getiremediğim için hatırlamıyorum...Ama bu üçünü izleneceklere ekledik bakalım...Vakit bol...

dean

Alıntı yapılan: BAHADIR - 16 Haziran, 2012, 18:53:05
Alıntı yapılan: dean - 16 Haziran, 2012, 18:38:14

"Makinist"e nedense hiç ısınamadım, (izlemeden hemde)  "Gizli Pencere" yi kaçırmışım "12 Maymun" u da izleyeli çok oldu hatırlamakta güçlük çekiyorum yada ağır tempolu olduğundan sonunu getiremediğim için hatırlamıyorum...Ama bu üçünü izleneceklere ekledik bakalım...Vakit bol...

Gizli Pencere Stephen King'in kısa hikayesinden uyarlandı. İşin içinde Kral oldumu işler değişir  ;)

Bu arada Kral demişken Stephen King romanlarından uyarlanan bütün filmleride sayabiliriz bu liste için.