Ters Köşe Yapan Filmler...

Başlatan BAHADIR, 16 Haziran, 2012, 17:21:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

"Sayabiliriz"den ziyade isim verebilirsek sonunda belki  "En Şok Edici Finale Sahip Film" oylaması yapabiliriz...Kimbilir belki... :)

kedidiro

tüm sayılan filmler doğru ama unutulmasın ki stephen king'den de shayamalan'dan da önce alfred hitchcock ve vertigo ( ölüm korkusu) vardı...bazen dönem sonlarında öğrencilerim film izleyelim isterler, koyarım vertigo'yu...önce gülüşmeler falan, '' oğlum bu hoca dinozor lan''... sonra afallar kalırlar, ruh sanırken, cin sanırken en kötücül haliyle insan çıkar karşılarına... '' başkaları hayat dilimleri sunabilir, ben seyirciye pasta dilimleri sunarım'' diyen ustaya bin selam, bin saygı...azıcık sinema sevgimiz oluştuysa zaman içinde emeği çoktur üstümüzde...

devrimk

Yurttaş Kane (Citizen Kane)
Cinnet (The Shining)
Şeytan Çıkmazı (Angel Heart)
Olağan şüpheliler (The Usual Suspects)
Ucuz Roman (Pulp Fiction)

BAHADIR

Geçen ay Vertigo'yu izlemeyi denedim...50 dk filanda izledim ama sonunu getirmedim, getiremedim...Şimdi sizin bu yazınızdan sonra tekrar denesim mi acaba diyorum...Bilmiyorum...??

rumar80

Alıntı yapılan: BAHADIR - 16 Haziran, 2012, 20:03:45
Geçen ay Vertigo'yu izlemeyi denedim...50 dk filanda izledim ama sonunu getirmedim, getiremedim...Şimdi sizin bu yazınızdan sonra tekrar denesim mi acaba diyorum...Bilmiyorum...??

Sevgili Ömer,
  Son yazılarına bakılırsa sen filmleri 10 dakika seyredip bırakıyorsun. Bence biraz daha uzun seyret.  ;) İanıyorum ki bazılarını seveceksin.  :D

BAHADIR

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Haziran, 2012, 20:13:03
  Sevgili Ömer,
  Son yazılarına bakılırsa sen filmleri 10 dakika seyredip bırakıyorsun. Bence biraz daha uzun seyret.  ;) İanıyorum ki bazılarını seveceksin.  :D

İlk bölümü ile sarmayan diziden...
İlk yarım saati ile sarmayan filmden...
İlk 85 sayfası ile sarmayan çizgiromandan hayır gelmez...
İstisnalar kaideyi bozmaz... :)

Tabi kanımca...

kedidiro

Alıntı yapılan: BAHADIR - 16 Haziran, 2012, 20:03:45

izle sevgili ömer, bu güne dek vertigo'yu izleyipte beğenmeyene pek denk gelmedim...gerçi ben olağan şüpheliler'i de fargo'yu da çok severim...bu da işin diğer yanı ??? bin selam...

Saint2

Alıntı yapılan: hanac - 16 Haziran, 2012, 17:38:46
Altıncı His ve M. Night Shyamalan'ın neredeyse tüm filmleri.

Village 'da anlamıştım filmin sonunu....   :( :( :(

Saint2

Ben "Olağan Şüpheliler" derim...

sefik

sefik

BAHADIR

Başlığı iyiki açmışım diyorum...İzleyipte aklımıza gelmeyen filmler bir bir çıkıyor...İdendity de bunlardan biri...Yine sonunda kitlenip kalıyorsunuz...

Primal Fear...Edward Norton ve Richard Gere...Ben bu filmi de kaçırmışım...Özür diliyorum...

Son olarak kıyıda köşede unuttuğumuz başka yok mu? Bu kadar mı?

kedidiro

bu kadar mesaj içinde belki de ilk akla gelmesi gereken ''esaretin bedeli''nden kimsenin bahsetmemiş olması da ilginç...belki ''nasıl olsa onu herkes biliyordur'' diye düşünüp farklı filmler aradığımızdandır. ama kesin olan şu ki esaretin bedeli'nin olmadığı bir ters köşe filmler seçkisi eksik kalmaya mahkumdur...

kedidiro

Alıntı yapılan: kedidiro - 17 Haziran, 2012, 14:26:28
bu kadar mesaj içinde belki de ilk akla gelmesi gereken ''esaretin bedeli''nden kimsenin bahsetmemiş olması da ilginç...belki ''nasıl olsa onu herkes biliyordur'' diye düşünüp farklı filmler aradığımızdandır. ama kesin olan şu ki esaretin bedeli'nin olmadığı bir ters köşe filmler seçkisi eksik kalmaya mahkumdur...

bahadır için özel not : bu arada sevgili ömer ''esaretin bedeli''ni de sevmediğini söylersen bozuşuruz ona göre ;D ;D

BAHADIR

Abi Esaretin Bedeli benim için de bir numaradır...O tartışılmaz...Hatta hiç unutmam, askere teslim olacağım günün gecesi izlemiştim...Esaretin bedeli (1994) ardından da High Noon (1952)...Ondan sonra git bu filmlerin ardından teslim ol...Pöff

Yalnız "Esaretin Bedeli" nin sonu ters köşemiydi değilmiydi tartışılır diye düşünüyorum...Kabul, müdür ters köşe olmuştu... :)