Ters Köşe Yapan Filmler...

Başlatan BAHADIR, 16 Haziran, 2012, 17:21:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sefik

The Life of David Gale de iyi filmdir,cok ters kose diyemem ama sasirtir ve etkiler

kedidiro

Alıntı yapılan: BAHADIR - 17 Haziran, 2012, 15:09:54
Abi Esaretin Bedeli benim için de bir numaradır...O tartışılmaz...Hatta hiç unutmam, askere teslim olacağım günün gecesi izlemiştim...Esaretin bedeli (1994) ardından da High Noon (1952)...Ondan sonra git bu filmlerin ardından teslim ol...Pöff

Yalnız "Esaretin Bedeli" nin sonu ters köşemiydi değilmiydi tartışılır diye düşünüyorum...Kabul, müdür ters köşe olmuştu... :)

nasıl yani sen filmi izlerken adamın planını anlamış mıydın ??? hiç unutmuyorum ben bekar odamda tek başıma çekyata uzanmış izlerken filmi, andy'nin hücresinde müdürün jane fonda posteri karşısında afalladığı anda yattığım yerden doğrulmuş ve yüksek sesle ''bu ne lan'' demiştim...

BAHADIR

Alıntı yapılan: kedidiro - 17 Haziran, 2012, 15:58:48
nasıl yani sen filmi izlerken adamın planını anlamış mıydın ??? hiç unutmuyorum ben bekar odamda tek başıma çekyata uzanmış izlerken filmi, andy'nin hücresinde müdürün jane fonda posteri karşısında afalladığı anda yattığım yerden doğrulmuş ve yüksek sesle ''bu ne lan'' demiştim...

Hapishane filmlerinde "kaçış" bir ters köşe değildir, olağan bir şeydir diye düşündüğümden yukarıdaki yorumu yaptım...Yoksa sonuna tıklamadıktan sonra film sonları zor tahmin edilir...

Ama filmde bir katil ve uşak varsa...Katil kesinlikle uşaktır...Uşak değilse işte o ters köşedir. :)

rumar80

Planet of the Apes.
   Charleton Heston'ın gerçekle yüzleştiği an. Ters köşe değil de nedir?

haysat

Kaç kere seyretdiğimi hatırlamıyorum ama her seferinde büyük bir keyif alarak seyretdiğim bir filim (Esaretin Bedeli)

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

kalidor

David Lynch filmi Kayıp Otoban "the lost highway" in sonu da başındaki saksafon solosu da unutulmazdır
Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Şu an trt 1 de süt kardeşler var beni en çok ters tarafa yatıran filmlerden biridi süt kardeş kimdir ? elli bininci gez izleyeceğim gülmek için :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

BAHADIR

Yerlilerden...Şehirler arası otobüste izlediğim ama adını çıkaramadığım son dönem gerilim filmlerinden yine hastane de geçen bir film vardı...

Bir cinayeti araştırmak için dağ başında ki akıl hastanesine gelen çaylak polis ve deneyimli cinayet masası polisi...Acaba katil kim...Hastane de neler dönüyor...

Birde ismini söyleyecek birisi varsa sevinirim...

kadri kerem

Alıntı yapılan: BAHADIR - 17 Haziran, 2012, 20:11:41
Yerlilerden...Şehirler arası otobüste izlediğim ama adını çıkaramadığım son dönem gerilim filmlerinden yine hastane de geçen bir film vardı...

Bir cinayeti araştırmak için dağ başında ki akıl hastanesine gelen çaylak polis ve deneyimli cinayet masası polisi...Acaba katil kim...Hastane de neler dönüyor...

Birde ismini söyleyecek birisi varsa sevinirim...

Gen.

BAHADIR

Alıntı yapılan: kadri kerem - 17 Haziran, 2012, 20:33:10
Gen.

Tamam buydu...Ne kadar ilgi çekicidir kişiye göre değişir ama listeye bunuda almak lazım...Teşekkürler Kadri bey...

hanac

kalidor

Hasan Abi görev adamı ve forumumuzun uber adminisin :)
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Yerlilerden, ters köşe yapan film olarak Yavuz Turgul'un yönettiği iki büyük usta Şener Şen ve Şevket Altuğ'un oynadığı mükemmel film "Gölge Oyunu". Filmin sonu bayağı fantastikti.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

sefik

Bir de Murder by Death var,o da absurd komedi filmdir filmdir,sonu da eglenceli ters kosedir.