ANKET: Koleksiyoncu musunuz, Biriktirici mi, Okuyucu mu ?

Başlatan Gambit, 27 Haziran, 2012, 18:35:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Berkdinho

Ben de bir biriktiriciyim.Ailem sağolsun öğrenci halimle alabileceğimin üst sınırlarınızorladım.Ama şu lise,üniversiteyi bir bitirip işe gireyim de ( Türkiye şartlarında en iyi ihtimal 6-7 yıl  :-\ ) kendi paramla çok daha fazlasını alacağım ama öğrenci hali zor...
The Right Man When Things Go Wrong

ercoktay

Bende biriktiriciyim. Kac cizgiromanim var bilmiyorum. 2 eve bölünmüş durumdayım. Yeni bir eve taşındım. Taşındığım eve yaklaşık 20 koli cizgiroman getirdim. Esimi ikna edbilirsem bütün koleksiyonu aynı yere toplamak istiyorum. Aldıklarımın büyük cogunlugunu okudum. Tatbiki elimde daha okuyacak zebille cizgiroman var. Özellikle klasik seriler, Sting ve teks gibi. Ama biliyorumki onları da bir gün okuyacağım. Ha belki ucundan tarih ve mizah dergisi biriktirdiğimden koleksiyoner de olabilirim,

Harun Ça

Ben de bir biriktiriciyim sadece sevdiğim serileri alıyorum, okuyorum ve sonrasında kitaplığıma dizip onları seyretmeyi seviyorum elden çıkarmayı asla düşünmem.

connyapku

valla ben kolesiyoncumuyum biriktiricimiyim analyamadim kitplari her zaman takim halinde aliyorum takim olmasina ozen gosteriyorum elimde 2 seri oldugu halde elimden cikaramiyorum kitap satma huyum hic yok daha once hic zagor okumadigim halde sitenin zagor sayfasina girip gaza gelip kmlari takim halinde aldim sevecegimi dusunerek galiba her ikisindende var biraz

mustafa

Ben babamın(s.b) aldığı bir sürü çizgiromanın içinden sadece Kızılmaske'yi okuyorum. Hangi sınıfa dahil olduğumu bilemiyorum.

connyapku

kizilmaske ve mandrake en sevdiklerimin arasinda 100 senede gecse ayni zevkle okurum cok farklilar.takim yapmaya ugrasiyoruz demirbas yayinlari cikaricak buttun seriyi insallah.

taarruz

Koleksiyoncu olmadığım kesin , çıkan çıkmayan ne varsa alayım yada seriyi mutlaka tamamlayayım gibi bir hedefim yok
Favori serilerimi mümkün mertebe takip etmeye çalışıyorum (MM , Julia )

Mesela Zagor takipte olmadığım bir seri olsa da KM 1 i çıktığı zaman almıştım , kaç yıl geçtiyse aradan halen rafta durur
Atmak,satmak vs gibi eylemlerde de bulunmam

Düzenli takip etmediğim serilerde de forumun favori gösterdiği öyküleri , ciltleri vs . mutlaka edinmeye çalışıyorum
( bu anlamda en sevdiğiniz .....maceraları ve yurtdışındaki top 10 benzeri listeler gibi başlıklar çok faydalı ve yol gösterici oluyor :)   )

Örneğin Teks te sıralı takip etmediğim bir seridir ama çok beğenilen Carson'un öyküsü ve devam eden sayıları alır okurum ya da Ortiz'in çizdiği Büyülü Rüzgar-Teks maceraları önemlidir benim için gibi...

Okuyucu-biriktirici karışımı gibi bir seçenekteyim sanırım.

Çizgili günler
Fatih

candy

Ben de biriktirici sınıfındanım. Okumak için alırım ve bir köşede biriktiririm. Satmaya, vermeye kıyamam.

kültürelgüncel

Koleksiyon ve Biriktirme Üzerine:
"Koleksiyon ve biriktirme durumu insanın nesnelerle kurduğu ilişkinin en derin örneklerinden biridir... Peki bu nasıl bir ilişkidir? İnsan neden nesnelerle böylesi ilişki kurar?
Koleksiyon ve Biriktirme Üzerine isimli, belgeselde Nesne ilişkisi 3 Biriktiricinin müzayedede başlayan nesne avı diye tanımladıkları takaslardan başlar , ardından bizleri onların dünyasına sürükler..."
Sevda Doğan, koleksiyonculuk ve biriktiricilik üzerine kısa bir belgesel çekmiş. Belgeselde sinema ve futbol nesneleri toplayıcısı Ege Görgün(Ters Ninja), çizgi roman koleksiyoncusu Çetin Şan ve oyuncak koleksiyoncusu Oğuz Doğan yer alıyor. İzlemek isterseniz: http://vimeo.com/48449911

alan ford

Adı geçen Çetin Şan Kull'un çevirmeni Çetin Şan mıdır.? Vakti zamanında 6:45 kitaplarının iki yayın yönetmeninden biri olan ve önsöz niyetine kaybedenler kulübü tribinde şeyler yazanla aynı kişi midir? Sadece merak ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Tarkan Kurt

hanac

Gerçekten güzel bir belgesel olmuş.

Bu açık arttırma yapılan yer neresi acaba ? Bilen var mı ?

drfuhrer

ben koleksiyoncu sınıfındayım...sevdiğim her yayının takım halinde koleksiyonunu yaparım.her yayının eski-yeni takımlarını biriktiririm.hepsini okumaya ömrüm yetecek mi bilmiyorum.ama günde 1 kez de olsa takımlara şöyle bir bakmak beni inanılmaz mutlu ediyor..özellikle tay takımları benim için altın değerinde...maddi açıdan ciddi külfet ama;bunu da söylemeden geçmeyeyim

s.b

Çocukluktan itibaren almaya başladığım çizgiromanları biriktirmiş olsaydım. Birkaç kamyon olurdu herhalde. Koleksiyoncu arkadaşların bu gayretkeşliğini takdirle karşılıyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Hakketten belgeseli izleyince iyiki bir arşivim var diyorum tabiki benimki ufak bir arşiv ama her geçen gün büyüyor :) Birde insan seviniyor önceden dediğim gibi biz sadece çizgi roman biriktirmiyoruz insanda biriktiriyoruz.Belgesdeki iki çizgi roman okurunuda tanımak bunun göstergesi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları