ANKET: Koleksiyoncu musunuz, Biriktirici mi, Okuyucu mu ?

Başlatan Gambit, 27 Haziran, 2012, 18:35:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

seastar1000

ten ten ve ken parker soz konusu olunca kolleksıyoncuymusum
çıkan tum sayıları hatta bazı orjınal edısyonları kucuk hedıyelık kolektıbıl vs turu seylerıde topluyorum
dıger serılerı ıse begendıgım kıtapları topluyorum ev bıraz doluncada ya hedıye verıyorum yada satıyorum yanı az kolleksıyon uzerı bırıktırıcı oluyorum

Chuck

Elimdeki bir avuç çizgiromanla çaylak bir biriktiriciyim :( fakat zamanla artacaklar  8)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Mithrandir

Şimdilik bir biriktiriciyim, ama zamanla bir koleksiyona dönüşmesi kaçınılmaz zira iflah olmaz bir koleksiyonerim ;D

@Serhan

Koleksiyoncu ve Okuyucuyum  ;D ;D
Not : Pardon yanlış anlamışım , ilk mesajda yazılana göre ben okuyucu değilim. Aslında okuyorumda neyse off :D
Tamam sadece Koleksiyoncu  ;D
Not 2 : Galba Biriktiriciyim ;D ;D Bende olan her serinin Hardcover vb. versiyonları yok hepsinin. Evet Biriktiriciyim ama Yarıda Koleksiyoncu ;D

Hayalet

Ben de biriktiriciyim sanırım. Bilhasssa ilk sayıdan itibaren düzenli almak peşinde koşarım, tamamının aynı yayınevi ya da seriden olmasına uğraşırım. Bir de Ben mesela ntv yayınlarından ya da yordan kitaptan çıkan normal eserlerin çizgiroman hallerini de alma peşindeyim ve aldığımı beğendiysem satmam ve kimseye vermem. Ama az ve öz alanlardanım. Bu biriktirme mevzusu özellikle çizgi romanda son yıllarda madden bi nebze rahatlamanın da etkisiyledir açıkçası. Gençken alınanların hiç biri yok. Normal kitaplarımınsa bir kısmı okunmak üzere alınıp geri getirilmemesine rağmen aşağı yukarı 26 yıllık filan bir kütüphanem vardır 30 - 40 tanesi okunmamış 1000 üstü de kitabım.
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

NIC

Çizgiroman menapozuna girdiğimden mütevellit artık okuyucu kategorisine geçtim diyebilirim.

darkwood

Koleksiyon amaçlı satın aldığım kitaplarda oluyor ama genelde biriktirici olarak kitap satın alıyorum.
Darkwood Sakinleri..

Ralph

Hepsi seçeneği olmalı bence. Bu sorunun bende net bir cevabı yok. Okumayı da biriktirmeyi de çok seviyorum.

@Serhan

Beğendiğim türkçe çizgiromanların nadir ingilizcelerini alırım.
Koleksiyoner Ve Biriktiriciyim

pizagor

Aramıza yeni katılan dostları bir de bu anketimize alalım. Hem biriktiricilik gibi bazı Altın Madalyon kavramlarına da aşinalık kazandırsın ;)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Biriktiricilikten okuyuculuğa geçmişim.Aldığım 10  kitabın 7 sini okuyorum.Bunun en önemli nedeni neredeyse fumetti alımım yok gibi.

pizagor

Alıntı yapılan: Gambit - 27 Haziran, 2012, 18:35:37
Amatör Bir Koleksiyoner İçin Tavsiyeler?

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5219.0.html

Koleksiyon sevdasi:

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2449.0.html

Bu basliklardan gelerek, soyle tanimlamalar yaparsak eger:

Koleksiyoncu: okusa da okumasa da seri tamamlayan, ayni maceranin degisik versiyon basimlari da alan (softcover - hardcover)

Biriktirici: Okumak mantikli alir ama okuduklarini elden cikaramaz, biriktirir, koleksiyoncu olmaya cok yakin kisidir.

Okuyucu: maksat koleksiyon veya biriktirmek degildir, alir, okur, elden cikartir. Ya da dijital olarak indirir okur

Alıntı yapılan: tommikser - 10 Kasım, 2016, 22:22:01
Biriktiricilikten okuyuculuğa geçmişim.Aldığım 10  kitabın 7 sini okuyorum.Bunun en önemli nedeni neredeyse fumetti alımım yok gibi.

Bu tanımlamaların ışığında okuyucu mu oluyorsunuz sayın tommikser, elden çıkarma diye birşey var mı lügatınızda ???

Ama konu o değil tabi ki, siz bu aşağıdakine yanıt verin, yenge de görsün :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1984.msg170364.html#msg170364
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mrtekin

Mikser de; elden çıkarma değil olsa olsa "toprağa gömme" olabilir.  :)
They drew first blood...

tommikser

Her soruya yanıt vereceğim de ist da vakit olmuyor.Eve gidince detaylı yazacağım :D