Hawkeye - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 30 Haziran, 2012, 22:21:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Kanka.

Bu cildi alın kanka.

Olağanüstü kanka.

Ne diyebilirim ki. Tek kelimeyle harikulade. Tüm cilt bir harika ama özellikle 6 ve 11. sayılar kurgusuyla, çizimiyle, hikaye anlatımıyla uzun zamandır okuduğum en iyi çizgi roman sayılarıydı. Vay anasını ya. Geekgasm oldum resmen.

6 sayı var bu cillte ve Aja 4 sayısını çizmiş. Ancak ilk cildin aksine yardımcı çizerlerin çizimleri de iyiydi bu sefer. Francavilla'nın tarzını çok sevmem ama hikayeye gitmiş. Bayıldım gerçekten.

Berkuralcan'ın da yazdığı üzere bu noktadan sonra hikaye 2'ye ayrılıyor. 3. ciltte farklı yazarların çizdiği Kate Bishop'un hikayesi olacak. Aja final sayılarının yer aldığı 4. ciltte dönecek. İnsanın içi yanmıyor değil. Bari şöyle bir 30-40 sayı sürseymiş diye.

Comics severler zaten kaçırmaz da sevmeyenler de bu seriye mutlaka bir şans versin. Farklı bir şey var burada. Yayınlanan serilerin büyük çoğunluğunun birbirinin kopyası olduğu şu dönemde kaçırılmaz.

Hawkeye 2. cilt: 10/10.

panthei

Çok keyif aldım ilk ciltten, bu ay okuduklarım arasında 1) Hawkeye, 2) 100 Bullets-4

afacanx

Bana uzun zaman sonra çizgi roman keyfi veren bir seri. Büyük "event" ler yerine böyle sınırlı bir çevrede, karakterlere odaklı hikayeler çıkmasını özlemişim.

Çizimlerden bahsedilmiş, ama renklendirmeyi de es geçmeyelim. Eski bant tekniğiyle renklendirilmiş gibi. Harika bir etki yaratıyor.

memospinoz

BATI YAKASI MORA BOYANIYOR!
Kate Bishop; New York'tan, hayattan ve Clint Barton'dan kaçmak için Los Angeles'a yol alıyor ama tabii ki beladan kaçamıyor! Çünkü havuz başı partilerinde takılanlar arasında zengin ve ünlüler dışında Madame Masque da var! Kate, toplumdan elini eteğini çekmiş, altmışların sillesini yemiş bir pop müzik dâhisine başyapıtını tekrar bulması için yardım ederken Madame Masque Kate'i buluyor. Yani diğer bir deyişle onu öldürme çalışmalarına yeniden
başlıyor. Her şey bu ciltte! Karakterler! Senaryo! Hikaye! Diyalog! Tema! Anlam! Mesaj! Aksiyon! Az biraz teşhir! Ateş! Oklar! Suçlular! Komşular! Deryalar! Müşteriler! Lakayıt Polisler! Mağdurları mağdur eden bir sistem! Köpek! Alaycılığın ve ilgisizliğin, pençelerini iyi ve dürüst insanların boğazından eksik etmediği çökmüş şehirlerde güvenebileceğiniz tek kahraman Bayan Hawkguy'dır!

Sayfa Sayısı: 120
Etiket Fiyatı: 29 TL

hennessy

3.cilt bitti. Bayan hawkeye karşımızda hemde dedektif olarak. Kendini belanın içinde buluyor.

Bir kadın ile uğraşıyor yetmiyor bir müzisyenin peşinden gidiyor. Babasından kaçıyor.

Madame Masque ve Kate arasında amansız bir mücadeleyi izliyoruz.

7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

tulgan

pizagor

Bununla birlikte Fraction dönemi sonlanıyor. Sonrasında yine büyük bir isim Lemire yazarlığı devralıyor ancak onun yazdıklarını okumadım. Lemire dönemi nasıl?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

İlke kardeşim hakketten güzel bir hikayeyi bizler ile buluşturdu ve sonlandırdı....

memospinoz

Orijinal ve dinlendirici ...

Deneyselin snırlarını zorluyor ve süper kahraman çizgi roman kurallarını kesinlikle paramparça ediyor.

Sayfa Sayısı: 160
Etiket Fiyatı: 32 TL

frodo

Marvel'dan okuduğum nadir serilerden biri olacak sanırım hikaye ve çizimler beni içine çekiyor.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

hennessy

Marmara çizgiye ve Ilke Keskin​ kardeşime çok teşekkür ederim.

Son sayı harika bir şekilde ve tempolu bitti harika bir seri ve Marmara Çizginin yaptığı harika iş ile bitti.

8,5/10

https://www.youtube.com/watch?v=tBfh33DopHk

KenParker

Bitti be kanka. 3. cildi beğenemedim, baştan sona Kate hakkında hikaye. Onun dışında on numara seri kanka. Zaten hepsi topu 4 cilt kanka. Okumadıysan mutlaka oku kanka.