YILIN BOMBASI ZEMBLA PEK YAKINDA AMA KİMDEN ?

Başlatan Büyülü Rüzgar, 04 Temmuz, 2012, 22:07:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

HacıGeraltEmmi

İtalyanlar da şaşırıyordur herhalde bu duruma. Yazarının çizerinin bile muhtemelen adını unuttuğu serileri dönüp dönüp hatırlatıyoruz adamlara ;D :D ;D

b-  braoooooo haydutun kokusunu alıyorum zembla
r-  haydut mu? annecciiiiiiiim
y-  rasmus sen tam bir korkak olmak.. daha düşmanı görmeden kaçmak..
z-  sessiz olun dostlar.. suçlu oldukları kesin değil ama her ihtimalde onlara zemblanın gücünü göstereceğim..
s-  auuugrrr.. ben acıktım
p-  sus satanas.. pat
s-  augggrr
b-  braooooooo susun.. zembla konsantre oluyor

( http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=zembla )

essegesse

Küçük bir düzeltme.

Zembla İtalyan değil,Fransız kökenli bir kahraman.

Çocukken en çok sevdiğim çizgiromandı.Hatta Tarzn'dan bile çok severdim.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: essegesse - 05 Temmuz, 2012, 11:43:09
Küçük bir düzeltme.

Zembla İtalyan değil,Fransız kökenli bir kahraman.

Oooo! daha fena o zaman!  ;D ;D ;D Yayınlamak için daha fazla seçenek var onlarda.

SARACEN

Çıkınca alacaklardan biri de benim eski yayınları sürekli küçümseyen ve sanki onları okumak zeka olarak geri kalmışlık gibi gösterilse de alıcısı olmasa çıkmazdı diyorum çocuksu nostaljik ve klasikleşmiş yayınlardan zevk alıyorum.
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: SARACEN - 05 Temmuz, 2012, 13:03:35
Çıkınca alacaklardan biri de benim eski yayınları sürekli küçümseyen ve sanki onları okumak zeka olarak geri kalmışlık gibi gösterilse de alıcısı olmasa çıkmazdı diyorum çocuksu nostaljik ve klasikleşmiş yayınlardan zevk alıyorum.

Küçümseme değil, kıskanmadır belki bizimkisi ;D ben okuyamıyorum şahsen, ama bu yayınları alıp okuyup mutlu olan kesim çoğunlukta görünüyor (doğruluğu tartışılabilir). Hal böyle olunca  benim gibi yeni şeyler görmek isteyenler ağzı sulanarak seri halinde takip eden eski yayınların yanında; belki çıkacak olan, yılda bir yayınlanan, satmadığı için yarım bırakılan, geri plana atılan yayınlar dolayısıyla eskilere çatıyoruz herhalde. Keyifli okumalar sizlere :)

yunusmeyra

kendi şahsıma zembla ve tarzan(akim..) serilerini ara ara okuduğum oluyor..ve bunca sayıyı üreten yazar ve çizer ekibine ayrıca saygı duyuyorum.Türkiye'de çizgi roman üretmek isteyen herkesinde bu yazar ve çizerlerin içindeki üretme ""azminin" yüzde biri olması içinde dua ediyorum..
ancak bazı seriler gerçekten yeterli talep yerine ;basalım ve bir şekilde tüketilir,olmazsa gazete eki olur,olmazsa sahaf arkadaşlara verilir takım takım eritilir,o da olmazsa dükkan açılır ve akmaz kokmaz sahafiye kitabı olarak durur deniyorsa bilemem..ticari açıdan makbul görebilsemde ,(bunu Hoz dışında ve genel görüşüm olarak kabul edin..) çizgi roman yayıncılığı açısından bir artı ve müjde olarak göremiyorum..bazı klasikleri okuyucuya ve çizgi romana getirdiği unutulmaz ve katkı yapıcı,hatta bir zaman standartları belirleyici yaklaşımından ötürü,çok sevilen ve iz bırakmış bir seri olmasından dolayı v.s. basılmasını anlarım ve isteyebilirim,ama her okuduğumuz serinin yeni basımını istemek kime ne fayda getirir
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

caretta

Zembla'yı yayınlayacağını Cem Demirbaş duyurmuştu.Çok talebi olacak aman aman bir çizgi roman olmayan
Zembla'yı Hoz Comics yayınlamaya karar vererek riskli bir karar verdi bana göre.Keşke yarım kalan Tombraks
ve Pekos Bill'e devam etseydi.Bir de fantastik maceraları dörtgözle beklenen Kit Taylor'u aylığa çevirebilirdi.
Üstüne bir de Jerico iyi giderdi.

SARACEN

To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

DAMPYR

Zebla yerine Akim yayınlansa daha iyi olur bence ama onun telifi Demirbaşta sanırım... :-\ :'( >:(