Zembla - HOZ

Başlatan s.b, 06 Temmuz, 2012, 20:14:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Çocukken okuduğum keyfi bulabilecek miyim bilmiyorum ama yine de ilk cildi hemen alıp okumak istiyorum. Sonrasına bakarız.
Esse Gesse Hayranı...

labirent

Kim ne derse desin Zembla (tıpkı Tom Braks gibi) eğlencelidir ve okuması da zevklidir. Ben mutlaka alacağım.

SARACEN

Sabirla bekliyorum cikinca hemen alacagim
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

hennessy

demin İlyas ile msn de konusurken haberini aldık geliyormuş yarın çizgi romanı incelemek için gideceğiz büyülü rüzgara
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Eeee Murat abi, geldi mi Zembla?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

aa

İlk okuyanlardan yorum bekliyoruz.....
Esse Gesse Hayranı...

drfuhrer

zembla kaç sayı sürecek arkadaşlar?

hanac

Mister NO

Basım, finans gibi sorunlar olmaz ve düzenli yayınlanırsa toplam kaç cilt olacağını tabii en iyi Haşim Bey bilir.

İlk cilt çıktı ve belli olan sayısal verilerle son değerlendirmemi aşağıda yazıyorum.

Benim listelediğim 240 kadar macerası var. Benim listemde olmayan maceralar olduğundan eminim ayrıca.

Maceralar Swing gibi genelde 64 sayfadır. Bazı maceralar daha uzun ya da kısa olabiliyor. (32 sayfa ya da 128 sayfa gibi) İlk ciltin 320 sayfa ve 6 tam maceradan oluştuğu göz önüne alınırsa ayda bir ciltten yaklaşık benim bildiklerimle en az 42-45 cilt kadar yapar. Ayda 1 ciltten 4 yıla yakın bir sürede, 2 ayda 1 ciltten 7- 8 yılda tamamlanacak bir seri başlıyor demektir.

Ben alacağım ama çocukluğumuzdaki tadı bulmamız çok zor Zembla'da. Tavsiyem ilkokul çağlarındaki küçük kardeşlere alıp okutulması yönünde. Doğa, hayvan sevgisi yanında komik ögeler de barındırması, hayvanların konuşması çocuklar için halen ilgi çekici olacaktır. Çizgi romana yeni okur kazandırmak için bir fırsat olabilir.  ;)

pizagor

Benim çevremdeki çocukların ellerinde, abartmıyorum, artık ipad'ler var. Dolayısıyla Zembla ile onların kazanılabileceğini pek sanmıyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Mister NO

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Eylül, 2012, 23:04:44
Benim çevremdeki çocukların ellerinde, abartmıyorum, artık ipad'ler var. Dolayısıyla Zembla ile onların kazanılabileceğini pek sanmıyorum...

Benim çevremdeki kazık kadar adamlarda da ondan var.  ;D

Teknoloji gelişiyor bunu kabul ediyorum. Ancak internet dünyası bilgi kirliliği ve eksik bilgi demektir. Okumayı yeni öğrenen ya da geliştirme aşamasındaki çocuklara okuma alışkanlığı kazandıramazsak zaten geçmiş olsun.

Edebiyattan bi haber insanlarla nereye kadar?

Günümüzde facebook ve özellikle tweeter'da ne yazık ki takipçi ve yorumcu ne kadar çok. İlginç olan bu kadar az kitap okunan bir ülkede herkesin bilgi sahibi olmadan fikri var. Ve daha acı olanı bu fikirleri okuyup takip edenler var.

Neyse konu dağıldı bu yazdıklarımın yeri burası mı bilemem? Ben yine de okuma sevgisi kazandırılan her çocuğu, deniz yıldızı hikayesindeki gibi düşünürüm. Zembla, Red Kit ve Asteriks'i de bu amaçla kullanır en azından şansımı denerim.

Ayrıca kendi çevremde düzenlediğim kitap yardımı kampanyalarından biliyorum ki halen o basit hikaye kitaplarına bile muhtaç, okuma sevgisi ile dolu milyonlarca çocuk var ülkemizde.

Bir köye yolladığımız kitaplar köyün kadınlarının da ilgisini çekmiş ve köy öğretmenlerinden okuma yazma öğretmeleri talebinde bulunmuşlardı.

Çocukların ise okuma isteği artmış, yeni kitapları peşi sıra bitirmeye başlamışlar. İşte bir de böyle çocuklar var ülkemizde hem de pek çok.

drfuhrer

yine de içime sinmedi şu zembla olayı..artık aynı zevki vereceğini düşünmüyorum.hele ki yaklaşık 45 cilt olacaksa iyice yük gibi duruyor gözümde..ne biliyim yayınlanacak o kadar çizgi roman varken;bi zembla mı eksikti yani!

yalcinerol345

Eski tadı vermese de bence zevkle okunur.

mandrake66

Hoz Comics yine yaptığı işin hakkını vermiş!

Teşekkürler...

DAMPYR

Alıntı yapılan: mandrake66 - 08 Eylül, 2012, 19:17:52
Hoz Comics yine yaptığı işin hakkını vermiş!

Teşekkürler...
içeriği nasıl, orjinal ilk sayıdanmı başlamış yoksa karışık maceralardanmı oluşuyor.Biraz bahsetsene mandrake66... ???