Red Sonja Türkiye'de Yayınlanan Macera Listesi

Başlatan kalidor, 10 Temmuz, 2012, 09:30:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Tüm külliyatı tamamladığım için haftasonu oturup sayfa sayfa tarayıp macera bazında listeyi hazırladım. Yazar, çizer, ABD'de de ve Türkiye'de yayın yılı gibi bilgileri de elimden geldiğimce koymaya çalıştım. Orjinal macera isimlerinin de (bulabilirsem) kalan kısmı bittikten sonra excel olarak birkaç gün içinde forumda yayınlayacağım. Dolgu maceraların da (Kull, Indiana Jones, Savaşçı Dax ve Altın Saçlı Kane vd) bilgilerini yazdım.

Toplam 4 seri var.
Alfa tarafından yayınlanan:
1 Nisan 1983–30 Eylül 1983 arasında yayınlanan 2 haftalık 60 liralık 14'lük seri 66 sayfa küçük boy (Dolgu olarak Kull maceraları var)

200,250 liralık,13'lük yeni maceralar serisi 66 sayfalık küçük boy (Dolgu olarak Indiana Jones ve Kull maceraları var)

Bu seriler daha sonra ciltlenmiştir. Bu ciltlerde de hangi maceralar olduğunu da belirttim. Seride devamı olmayan bir macera ciltlerde tamamlanmış, bu da garip bir durum tabiki :)

Son olarak da 2000 yılında 500 bin liralık daha önce yayınlanan 2 serinin içinden seçilmiş olan seçme öyküler ile 7'lik büyük boy.

2010'da Marmara Çizgi'nin yayınlamış olduğu 2 cilt.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Fatih, Conan kronolojisi gibi bu güzel çalışmayı sonlandırmanı bekliyoruz.
Bu seriler dışında Conan ciltlerinde olan ortak macerlarda var, bu maceraların tamamı Red Sonja'nın kendi serileri içinde yayınlandımı?
Yien Alfa yayınlarının James Bond çizgiroman serilerinde kaplama malzemesi olarak yayınlanan Red Sonja'nın bir kaç macerası vardı. Bu maceralarda keza Red Sonja nın serilerinde yayınlandımı?   ;)

Darkwood Sakinleri..

rumar80

kalidor

Conan kronolojisini ne yazıkki tamamlayamadım. Çünkü onu da excel üzerinde yapmaya karar verdim. Bir de bazı hatalar olduğunu farkettim. Bu sebeple Conan kronolojisini baştan kontrol edip öyle yayınlayacağım. Bu arada Cengiz Ertem'in 2 mini kitap halinde yayınlamış olduğu Türkiye'de Yayınlanan Conan maceraları adlı kitabında sanırım 2000'lere kadar olan maceralar var. Ben biraz daha detaylandırıyorum. Asıl büyük çalışma Cengiz Ertem'indir, helal olsun.

Red Sonja'nın ABD'de de 70'lerde ve 80'lerde yayınlanmış tüm maceraları bizde yayınlanan 14'lük ve 13'lük serilerde olanlar. Red Sonja ABD'de 1983'te sonlandırılınca Conan'la ortak maceralarda görünüyor bunun dışında 90'larda birkaç one-shot saymazsak 2005'te Dynamite'e kadar  (şu an 70. sayıya dayandı, one-shot, crossover vs saymazsak) uzun soluklu bir serisi yok.  Conan'la ortak maceraları kendi maceralarından bile çok olabilir. Bu arada 13'lük 2. seride dolgu olarak kullanılan aslında Indiana Jones değil, Red Sonja:) 1 macera Sonja varsa 2 macera Indie koymuşlar. James Bond içindekileri bilmiyorum ama büyük ihtimal farklı maceralar değildir.
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Listeyi tamamladım. Eklemek veya düzeltmek isteyen olursa bekliyorum. Red Sonja'nın Türkiye'de kendi albümleri içinde yayınlanmış olan macera listesi ilk defa Altın Madalyon'da...

Önemli Not: Listeyi hazırlarken zamanında (büyük ihtimal Lami Tiryaki) hazırlanmış olan Martin Mystere macera listesini baz aldım.
Crom! Ölüleri Say...

ercoktay

Lami tiryakinin listeleri süperdi. Bir ara bende ondan yaralanır martin içici yapmıştım. Sonrası gelmedi tabiki zamansizliktan.

Liste icin eline saglık. Süper olmuş. Conan listesini daha bir iştah ile bekliyorum.

darkwood

Liste güzel olmuş Fatih, eline emeğine sağlık.  :)
Darkwood Sakinleri..

hanac

Kalidor eline sağlık.

Aynı çalışmayı Lilith için de bekliyoruz.  :)

rumar80

Alıntı yapılan: hanac - 13 Temmuz, 2012, 21:14:25
Kalidor eline sağlık.

Aynı çalışmayı Lilith için de bekliyoruz.  :)

Lilith için çalışmak daha da zordur.  ;)

kalidor

Cengiz Ertem'in Türkiye'de Yayınlanan Conan Maceraları Listesi 1&2

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Yüzbaşı Volkan listesi derken, yazın iş dönüşü evde oturup günlerce arşivimde bulunan ve zar zor toplayabildiğim, Türkiye'de yayınlanmış tüm Red Sonja serilerini içeren macera listesi çıkarmıştım. Bu listeyi hazırlarken de Lami Tiryaki'nin liste formatını kullanmıştım. Tek tek sayfaları çevirerek, ciltlerle karşılaştırmalar yaparak ve orjinal ad ve sayılarını da yazarak bir liste düzenleyip çizgiromanseverlere hediye edelim demiştim ama şimdi bakınca görüyorum ki topu topu 19 kişi indirmiş. Zaten deneme amaçlı 3-5 kez ben indirdiysem o kadar Red Sonja isteyen adam nereye gitti? :D Korsan indirme yapılan bir çizgiroman forum sitesine de Red Sonja listenizde şu eksiklikler var diye yazmıştım, adamlar iletimi silmiş :D
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: kalidor - 06 Aralık, 2012, 14:38:53
Zaten deneme amaçlı 3-5 kez ben indirdiysem o kadar Red Sonja isteyen adam nereye gitti? :D

;D ;D ;D

DAMPYR

Listelerde benim gibi yapın.Mesaja yazın. Excelde yapılan listeler sonradan açılmıyor... :-\ :'( :(

kalidor

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 06 Aralık, 2012, 15:05:28
Listelerde benim gibi yapın.Mesaja yazın. Excelde yapılan listeler sonradan açılmıyor... :-\ :'( :(

Neyazıkki mesaja yazılacak bir format değil sayın Kızılmaske. Şimdi kontrol ettim, iniyor ama indiren olmamış pek.
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Hocam ben indirdim hem bilgisayara hemde cep telefonuna ;D