Black Mirror

Başlatan emre ozdamarlar, 18 Temmuz, 2012, 11:11:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

İngiliz yapimi 3 bölumluk bir dizi. Bölumler birbirinden bagimsiz.
Genelde teknolojinin hayatimizdaki yerinden bahsediyor. twitter, facebook, yeni medya gibi konulari kurcaliyor. İlk bölum gunumuzde geciyor. 2. ve 3. bölumler ise hafif bilim kurgu/distopya kivaminda.

Son zamanlarda izledigim en etkileyici yapim, bir oturusta zaten 3 bölumu de izledim. Herkese tavsiye ediyorum. imdb puani 8.5 ve cok begenilen bu serinin 2. sezonunun da cekilecekmis.

Belki ilginizi ceker diye de ilk bölumun konusundan bahsedeyim.
İngiltere'de bir prenses kacirilir, halkin cok sevdigi (Lady Di gibi) gelecegin kralicesi olacak bir prensestir. Kaciranlarin prensesi öldurmemek icin tek bir sartlari vardir. Basbakan TV'de canli yayinda bir domuzla seks yapmak zorundadir.
http://www.youtube.com/watch?v=pimqGkBT6Ek

hanac

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 18 Temmuz, 2012, 11:11:25
Kaciranlarin prensesi öldurmemek icin tek bir sartlari vardir. Basbakan TV'de canli yayinda bir domuzla seks yapmak zorundadir.

Ha ha ha, konu gerçekten ilginçmiş.

hennessy

İlk bölmü izledim gerçekten bir başbakanın bile hayatının internete düşüp ne durumlara geleceğinin kanıtı.İzleniyoruz'a değişik bir bakış açısı.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

emre ozdamarlar

Bu serinin 3 farkli hikaye anlatan 3 bölumden olusan 2. sezonu da harikaydi. Izlemeyen kalmasin.

Harun Ça

2. sezonu hiç beklemediğim anda başlamıştı umarım 3. sezonda olur.

Harun Ça

16 Aralık'ta 90 dklık özel bölüm geliyor. Başrolde Jon Hamm var. Bu bölümde gerçek hayatta da Facebook ve Twitter'da olduğu gibi  engelleme seçenekleri olsa neler olabileceğini anlatılacak. Üç farklı hikaye olacak ve hepsi sonunda tek bir hikaye bağlanacak. Ben sabırsızlıkla bekliyorum izlemeyen varsa listesinin başına alsın hemen.

doktor1881

strainden sonra başlayacağım hemen

Mrtekin

Jon Hamm bu tür dizilerde çok başarılı ve kesinlikle çok iyi bir aktör.

Genç bir doktorun günlüğü'nde de çokbaşarılı idi.
They drew first blood...

emre ozdamarlar

Jon Hamm 30 Rock'a da konuk olmustu, kendisini bir komedi dizisinde izlemek zevkliydi.

Ahmet Oktay

Dizi Netflix'e transfer oldu ve 12 bölümlük 3. sezon onayı geldi. Uzun zamandır izleme listemde olan bir dizi, bölüm sürelerinin uzun olmasından dolayı sürekli erteliyordum, bu haberle birlikte yeni sezon öncesi diziye başlarım detaylar gelmeye başlayınca.

emre ozdamarlar

12 bölum sahane bir haber!

kalidor

3. sezon başladı. İlk 3 bölümü seyrettim. Netflix'le beraber dizinin kalitesi bence daha da artmış. 3. bölüm finali arka fonda yükselen Exit Music'in de etkisiyle bir süre boş boş ekrana bakmama neden oldu.  Bronn Reis'i de daha çok görmek istiyoruz :)
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

6. bölüm Hated in the Nation efsane bir senaryoya sahip, kaçırmayın.
Crom! Ölüleri Say...

ferzan

Hayal kırıklığına uğratmayan bir 3. sezon olmuş...Öncelikle belirtmek isterim ki, ortalama altı ya da vasat diyebileceğimiz bir bölüm olmadı...Sadece daha çok sevdiklerim ve daha az sevdiklerim falan oldu...Spoiler vermeksizin kendi penceremden kısaca yorumlamam gerekirse ;

3x01 / Nosedive : Bir parça kör göze parmak tadında, ilk kez Black Mirror konsepti ile tanışacak birine hoş gelebilecek bir bölümdü ama seriden beklentisi yüksek olanlar için sıradan ama kötü olmayan bir bölümdü...

3x02 / Playtest: Nispeten bir parça daha içine alan, gerilim dozajı yüksek bir bölüm olmasına rağmen oyun dünyası ile ilgili göndermelerin çoğunu ve bölüme gizlenmiş birkaç güzel şifrelemeyi izlerken farkedemediğim için çok iz bırakmadı bende...

3x03 / Shut Up and Dance : Gerilimli mi gerilimli, sıkıntılı mı sıkıntılı, esrarengiz mi esrarengiz harika bir bölümdü...Sanırım Black Mirror konseptini sevip de bu bölümü sevmeyen olmamıştır...Tam anlamıyla vurucu ve isabetli bir bölümdü...Game of Thrones'un Bronn'unu kendi adıma ilk kez başka bir rolde gördüğüm için ayrıca beğendiğimi de eklemek isterim...

3x04 / San Junipero : Açıldığı saniyeden itibaren gördüğüm film afişi (The Lost Boys, çok sevmememe rağmen gerek müzikleri, gerekse başka detaylarından ötürü bende anısı vardır) ve tarihin 1987 olmasından mütevellit, ilk saniyede aşık olduğum bu bölüm, sadece Black Mirror için değil, şu ana dek izlediğim tüm dizilerin bölümleri arasında beni en çok vuran bölümlerden biri oldu...Tamamen kişisel sebeplerden ötürü aşırı derecede beğendiğim, bitirdikten sonra saatlerce tekrar tekrar baktığım, hem çok eğlendiğim, hem de izlerken tıkandığım, ağlamaklı olduğum, fikrine ve dönemin işleniş ustalığına bayıldığım, atmosferine ve tüm detaylarına aşık olduğum muhteşem bir bölümdü benim için...İpucu vermeden bahsetmem gerekirse, bölümdeki esas mevzuyu uzun senelerdir az daha farklı şekilde hayal eder, kendimce öyle bir alternatif oluşturup aklıma geldikçe duygulanır, bazı şarkılarla ve ışıklarla hep benzer bir hayali canlandırırdım kafamda...Bölüm, fikrinin yanı sıra gizemi, tekinsiz sükuneti, gerilimle beraber verilen inanılmaz dinginliği ve 80'li yıllardan gönderme yaptığı nice şarkı, film, kostüm ve jargon ile her izleyişimde beni benden almaya devam edecek...

3x05 / Men Against Fire : Başlangıç itibariyle bir parça 28 Hafta Sonra konseptini çok hafif andıran bir gerilime ve merak ettirme becerisine sahip olsa da, bölümün altyapısında yer alan güzel fikrin belirginleşmesiyle bir parça esrarengizliğini kaybeden ve fazlasıyla mesaja odaklanan bir bölümdü...

3x06 / Hated in the Nation : Sezonun en kuvvetli, en ağır ve en cool bölümü olabilir...Üzerine yazacak pek birşey yok...O kadar değişikti ki, alışılageldik bir finale dahi gerek görülmediği halde ziyadesiyle tatmin etmesi ilginç oldu...Benim favorim her daim 3x04 olacaktır ama bu bölüm kendi içinde bambaşka birşeydi...Black Mirror, True Detective, Born/Broen karışımı muhteşem bir tat bıraktı...Trainspotting'in Diane'si ile Game of Thrones'un The Waif'ini bir arada görmek ilginç ve güzeldi...Bonus oyuncu ise Benedict Wong oldu...

Sözün özü, her zamanki gibi kendi çıtasını düşürmeyen, yer yer yukarıya çıkaran kaliteli bir sezon daha izlemiş olduk...Darısı gelecek sezonun başına...Ama 3x04 / San Junipero'nun izi ve tadı kolay kolay silinmeyecek benden...  :'(
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

bilgin

yukarıdaki anlatım harika

sosyal medyada adı sürekli karşıma çıkan bir diziydi , "black mirror bölümü gibi" lafını o kadarçok duydum ki izlemeye karar verdim.

Hiç bir önbilgi olmadan başladım . ilk bölümde hafif bir şok hissettim tabi farklı bir dizi sanırım dedim ama ikinci bölüm tamamen bağımsız çıktı

bir iki üç derken 4.sezonun ilk bölümündeyim şu an

insanı çeken hem o distopik dünya hem teknoloji hem özgün hikaye

her bölümü iple çektim ve nasıl şaşıracağımı şaşırdım ,mazoşistçe diğer bölümleri bekledim :)

bence izlemeyen çok şey kaçırır