Lady Mechanika - Aspen Comics

Başlatan emre ozdamarlar, 18 Temmuz, 2012, 12:51:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Steampunk Örumcek Adam basligini actiktan sonra steampunk turunde hangi cizgi romanlar var diye bakinirken karsima cikti.
Darkness ve Magdalena dergilerinde calismis Joe Benitez'in cikardigi 4 sayilik bir seriymis.

Okumadim ama en azindan kapaklar harika.

hanac

Bende 1-2 tane iç sayfa ekleyeyim

rumar80

Mantıklı bir açıklaması yok ama resimleri görür görmez aklımdan Greystorm geçmeye başladı.

darkwood

Silahlara ve yeniliklere açık macera arayan zengin bir Lady, korsanlar, şövalyeler...
Benim bu resimlerden çıkartabildiğim böyle bir senaryo olabileceği yolunda.
Darkwood Sakinleri..

ercoktay

benim aklıma da tomb raider geldi nedense. karakter biraz angelina jolieye benziyor gibi.

hanac

Sayfadaki resimler yenilenerek yeniden hizmete açılmıştır.  :)

kharon

Ben seriyi bir sure once kesfettim ve sayilari toplamaya basladim.

https://paneller.blogspot.com/2019/12/lady-mechanika.html

Lady Mechanika

Lady Mechanika gecmisini hatirlayamayan, cesitli organlari robotik organlarla degistirilmis kahramanimizin adidir. Steampunk kurgusu icinde gecen bir dunyada (Mechanika sehrinde) bir yandan kendi gecmisinin pesindedir; kim oldugunu nasil bu hale geldigini arastirmaktadir diger taraftan da paranormal olaylari incelemektedir. Sehrin koruyucusu, paranormal dedektifi olarak hakli bir une kavusmustur bile. Buyuyle retro bir steampunk teknolojinin ic ice gectigi bir dunyada Joe Benitez'in yarattigi harika bir cizgi roman Lady Mechanika ve coktan kult statusune ulasmis durumda. Eski sayilari coktan yuksek fiyatlara el degistirmeye basladi bile. 

Cok grift, katmanli bir oyku dokusu bulunmamakta; hatta bilim-kurgunun, populer kulturun ana unsurlarini -ornegin golemn hikayesini- sikca kulanmakta Benitez ama bunlari harika cizgileriyle ve buyuleyici bir steampunk atmosferinde tekrar isledigi icin oldukca basarili oldu.

Dogus hikayesi de gercekten ilginc, Beitez ana akim cizgi roman sirketleriyle calismaktayken dogal olarak conventionlari gezmekte. Ama conventionlarda genelde superhero ve manga-anime cosplayleri yaninda oldukca kucuk ama sadik bir kitlesi olan steampunk cosplayerlarini gorup bunlardan oldukca etkilenmis. Turun kendisine ilgi gostermeye ve okumalar yapmaya baslamis. Lady Mechanika da iste bu ilginin -ve bir anlamda turun fanatiklerinin sadakatinin- bir sonucu.

darkwood

Türkçesi basılsa da arşivimize katsak.  ;)
Darkwood Sakinleri..