TEMMUZ 2012

Başlatan hanac, 25 Temmuz, 2012, 08:53:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

NTV Yayınları

Corto Maltese: Bahia'da Randevu

Corto Maltese, Steiner ve trıstan bantam gemiyle, bahıa'ya doğru yoldadır. Orada Tristan'ın baba-bir kızkardeşi Morgana ile buluşacaklardır. Genç kızda babalarından kalma, kayıp kıta mû'ya ilişkin belgeler vardır. Tristan'ın rüyalarının da konusudur bu, yerliler ona kaderinin orada olduğunu haber vermiştir.

Avukat Milner Bahia'da Tristan'ı öldürmek ister, ama Corto onun maskesini düşürür ve pokerle meydan okur: Corto kazanır ve Milner hayatını kaybeder. Define avını sürdürmenin yolu açılmıştır, ama bu kez Itapao yönünde...

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

NTV Yayınları

Corto Maltese: Sabit Atış'la Samba

Corto, Tristan ve Steiner Itapao'da, Morgana'ya kara ve beyaz büyü öğreten büyük vudu büyücüsü yaldız dudak'la karşılaşır.

Corto maltese maddi nedenlerle, yaldız dudak'ın, isyancı lider sabit atış'a silah ve para götürme teklifini kabul eder. Sabit atış Brezilya'nın Sertao bölgesinde büyük toprak sahiplerine karşı mücadele eden Cangaçeiros'un önderidir.

Corto ve arkadaşları da çatışmanın içinde kalır. Saflarını belirlemeleri gerekecektir.

haysat

NTV Yayınları

Corto Maltese:Tristan Bantam'ın Sırrı

Kendisine Kayıp Kıta Mû ile ilgili haritalar miras kalan Trıstan Bantam, tanımlanması zor bir kadere sürüklendiğine dair gaipten haberler veren düşler görmektedir. Hollanda Güyanası'ndaki Paramarıbo'nun boğucu ortamında, Corto Maltese kendisini böylece karanlık bir miras çatışmasının ortasında bulur.
Çevresinde bir sürü tuhaf insanla birlikte: Ahlâksız Avukat Kerster, Düşkün Üniversite Profesörü Jeremıah Steıner ve Bıçak Atma Uzmanı Çinli Otel Sahibesi Bayan Java...

haysat

Laika Yayınları

Sandman - Düş Müziği 1. Kitap (Tekrar Baskı)

Sandman, doksanların en çok ödül kazanmış ve en beğenilen çizgi roman serisidir ve bunun da gayet iyi bir nedeni var; Neil Gaiman tarafından yazılıp, çizgi romanların en aranılan çizerlerinden bir grup tarafından çizilmiş olan, zekice ve yavaşça gelişen bir destan, modern mitler ile karanlık fantezilerin, çağdaş kurgunun, tarihi dramanın ve efsanelerin muhteşem bir şekilde birlikte örtüştüğü zengin bir karışımdır.

Sandman efsanesi çizgi edebiyatında eşsiz öykülerden bir seriyi içermektedir ve asla unutamayacağınız bir hikaye anlatmaktadır. 

haysat

Laika Yayınları

Sandman - Sisler Mevsimi 4. Kitap (Tekrar Baskı)

Sandman'in 1990'ların en beğenilen ve ödül kazanmış çizgi roman serisi olmasının bir nedeni var: Neil Gaiman tarafından yazılan ve çizgi roman sektörünün en çok rağbet gören çizerleri tarafından resimlenen bu akıllıca yazılmış ve derin bir hüzün içeren destan; çağdaş kurgu, tarihi öyküler ve efsanelerin kusursuzca bir araya getirildiği, modern mitoloji ve karanlık fantezinin birleşimi olan bir eser. Sandman efsanesi çizgi roman edebiyatında eşi olmayan, unutamayacağınız bir öykü.

Sisler Mevsimi, bizi Ebediler Ailesi'nin diğer üyeleri ile tanıştırıyor. Kader'in bahçesinde başlayan olaylar dizisi, Düş'ün cehennemi tekrar ziyaret etmesiyle doruğa ulaşır. Kendisini bekleyen cehennemin efendisi Lucifer, Düş'ü hiç beklemediği bir şekilde karşılayacaktır. Lucifer'ın üzerine yüklediği ağır sorumluluk, Düş'ün pek çok mistik tanrıyla muhatap olmasına neden olacaktır.

haysat

Gerekli Şeyler

Avengers Dağıldı

AVENGERS DAĞILDI:
HER SON BİR BAŞLANGIÇTIR.
Yaklaşık olarak kırk seneden beri devam eden ve Marvel'ın en popüler serilerinden biri olan Avengers yani türkçesi ile İntikamcılar, Brian Michael Bendis'in uzun soluklu projesinin ilk aşaması olarak 500, 501, 502, 503 ve Final özel fasikülleri ile dağılıyor ve belkide Marvel evreninin en büyük olaylar zincirinin ilk halkasını oluşturuyor. İşte karşınızda Avengers: Dağıldı.

Brian Michael Bendis'in Marvel için hazırladığı olaylar dizisi, Avengers Dağıldı ile başlayıp mutantlar için en önemli olay olarak değerlendirilebilecek House of M ile devam ediyor. Hemen hemen aynı dönemlerde yaşanan Gizli Savaş ve The New Avengers'ın kuruluşu da Avengers Dağıldı olmadan biraz olsun eksik kalıyor.
The New Avengers'ın ciltlerinde bir çok gönderme yapılan Avengers Dağıldı bir geri dönüş niteliğinde olduğundan ve Marmara Çizgide yayınlanacak olan House of M için bir tamamlayıcı nitelik taşıdığından okunması olmazsa olmaz bir macera.
Kesinlikle okuyunuz.
Herşey, öldü sanılan takım üyesinin ölümden dönmesi ile başladı ve bittiğinde Avengers hakkında bildiğiniz hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Dünyanın En Güçlü Kahramanları etraflarındaki şok edici trajedi ile mücadele ederken takım tarihinin en kötü gününü yaşıyorlar. Bunun arkasında kim ve neden var? Takım parçalanacak mı? Kim Avengers'ın en büyük düşmanının ellerinde hayatını kaybedecek? Gelmiş geçmiş bütün Avengers tehlikede... istisnasız hepsi!

tommikser

Haysat abi (her ne demekse) Temmuz ayı Lal sayıları eklenmemiş haberin olsun  ;D ;D ;D