Flaneur Comics

Başlatan hanac, 30 Temmuz, 2012, 09:26:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

From Hell ve Habibi bu sene kesin cikacak mı? Var mi bilgisi olan.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

seastar1000

Flaneur kitapevi açılmış
Kadıköy yeldeğirmeni duatepe sokak no 17/c

hennessy

Türkiye'de farklı çizgi romanları çıkararak gerek benim gerek medyanın ilgisini çeken değerli dostum Servet Inandı'ya yeni yerinde başarılar dilerim..
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Fiyatını sormaya korktum. ;D

darkwood

Flaneur dan 2019 yılında güzel sürprizler olacak gibi görünüyor..
Darkwood Sakinleri..

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: Nightrain - 31 Ocak, 2019, 23:21:42
Fiyatını sormaya korktum. ;D

Buna benim gücüm yetmez de, normal kapaklı basımı alırım (çizimler çok kötü değilse).

Nightrain

200 TL'den aşağı olmayacakmış.

hennessy

111 ayırttım merak ile bekliyorum 😁😁

Nightrain

peder clemente

Nightrain dostumuz çok güzel bir haber verdi.
Sergio Toppi : Ünlü İtalyan illüstrator ve yazar. 11 Ekim 1932'de Milano'da doğdu.21 Ağustos 2012'de 80 yaşında Milano'da hayata gözlerini yumdu. Avrupa'dan çıkan en iyi çizgi roman sanatçılarından biridir.

Sharez-de hakkında anladığım kadarıyla:
- 1001 Gece Masalları uyarlaması (İçinde Şehrazat, sinbad, Ali baba ve 40 haramiler vb.hikayeler)
- Oryantalist
- Kitapta 11 kısa hikaye var
- Detaylı çizimler muhteşem. Basit, sade çizgilerle yaratılmış seçkin paneller.
- Panel düzenlemeleri, hikayenin gereklerine göre yapılmış. Bazen tek panel. Bazen dikey 5 panel.
- Sanatçının en iyi eserlerinden biri.

Bu ünlü sanatçıdan, Dave McKean ve Enrique Breccia etkilenmişler. Çizimlerinde izleri görülüyor.

Sergio Toppi, Julia serisinden 11. sayı: "L'eterno riposo=Sonsuz Huzur" adlı macerayı resimledi. Aksoy Yayıncılık 11. sayı.Berardi yazdı. Konusu bir huzurevinde geçiyor.
Un Uomo un'Avventura=Bir adam, bir macera serisinde 1. sayı olan: L'uomo del Nile=Nil Adamı macerasını çizmiş. Türkiye'de yayımlanmadı.

Flaneur Comics, gerçekten 9. sanatı bilen insanlar tarafından yönetiliyor. Şimdiye kadar çok iyi eserler yayımladılar. Piyasada popcorn tarzında yayımlanan ve üç beş sene sonra kimsenin hatırlamayacağı çizgi romanlara karşın, zamana dayanıklı ve arşivlik işleri yayımlamak bence çok takdire değer. Güzel ve mahzun Ülkemizde böyle insanlar olması ne iyi. Arkadaşlardan mutlaka sahibini tanıyan vardır. Tanıtırsanız iyi olur. Gerçekten bu sanatı seviyorlar.

Sharez-de ne zaman yayımlanır bilemiyorum. Alan Moore'un From hell'i için epey bekledik. Önce From Hell'i alıp okuyacağım. Bir de Blazing Combat var. Archie Goodwin'in yazdiğı savaş hikayelerini, 1960 ve 70'lerin ünlü çizerleri resimlemiş.
Sharez-de'yi, tüm çizgi roman severlerin alıp arşivlemesi yanında, bu sanatla profesyonel olarak uğraşanların da ilham kaynağı olarak masalarının üzerinde bulundurması gerekir.

KenParker

Sergio Toppi'nin çizgilerine sahip çizgi roman almak istiyordum. İyi oldu

hennessy

Sevgili Servet geçen sohbetimizde söylediğinde çok sevinmiştim. Gerçekten Flaneur Comics kitapları dolabımda ayrı bir arşiv olmaya devam ediyor.

ghostrider

Cehennemden Gelen ve Blazing Combat ı okudum;muhteşem eserlerdir,herkese tavsiye ederim.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

guneseral

Muhteşem bir haber , the collector ve the enchanted world isimli kitaplarını edinmiştim, ingilizceye
Çevrilmişti yakın geçmişte Archia  ve Lion force tarafından..Sharez  ingilizce edisyonu tükendiği için amazon da yuksek fiyatlardan satılıyor...
FLANEUR cok yasa , birgün  Dino Battaglia nın eserlerini de okuma umudu ile...

guneseral

FLANEUR  un bütün yayınladıkları benim de  kitapligimda  , hardcover  softcover topluyorum her yayınladığını  Blazing combat ingilizce edisyonunun bende  olmasına rağmen hard ve softcover edisyonlarini da aldım, FLANEUR u yaşatmak cok önemli  Fransızca ve italyanca bilmiyorsanız
benim gibi ingilizce  ile bu değerli isimlerin eserlerini bulmak okuyabilmek cok zor ,Toppi  gibi bir efsanenin Sharez adlı başyapıtı
Çok yakın geçmişte ingilizceye çevrildi  2013 gibi  .ingilizce konuşan dünyada Idw  Fantagraphic gibi bir iki yayinevinin  insafına kalmış durumdayız...