THE DARK KNIGHT RETURNS

Başlatan hennessy, 31 Temmuz, 2012, 20:09:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

emre ozdamarlar

Fragmani cok guzele benziyor!
Tanitim icin sagolasin.

BAHADIR

Şimdi izledim...Tüm Marvel vd Dc animasyonları gibi 8-12 yaş grubuna hitap eden bir film olmuş...2. sini izlemiyecekmiyim? Çıktığında onu da izlerim tabi ki... :)

...Ama animasyon teknolojisinin geldiği aşamayı göz önüne alırsak hala eski tekniklerle 2 boyutlu çekilen bu filmlere diyecek bir şey bulamıyorum...Belki sinema gösterimi için üretilmediğinden biraz basite ve ucuza kaçıyorlar ama Frank Miller'ın "Dark Knight Returns" u daha kaliteli bir animasyonu, görseli ve müzikleri ile hakediyor kanısındayım...

hennessy

Şimdi izledim ben beğendim ama Bahadır'a katılıyorum tekneloji inanılmaz boyutlara geldiği anime sektöründe niye 1980 lerin tadında çekiyorlar Batman'i Acaba kitabın formatına uymak içinmi ama bence kitabı çok iyi yansıtmışlar onu söyleyeyim.Bruce'nin ne kadar piskopat bir adam olduğunu tekrar görüyoruz hele Joker bir katılsın işin işine....

Not: İtkisi ile çizgi romanınında siparişini verdim saklayalım arşivimizde....

V

Batman Gotham Knights'ı izlemeden   çizimler konusunda genel bir yargıya varmayın derim. ;)

http://www.imdb.com/title/tt1117563/
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: V - 19 Eylül, 2012, 21:42:28
Batman Gotham Knights'ı izlemeden   çizimler konusunda genel bir yargıya varmayın derim. ;)

Onuda izledim doğru dersiniz sayın V

BAHADIR

Alıntı yapılan: V - 19 Eylül, 2012, 21:42:28

Çizimlere zaten bir şey dediğim yok... Hatta Dark Knight Returns'un çizimleri diğer animasyonlara oranla bir gömlek üstün... Benim demek istediğim şu oyunlarda kullanılan animasyonları artık uyarlama animasyonlarda da görmek istiyoruz...

Mesela bir Marvel Alliance oyunun trailerını defalarca izleyebilirim...Örümceğin, Thor'un, Wolverinin, karakterleri, yapıları ve mimikleri bile o kadar başarılı verildiki...1,5 saatlik diğer animasyonlara oranla daha keyif verici diye düşünüyorum...Bunu uzun metraj animasyonlara uygulamak çok zor olmasa gerek... 

emre ozdamarlar

O asiri detayli animasyonlara buyuk emek veriliyor. Uzerine o kadar ince calisilmis animasyonlarin (genelde pixar'in yaptiklari) butceleri 200 milyon dolar civarinda, bu da Dark Knight Rises'in butcesine yakin bir para neredeyse.

Dolayisiyla cizgi filmleri daha geleneksel (daha ucuz) yollarla uretiyor ve pazarliyorlar, bunlar sinemaya degil, dogrudan Bluray piyasasina sunulan cizgi filmler.

Zamaninda Kanada'dan birisiyle tanismistim, kardesinin Superman Returns filminde animasyon islerinde calistigindan bahsediyordu, ne yapti diye sordum, pelerin demisti. Adam aylarca pelerinin kivrimlari, ruzgarda dalgalanmasi detaylariyla ugrasmis :)

darkwood

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 20 Eylül, 2012, 15:03:37
O asiri detayli animasyonlara buyuk emek veriliyor. Uzerine o kadar ince calisilmis animasyonlarin (genelde pixar'in yaptiklari) butceleri 200 milyon dolar civarinda, bu da Dark Knight Rises'in butcesine yakin bir para neredeyse.

Dolayisiyla cizgi filmleri daha geleneksel (daha ucuz) yollarla uretiyor ve pazarliyorlar, bunlar sinemaya degil, dogrudan Bluray piyasasina sunulan cizgi filmler.

Zamaninda Kanada'dan birisiyle tanismistim, kardesinin Superman Returns filminde animasyon islerinde calistigindan bahsediyordu, ne yapti diye sordum, pelerin demisti. Adam aylarca pelerinin kivrimlari, ruzgarda dalgalanmasi detaylariyla ugrasmis :)

Bir pelerin için bir kişi aylarca çalışıyorsa, filmlerin çekimi için harcanan 200 milyon doların detayını doğrusu düşünemiyorum.  ;)  ;D
Darkwood Sakinleri..

hennessy

29/01/2013 tarihinde Blu-ray™ Combo Pack, DVD olarak çıkacağı haberi duyrulmuştur.

http://www.dccomics.com/videos/batman-the-dark-knight-returns-part-2-i-am-the-law

V

2. bölümü izledim.İlkinden daha iyi kesinlikle.Ve..

"Süpermen seni ilk yenen adamı asla unutma" diyorum....

"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: V - 20 Ocak, 2013, 00:48:11
2. bölümü izledim.İlkinden daha iyi kesinlikle.Ve..

"Süpermen seni ilk yenen adamı asla unutma" diyorum....

Kesinlikle katılıyorum ikinci bölüm dahah iyiydi.Batman'İ neden çok sevdiğimi en güzel anlatan sahnelerdi Süperman ile kapışmaları.Doğruları uğruna verdiği mücadele.Ben kimseden emir almam boyun eğmem onun içinde ölümüne mücadele ederim.Kesinlikle izlenmeli.

Not:Tek şikayetim Joker'e yakışan tek ses benin için Mark Hamill'di keşke o seslendirseydi.Son zamanlarda favori dizi oyuncularımdan Michael Emerson kötümü değil ama bir Mark baba değil.

Sakızlı Ohannes Paşa

Muhteşem bir anismasyon olmuş. Dark Knight Returns gibi bir şaheser bundan daha iyi uyarlanamazdı bence. Müzikler falan da şahane. Klas bir animasyon olmuş. Helal yapanlara  :)

xmenac

Buradaki pek çok yorumun aksine ben beğenmemiştim her iki animasyonu da.