AĞUSTOS 2012

Başlatan haysat, 31 Temmuz, 2012, 23:14:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Lal Kitap

Zagor Klasik Maceralar Dizisi Cilt: 73

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

haysat

Lal Kitap

Mister No Klasik Maceralar Dizisi Cilt: 32

haysat

Lal Kitap

Mister No Sayı: 123 Canavarın Uyanışı

haysat

Lal Kitap

Zagor Sayı: 125 Volkanın Kenarında

haysat

Yapı Kredi Yayınları

Red Kit - Toplu Albümleri 5

Red Kit Toplu Albümleri'nin 5. sayısı; gerçek kişilik Roy Bean'i konu alan Yargıç, Oklahoma'nın 1889 yılında yerleşime açılmasının hikâyesi olan Oklahoma Çölü'nde ve Daltonların yüzlerce kaçışından birinin kitabı olan Daltonların Kaçışı maceralarının derlemesi. Albümde Morris ile Goscinny tarafından var ediliş sıralarına göre yer verilen maceralardan Yargıç (sayı: 13, YKY yayın sırası: 4) ilk olarak 1957-58 arasında Spirou Dergisi'nde, 1959'da da albüm olarak yayımlanırken Oklahoma Çölü'nde (sayı: 14, YKY'de 18) 1958 ve 1960'ta okuruyla buluştu. 15. sayı olan Daltonların Kaçışı (YKY'de 45. sayı) 1958-59 arasında Spirou'da, 1960'ta ise bağımsız albüm olarak okundu.                             

haysat

Yapı Kredi Yayınları

Red Kit 58 – Altına Hücum

Çizimleri Morris'e ait, hikâyesi Jean Léturgie ile Yann tarafından yazılmış Altına Hücum, orijinal adıyla Klondike, 1860'ta Kanada Klondike'ta yaşanmış gerçek bir altına hücum macerasını anlatıyor. Ancak bölgeye ulaşabilmek için aşılması gereken, çok sayıda can almasıyla ünlü Chilcoot Geçidi, kahramanlarımız Red Kit ve Düldül için biraz soğuk olmakla birlikte sıradan bir engelden ibaret.

Yol arkadaşları Lord Badminton ile Klondike'a gitmelerinin nedeni olan eski dostu Jasper, Red Kit okurlarının 47. sayı Lord Badi'den tanıdığı İngiliz beyefendileri. Altına Hücum, Jasper'ın seçtiği yeni hayatı göstermesi açısından Lord Badi macerasının devamı niteliğinde.

Sıska Smith (Soapy Smith) ile "telsiz" telgrafı da Mattie (Mattie Silks) ile altın terazisi de gerçek şahıs ve ayrıntılar. Düldül'e göre "Beyaz dişli bir köpeği anlatan saçma romanın yazarı" Jack London da maceranın "konuk oyuncusu".

haysat

Yapı Kredi Yayınları

Küçük Prens 4 - Yeşimtaşı Gezegeni

Küçük Prens ile Tilki dördüncü maceralarında Yeşimtaşı Gezeneni'ne gelirler. Burada taş insanlar yaşar. Ama yaşadıkları şehir dikenli devasa bitkilerin tehdidi altındadır. Hemen başka bir yere şehirlerini taşımaları gerekmektedir. Başka bir çare daha vardır: O da efsane taşları bulmak. Bu efsane taşlar şehirlerini tehlikelere karşı sonsuza dek koruyabilir. İşte bu taşları bulmak için kraliçe Yeşimtaşı'nın oğlu Mika ormana gider ama bir türlü dönmez. Kraliçe oğlu olmadan şehri terk etmeye yanaşmaz. Küçük Prens bu işte yılanın parmağının olduğunu keşfetmekte gecikmeyecektir. 

haysat

Hoz Comics

Dylan Dog Maxi:4                                                                          Lone Ranger:2

Göç / Kristal Gökkuşağı / Küçük Yalanlar

alan ford

Orası Öyküleri ile tanıyıp sevdiğim Ender Özkahraman'ın grafik romanı Yıldız Tutulması iletişim yayınlarından çıkmış.

Şimdi bütün tasavvurlarımın üzerinde hiçbir yıldızın aydınlatamayacağı kadar koyu bir karanlık var Ruken...

"Ender Özkahraman bir kez daha Güneydoğu'yu anlatıyor; ne söylese eksik kalacak kahırlı, yaralı ve netameli bir meselenin, bitmek bilmeyen bir savaşın üstüne cesaretle gidiyor. Dağla şehrin, partiyle devletin, Doğu'yla Batı'nın, masallarla ölümlü dünyanın arasında kalmış iki kadının, Ruken ile Pervin'in iç parçalayan kıstırılmışlığını hikâye ediyor.

Kola şişeleri, tasfiye süreçleri, eprimiş masallar, çanta taşımayan kadınlar, Kavalcı'nın Çocukları, mezarlıklar, parti menfaatleri, her lafı işin esasına getiren abiler, takipteki polisler, hıyanet ve teslimiyet endişesi, helikopter sesi, uyuyamayan bebeler... Bir anlamı olsun diye çekilmiş tuhaf fotoğraflar!

Yıldız Tutulması, nefes alamama halinin grafik romanı, insani bir ses: Bir çocuğun gözyaşı, Tanrı kelamından daha caydırıcıdır..."

Tanıtım bülteninden
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alan ford

Nesin Vakfından gelen bilgilendirme mailinde "Aziz Nesin'in yazdigi, Yalcin Cetin ve Nehar Tublek'in cizdigi iki de cizgi roman yayimladik. " diyor, ama ben bu çizgi romanları bulamadım bir türlü. Gören, bilen varsa ve beni de haberdar ederse sevinirim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

haysat

Aylık Tex Sayı: 171 Uteler'in Kuşatması                             Altın Tex Sayı: 135 Diablero! 

haysat

Martin Mystere  Sayı: 125 Kara Güneş                         Büyülü Rüzgar Sayı: 119 Jesse James'i Öldüreceğim

haysat

Dampyr Süper Cilt: 21
Palyaço, Büyü Sokağı, Hayalet Pilot, Batan Ay Tarikatı

haysat

Brendon Cilt: 6                                                                                                             Julia Cilt - 4                                                                             

Cadıların Gecesi - Öbür Dünyadan Gelen Esinti                  Sayı 34 - Özgürlüğün Bedeli - Sayı 35 - 70 Numaralı Karayolu - Sayı 36 - Hırsız Skip -                                                                   

haysat

Aylık Tex Sayı: 172 Kaçak                                              Altın Tex Sayı: 136 Gece Kraliçesi