2012 Ağustos Ayı Ödüllü Yarışması - BAĞDAT'IN ASLANLARI

Başlatan hanac, 01 Ağustos, 2012, 16:32:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Aslında son 3 saat ama yoğun istek üzerine yorum yazma süresi yarın gece 12 ye kadar uzatılmıştır.  :)

Eylül ayının yarışması için okunacak çizgiromanı seçme hakkı sevgili pearl jam'e verilmiştir.

Faik, önümüzdeki ay ne okuyalım ?

s.b

Böyle kedili aslanlı çizgileri olan çizgiromanları beğenmiyorum. Anlatmak istediği mevzuu insan resimleriylede anlatabilecekken bunu hayvan figürleriyle sembolize etmelerine hiç gerek yok. Bence sıkıcı oluyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pearl jam

Alıntı yapılan: hanac - 31 Ağustos, 2012, 21:10:51
Aslında son 3 saat ama yoğun istek üzerine yorum yazma süresi yarın gece 12 ye kadar uzatılmıştır.  :)

Eylül ayının yarışması için okunacak çizgiromanı seçme hakkı sevgili pearl jam'e verilmiştir.

Faik, önümüzdeki ay ne okuyalım ?

Hasan abi teşekkürler :)

Bu bölümde değeri yeterince anlaşılamamış kitapları seçmeye özen gösteriyoruz sanırım. Benim nacizane fikrim 1001 romanın yayımladığı Billy The Kid' de bu kategoriye giriyor. Western ve Zombi türlerini başarıyla harmanlayan farklı bir fumetti. Eylül ayı ödüllü yarışması için benim tavsiyem budur :)

pearl jam

Dün gece Bağdat'ın Aslanları' nı sanırım 3. defa okudum ve yine yeniden çok beğendim. Okurken de okuduktan sonra da savaşın acımasızlığını yeterince vermemişler gibi bir düşüncem olmadı. Zaten bana göre savaştan çok özgürlük temasının daha ağır bastığı bir hikayesi var. İnsanların herşeye hükmetme arzusu, bu arzularını gerçekleştiriken hayvanlara ve doğaya dolayısıyla kendinden başka yaşam formlarına karşı olan saygısızlığı, acımasızlığı, aslanların umutsuzca cenneti ( özgürlüğü ) aramaları, aslanların ufuk çizgisini gördükleri sahne, trajik sonu, harika çizimleri, gerçek bir hikayeye dayanılarak yazılmış olması, aslanların gerçek özelliklerinin ( savaşçı erkek, avcı dişi, taktiksel avlanma vs. vs. ) hikaye akışında çok yerinde ve güzel kullanılması... Bu saydıklarım Bağdat'ın Aslanları'nı çok sevmem için fazlasıyla yeterli. Her zaman kitaplığımın nadide parçalarından biri olarak kalacak.

Son olarak niye hayvanlar kullanılarak anlatılıyor diyenlere; çünkü bu arka planında insanın savaşı olsa da gerçekten de hayvanların hikayesi. Bağdat'ın Aslanları'nı Blacksad veya Maus gibi insanların hayvan suretinde karakterize edildiği kitaplarla  karşılaştırmak, bunların hepsini hayvanlı çizgi romanlar olarak kategorize etmek yanlış bence. Kitaptaki aslanlar aslan gibi davranıyorlar insan gibi değil ve bu onların hikayesi o yüzden de aslan olarak çizilmeleri gerekiyor :)

yunusmeyra

1- Billy The Kid-Ölmeyen Kin yeni kitabımız galiba değil mi  ???
2-hediyelerin,yorum yazan arkadaşlardan  kime gittiği belirlendi mi  ???
3-bu ,aylık yarışmadaki konu başlıklarını her daim açık tutalım derim..bir türlü yorum yazamadığımız eserler oluyor ve bir süre sonra insan düşünce ve yorumlarını paylaşmak istiyor..hem yarışma konusu seçerek belli bir değer atfettiğimiz yayınları ara ara yeniden hatırlatmış ve gündeme getirmiş oluruz..  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 03 Eylül, 2012, 00:34:08
1- Billy The Kid-Ölmeyen Kin yeni kitabımız galiba değil mi  ???
2-hediyelerin,yorum yazan arkadaşlardan  kime gittiği belirlendi mi  ???
3-bu ,aylık yarışmadaki konu başlıklarını her daim açık tutalım derim..bir türlü yorum yazamadığımız eserler oluyor ve bir süre sonra insan düşünce ve yorumlarını paylaşmak istiyor..hem yarışma konusu seçerek belli bir değer atfettiğimiz yayınları ara ara yeniden hatırlatmış ve gündeme getirmiş oluruz..  :)

Sevgili Tarkan,

1. Evet, Eylül ayı okunacak kitabımız Billy The Kid.

2. Evet az önce belirlendi.

Kazanan Maradonazafer. Tebrikler dostum.

Özel mesaj ile adresini isteyeceğim.

3. Tamam dostum, başlıklar açık kalacak.

pearl jam

darkwood

Tebrikler sevgili Zafer,
Altın madalyonun hizmetleri ve sihirli itkisi her zaman gerçek çizgiroman severler için olmaya devam edecektir.
Güzel paylaşımlara devam...
Darkwood Sakinleri..

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

konyalıconan

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Solomon Kane

bağdatın aslanlarını okurken tek bir yorum yaptım " Yuh!"  harika bir kurgu harika bir çizgi romanda
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )