Punk Rock Jesus

Başlatan emre ozdamarlar, 03 Ağustos, 2012, 13:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

En sevdigim cizerlerden biri olan Sean Murphy'nin (Hellblazer, American Vampire cizeri) kendi yazdigi ve cizdigi Punk Rock Jesus adli eserin ilk sayisini okudum. Vertigo'dan toplam 6 sayi cikacak.

2019 senesinde insan klonlama yöntemi ile Hz. İsa yeniden diriltilir. Cocugun dogumu ve hayati TV'den reality show olarak verilecektir. İsa'nin koruyucusu ise Irlandali Thomas'tir, IRA uyesi olan ailesi zamaninda kendi gözleri önunde katledilmis bir adam.

Daha ilk sayi oldugu icin konu tam acilmadi ama cizimler 10 uzerinden 1500. İlk sayfalari paylasmazsak olmaz.

hanac

Konu ilginçmiş.

Çizimler nedense bana Fumetti tarzını hatırlattı, siyah/beyaz olduğundandır.

emre ozdamarlar

Evet Hasan abi, cizer Murphy'nin en begendigi ve örnek aldigi artistlerden biri İtalyan cizer Sergio Toppi zaten. Bi fumetti tadi kesin var cizimlerde.

ErenKoyunoglu

Uhh, ben de itkiyi buradan aldım. Vertigo bu işi biliyor abicim.

emre ozdamarlar

Bu cizgi romanin 4. sayisi cikti, her sayi 32 sayfa.
Sean Murphy destan yazmaya devam ediyor.

yunusmeyra

yine ilginç bir serinin ve olağandışı bir çizerin tanıtımı..ancak teşekkür edebiliriz..
not: 2012 'de dünyaya gök taşı çarpma,"marduk" v.s. ve sonrası teorileri yerini yavaş yavaş millenyumda" klonlamayla geri gelen mesih mitos'una bırakıyor anlaşılan..genetik bilimi ve moleküler biyolojinin verileri bizlerin anlayabileceği "popülariteye" ulaştıkça kurgu anlatı türlerinin bu konuları farklı içeriklerle ele alması kaçınılmaz oluyor..
bizde de çizgi roman olmasada "klonlanmış Hz. İsa" teması işlenmiş durumda,bence peşide gelir..  ;)

ayrıca aşkın güngör'ün bir kurgusunda da konu işlenmiş..

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

Nightrain

Çizimler mükemmel. Sean Murphy en sevdiğim çizerlerden. Çizgi Düşler bi sürpriz yapsada bassa bunu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Phyron

Çizimler muhteşem görünüyor konusu da çok ilginç bu kriz ortamına rağmen umut fakirin ekmeğidir diyerek bekliyoruz umarız bir gün çıkar

hanac

Alıntı yapılan: Phyron - 25 Eylül, 2018, 16:11:09
Çizimler muhteşem görünüyor konusu da çok ilginç bu kriz ortamına rağmen umut fakirin ekmeğidir diyerek bekliyoruz umarız bir gün çıkar

İlk mesajdaki çizimler görünüyor demek ki ? Ben göremiyorum.

Bir arkadaş bu resimleri hızlıresim tarzı sitelere yükleyip link verirse çok sevinirim.