ROBERT CRUMB - FRITZ THE CAT ve MR NATURAL - Flaneur Comics

Başlatan omega red, 04 Ağustos, 2012, 13:26:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omega red

Flaneur comics facebook sayfasında Robert Crumb'ın Fritz The Cat ve Mr Natural kitaplarını 777 kopya limited edition olarak yayınlayacağını duyurdu.
Amerikan underground çizgi romanının en büyük isminin en önemli kitaplarının türkçeye kazandırılması çok sevindirici bir haber. umarım hakettiği ilgiyi görür.

pearl jam

Ben ingilizce baskılarının satışı olarak algılamıştım. Şimdi bir daha baktım evet türkçe basılacakmış, süper haber! flaneur comics favori yayınevim olacak galiba  :)

pearl jam

Yalnız 777  zaten Türkiye'de maksimum satabilecekleri sayıdır herhalde. Hatta o kadar bile satacağını düşünmüyorum  Umarım yanılırım

omega red

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 04 Ağustos, 2012, 14:17:37
Yalnız 777  zaten Türkiye'de maksimum satabilecekleri sayıdır herhalde. Hatta o kadar bile satacağını düşünmüyorum  ;D Umarım yanılırım

Evet muhtemelen o sayıyı yakalamaları zor ama yanlış bilmiyorsam daha az baskı adedi maliyetleri çok yükseltiyor. O yüzden uygun bir fiyattan çıkartabilecekleri en düşük baskı sayısı budur.
Yoksa bence türkiye şartlarında max limitli baskı sayısı 100 olmalı.

hanac

Flaneur Comics'e teşekkürler.

Her zamanki gibi desteğimizi vereceğiz ve çıkar çıkmaz satın alacağız.

Ama Bone ve Enki Bilal gibi örneklerin satış miktarları ortada.

Açıkçası satışlardan çok umutlu değilim.

yunusmeyra

bakın,oğuz aral sonrası mizah dergilerindeki bir çok çizeri ve yazarı en çok etkileyen işlerin başında "crumb"un üretimleri gelir.. bunun için duyuruları mizah dergisi okuyucularına da uygun içerikle ulaştırılırsa bu sayılar ikinci baskıyı bile görür..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

flaneurcomics

selamlar arkadaşlar,
Crumb kitapları hakkında yazdıklarınız ve ilgileriniz için teşekkürler.Crumb dünya underground çizgi romanını öncülerinin başında yeralır dünyada bulunduğu yeri kimse yadsıyamaz Türkiye için çoook geç kalınmış yayınlar olduğunu ve çizgi roman kültürüne hizmet edeceğini düşünerek yayınlama kararını verdik...umarım dünyada  hakettiği yere Türkiyede de ulaşır...
limited kitaplar konusundaki tavrımız sadece Crumb için değil sonradan duyuracağımız kitaplar içinde sürecek ve ikinci baskılarının asla olmayacağı konusunda şimdiden FLANEUR olarak söz veriyoruz...

flaneurcomics

CRUMB ' un 60 ların sonunda çizmeye "fritz the cat" için Türkiyedeki kötü kedi şerafettin için esin kaynağı olduğunu belirtmek isterim...cihangir e uyarlanmış olarak elbette :))

omega red

Alıntı yapılan: flaneurcomics - 10 Ağustos, 2012, 16:26:38
CRUMB ' un 60 ların sonunda çizmeye "fritz the cat" için Türkiyedeki kötü kedi şerafettin için esin kaynağı olduğunu belirtmek isterim...cihangir e uyarlanmış olarak elbette :))

dönemin l-manyak kadrosundaki çoğu çizerin örnek aldığı bir isimdi Crumb. üstün kardeşler ve memo tembelçizer'in çizimlerinde belirgin crumb etkilerini görmek mümkün.

flaneurcomics

ve tabiki bir diğer usta Gilber shelton da Türk mizah çizerlerini etkilediği su götürmez...Crumb ın ardından bir sonraki sezon için  underground comics tasarılarımız olduğunu yazmakta bir sakınca görmüyorum;)

alan ford

Çıkar çıkmaz  alınacak, yangında ilk kurtarılacak :)) Teşekkürler Flaneur.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

Bu çıktı sanırım? İnternette göremedim de...
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 29 Ocak, 2014, 16:19:31
Bu çıktı sanırım? İnternette göremedim de...

Bildiğim kadarı ile henüz çıkmadı.

omega red

Duyurulalı 1,5 sene olmuş (hatta ben yazmışım) ama ortada bir şey yok. biraz geç kalınmadı mı?