Dampyr Maxi - Çizgi Düşler

Başlatan darkwood, 05 Ağustos, 2012, 15:43:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Hakikaten Dampyr diye bir çizgi roman vardı değil mi?
  Tesadüfe bakın ki ben de kaldığım yerden aylık seriyi okuyorum.  Ama bir bakacağım dere bitmiş.

yalcinerol345

Bonelli'nin Teks'ten sonraki çizgileri en güzel olan dizisi.

gamlıbaykuş

Maxi Dampyr' in 1. cildindeki Yaban Arıların Efendisi adlı macerayı okudum şimdi. Kalan iki hikayeyi farklı zamanlara ayıracağım, malûm Dampyr yokluğu var. Dampyr okumayalı epey zaman olmuştu aslında. Özlemişim kendilerini.

Bu ilk macera Çin' den gelme lanetli bir vazonun yarattığı sonuçları anlatıyor. Çizimler güzel, konu orta, son ise biraz zayıf gibiydi. Harlan macerada resmen yan karakter gibi bir şeydi diyebilirim. Maceranın ortasına kadar yoktu neredeyse. Dediğim gibi özlemişim bu eski dostu.

Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

İdrava

İtalya sadece 5 adet maxi serisi mi çıkardı? Yoksa biz mi bıraktık?

hanac

Alıntı yapılan: İdrava - 15 Ağustos, 2020, 18:35:46
İtalya sadece 5 adet maxi serisi mi çıkardı? Yoksa biz mi bıraktık?

Biz bıraktık gibi duruyor.

İtalya'da en son Maxi 10 yayınlandı. Bizde yayınlanmayan sayıların kapakları aşağıdadır

Maxi 6 & 7

Maxi 8 & 9

Maxi 10

İdrava

kırkambar

Sanırım bizde kıymeti pek bilinmedi Dampyr'in. Oysa yarattığı atmosferle okuru içine çekmeyi başaran ender eserlerden. Daha sık basılmasını isterdim. Ama bu gidişle hiç basılmayacak gibi.

gamlıbaykuş

Dampyr Maxi 1' in kalan iki macerasını da okuyarak ilk cildi tamamlamış oldum. İlk maceradan kısa da olsa bahsetmiştim. İkinci macera Büyülü Ormanın Sırrı, Simya ve Hermetizm üzerineydi. Açıkçası çok da sarmadı, sona doğru aksiyon artsa da kurtarmadı diyebilirim. Konu olarak Dylan Dog' da işlense sanki daha iyi olurmuş. Üçüncü macera Ormandaki Gölgeler ise tam bir Dampyr havası estirdi. Bol bol vampir, kan vs... Sonu hiç umduğum gibi çıkmadı (olumsuz anlamda söylemiyorum) ama okuması gayet keyifliydi.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

Bizde yayınlanmıyan Dampyr Maxiler .İtalyada yayını bitmiş artık çıkmıyor. Her Birinde 3 Macera olan Bu yarım kalan seriyede Çizgi Düşlerden Devam Etmesini Bekliyoruz

MAXI DAMPYR N° 6

DAMPYR

DAMPYR

DAMPYR

DAMPYR