Gotham Central

Başlatan emre ozdamarlar, 05 Ağustos, 2012, 15:47:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Bu ara takipcisi oldugum Ed Brubaker'in Greg Rucka ile beraber yazdigi, Michael Lark'in cizdigi Gotham Central'e basladim. İlk 10 sayiyi okudum ve simdiden toplam 40 sayi surmus bu seriyi sonuna kadar okuyacagimi söyleyebilirim.

Hikaye Gotham sehrinin polislerini anlatiyor. Batman veya super kötuler hikayede cok az gozukuyor. Cok guzel bir polisiye dizi havasi tasiyor seri. Zaten WB dizi fikrini degerlendirmis ama o ara Birds of Prey'in TV dizisi buyuk bir kayip yasatmis sirkete dolayisiyla bu fikir rafa kaldirilmis. Dizisinin cekilmemesi belki de guzel olmustur, cizgi romanin insana yasattigi atmosfer, merak duygusunu dizide islemek zor olabilirdi.

hennessy

enteresan bir hikaye imiş okudukça biraz daha bilgi verirsen seviniriz emre bu arada bende biraz göz atacağım bu hikayeye Gordon yok sanırım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ercoktay

Bu serinin en son baskısı yoktu. Ben ebayden filan bulduğumu almıştım. Ama her zamanki gibi okuyamadım daha. Pöh.

emre ozdamarlar

Gordon simdilik piyasada yok. Görevi bi sekilde birakmis, arada bahsi geciyor ama kendisi yok görunurde.

connyapku

bir kac sayisini kutuphanede okumustum sanki 90 larin tv serileri gibi cok guzel gercekci mr freez, joker.two face cok gercekci anlatilmis televizyon dizisi gibi ayni batman az gozukuyor sonlarinda cikiyor bazen olamdigi bolumler var harika bir dizi turkiyede cikar cikmaz toplarim bu seriyi.

rumar80

Zamanında baştan sona okumuştum. Süper bir dizidir. Montoya ve ortağı Crispus Allen'ın maceraları ve acı son... Polisiye sevenler kaçırmayın.

rumar80

Batman'in bizde yayınlanacak olması ve Gotham dizisinin gazı ile bir kez daha okuyorum. Brubaker ve Rucka çok başarılı öyküler yazmış. Imkanı oöan mutlaka okusun.

rumar80

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 05 Ağustos, 2012, 16:53:56
Gordon simdilik piyasada yok. Görevi bi sekilde birakmis, arada bahsi geciyor ama kendisi yok görunurde.

Gordon, officer down macerasında vurulduktan sonra emekli olur ve üniversitede kriminoloji okutmaya başlar. Seri bu dönemde geçiyor.

seastar1000

ben epeyi bir zaman önce cilt 4 quick and dead ile cilt 5 dead robin'i okumuştum. daha sonra zaman zaman diger ciltleri aradım ama bulamadım hala cok begendıgım kitaplar arasında sayarım GOTHAM CENTRAL'ı.

Ras Al Ghul

lampard

Bir kaç aydır okuyorum,  yeni bitti.  Çok az sattığı için iptal edilmiş ve çok yazık olmuş, harika bir seri.  Brubaker ve Rucka'nın yazdığı Batman hikayelerini çok seviyorum zaten ama Gotham Central çok başka olmuş. Farklı yazarlarla da olsa keşke yeniden başlasa.

Nightrain

Bence JBC bunu basmali. 
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Agamotto

Baya merak uyandırdı bende de.