Bu hangi Zagor macerası idi ?

Başlatan ümitkr, 10 Ağustos, 2012, 15:26:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

Sanırım Zagor okurken korktuğum tek sayısıydı :O)

Zagor'da yürüyen bitkiler ortaya çıkıyor ve insanlara saldırıyorlardı. Hatta bir dallarının ucunda bulunan iğneyle insanları zehirliyorlardı! Öyküyü ve hatta (olursa) orjinal adını veya sayısını hatırlayan var mı?

Şimdiden teşekkürler

Nemo

Orjinal 147.sayıdaki macera olabilir mi? Yeşil tehlike?

Özel Alfa Ajanı

caretta

Doğrudur Hüseyin Kardeşim.Orijinal 147-148.sayılar.Tay fasikül Zagor'larda 426-430,350'lik Siyah Zagor ciltlerde
122-124 ve 329-330 ciltlerde yayınlandı.Kızılmaske Yahya Bey'in forumdaki Zagor listesinden de Lal Klasik Zagor
hangi ciltte yayınlandı bakabilirsin...

ümitkr

;D

Çoktandır yazmak istediğim bir yazının eksik parçasını bulmuştum ki bir başka eksiğin farkına vardım ama o da sayenizde artık eksik değil, teşekkür ederim.

Caretta, Nemo, size de uygunsa bana özelden isim ve soyisim gönderebilir misiniz? Yazıya olan katkınızı imzamın yanına eklemek isterim. Tekrar teşekkür ederim

darkwood

Alıntı yapılan: caretta - 10 Ağustos, 2012, 15:59:02
Doğrudur Hüseyin Kardeşim.Orijinal 147-148.sayılar.Tay fasikül Zagor'larda 426-430,350'lik Siyah Zagor ciltlerde
122-124 ve 329-330 ciltlerde yayınlandı.Kızılmaske Yahya Bey'in forumdaki Zagor listesinden de Lal Klasik Zagor
hangi ciltte yayınlandı bakabilirsin...

Zagor'un en sevdiğim maceralarından birisidir.
Okumak isteyen arkadaşlar, Zagor Klasik Maceralar 39 nolu ciltte 3. sayı  "Yeşil Tehlike" isimi altında bu macerayı okuyabilirsiniz.
Yine Zagor'un beni ürküten maceraların bir diğeri ise Klasik Maceralar 46 nolu cilt 1.sayısında "Küçük Katiller" isimli  vahşi Piranha balıklarının olduğu maceradır.
Darkwood Sakinleri..

ümitkr

Alıntı yapılan: darkwood - 10 Ağustos, 2012, 22:51:27
Zagor'un en sevdiğim maceralarından birisidir.
Okumak isteyen arkadaşlar, Zagor Klasik Maceralar 39 nolu ciltte 3. sayı  "Yeşil Tehlike" isimi altında bu macerayı okuyabilirsiniz.
Yine Zagor'un beni ürküten maceraların bir diğeri ise Klasik Maceralar 46 nolu cilt 1.sayısında "Küçük Katiller" isimli  vahşi Piranha balıklarının olduğu maceradır.

Kesinlikle korkunç bir öyküydü. Ve galiba finali biraz hayal kırıklığı yaratmıştı bende ama emin değilim tekrar okuyacağım. Piranhaları hatırlayamadım... Şimdi demek onu da bulmak gerekecek :)

ümitkr

Sonunda yazıyı yazmamı gerektirecek uygun bir gündem yakaladım. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim :) Caretta, açık isim gelmediği için o şekilde aktardım. Gönderirseniz seve seve değiştiririm hemen.

İki Ağaç Deyip Geçmeyin - Zagor ve Day of the Triffids

"Yeşili sevelim, çevreci olalım" tamam ama acaba onlar bizi seviyorlar mı diye sorgulayasım geldi birden. Belki onlar bizi sevmiyordur! Belki doğayı fazlaca sevmek hepimizi Poison Ivy (DC Comics) gibi deliliğe itiyordur. Belki de Amerika'nın doğaseverleri "ekoterörist" diye damgalayarak en büyük tehdit olarak görmesinin (sorumsuz şirketlerin para kaybetme endişesi dışında) bir sebebi vardır. Ve belki de gün gelir bitkiler bizi yer! İşte sanatta iyi "Öcü bitki" örnekleri...

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2013/06/iki-agac-deyip-gecmeyin-zagor-ve-day-of.html

DAMPYR

Arkadaşlar Zagor ve diğer kahramanların listeleri yeni kitaplar çıktıkça güncellenmektedir.orjinal sayılarıyla birlikte merak ettiğiniz listeye bakabilirsiniz... ::) 8) :D

darkwood

Alıntı yapılan: ümitkr - 19 Haziran, 2013, 15:45:33
Sonunda yazıyı yazmamı gerektirecek uygun bir gündem yakaladım. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim :) Caretta, açık isim gelmediği için o şekilde aktardım. Gönderirseniz seve seve değiştiririm hemen.

İki Ağaç Deyip Geçmeyin - Zagor ve Day of the Triffids

"Yeşili sevelim, çevreci olalım" tamam ama acaba onlar bizi seviyorlar mı diye sorgulayasım geldi birden. Belki onlar bizi sevmiyordur! Belki doğayı fazlaca sevmek hepimizi Poison Ivy (DC Comics) gibi deliliğe itiyordur. Belki de Amerika'nın doğaseverleri "ekoterörist" diye damgalayarak en büyük tehdit olarak görmesinin (sorumsuz şirketlerin para kaybetme endişesi dışında) bir sebebi vardır. Ve belki de gün gelir bitkiler bizi yer! İşte sanatta iyi "Öcü bitki" örnekleri...

http://cizgiromanokurlariplatformu.blogspot.com/2013/06/iki-agac-deyip-gecmeyin-zagor-ve-day-of.html

Çizgiromanlardan bu konu ile ilgili en güzel örneklerden birisi olarak Conan'ın "insan yiyen ağaç" adlı macerasını verebiliriz sanırım.  8)

Darkwood Sakinleri..

kalidor

Bu İnsan Yiyen Ağaç hikayesini son çıkan SSOC 7. ciltte de okuyabilirsiniz. Afrikalı Amazonların eline tutsak düşen Conan abimizin ağacı nasıl salata yaptığı anlatılıyor. Uzun soluklu güzel bir macera. 
Crom! Ölüleri Say...

tommikser

Evet sonunda okudum.O mu beni okudu ben mi onu okudum bilemedim.Benim açımdan tam bir hayal kırıklığıydı.Ümit'in dediği kadar korkunç değildi hatta bana komik bile geldi.Benim açımdan konu vasattı.Yazar arkadaş kesin Bsınıfı bir film izleyip viskiyi çekerken yazmıştır ;D

Benim açımdan kötü olan bu öykü için puanım 2/10 (Kalidor'uma selam olsun  ;D ;D ;D)

hanac

Alıntı yapılan: gunessemerci - 01 Ağustos, 2013, 09:17:38
Benim açımdan kötü olan bu öykü için puanım 2/10 (Kalidor'uma selam olsun  ;D ;D ;D)

Tahkim ve CAS kararı sonucu puan 7'ye yükseltilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

darkwood

İnsan yiyen ağaç hikayesi Conan'ın filmlerinden birinin içinde yine işleniyordu.
Bu macerada beni asıl şaşırtan Conan'ın amazonlu hatunlara hiç pas vermemesi olmuştu, "belkide yanındaki hatun yancısından kaynaklanıyordu"

Bu görsel delillerden sonra macera puanı 8/10 a yükseltilmiştir..  8)
Darkwood Sakinleri..

kalidor

Abi nasıl pas vermiyordu. SSOC 7'de bu macera var. Conan, Amazonların liderinin bildiğin jigololuğunu yapıyor. Eh pek istekli değil ama takılıyor işte. Sonradan beraber esir düştükleri kızı kurtarmak için fırsat kolluyor mu kolluyor orası ayrı.
Crom! Ölüleri Say...