E-Dergi Sayı 4..

Başlatan V, 14 Ağustos, 2012, 21:27:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mutarad

Ben uçuk kaçık bir hikaye yazdım. Biraz önce gönderdim. Adı da "İsteyen adam". Umarım beğenirsiniz...
İnsan için, diğer insanlar yollarına serilmiş irili ufaklı taşlardır. Çoğunun farkına ancak çarptığımızda varırız. Taşları biriktiren koca bir bina diker ölene kadar... Taşları atan ise ölür kalır, taşları bitirene kadar...

V

"İsteyen Adam" için teşekkürler sevgili Sefer.
"İstemem,eksik olsun.."

kadri kerem

"Karanlık, korkunun anasıdır. Çocuğunun tohumunu yüreğinize eker, onu hayal gücünüzle sular, endişelerinizle büyütür; ta ki...

Ta ki dikenli bir sarmaşık olup yüreğinize dolanana dek. 

O dikenler kalbinize batar, düşüncelerinizi zehirler, gerçekle hayal arasındaki duvarı yıkar.

Ancak karanlık aralanıp dünya görünür kılındığında dehşet yüklü kâbuslar eskisi gibi tutunamazlar gerçekliğe. İnandırıcılıklarını kaybederler. Karanlığın içindeki hayaletler cismanileşir; kapıya asılmış bir cekete, odanın köşesine rastgele atılmış bir gömleğe dönüşürler.

Ancak bazen... Ender de olsa karanlığın içindeki, buruşuk bir gömlekten fazlası olabilir. Nadir de olsa, bazen o şey gerçekten de karanlığa ait olabilir.

Karanlığın habis krallığına." 

Saklambaç adlı öykümden tadımlık. Son düzeltmeleri yapıp ay sonuna kadar paylaşacağım sizlerle.  ;)

kadri kerem

Öykümü forumun e-posta adresine gönderdim.  ;)

V

Öykü için teşekkürler Kerem.

Karındeşen Jack yazısı için Ekrem'e de teşekkür ediyoruz..
"İstemem,eksik olsun.."

poe

Yeni sayı bu ay çıkmayacak mıydı?
heyecanla beklemekteyiz...

poe

Alıntı yapılan: poe - 03 Ekim, 2012, 23:11:29
Yeni sayı bu ay çıkmayacak mıydı?
heyecanla beklemekteyiz...
evet heyecanla :)

(herkes görüp kimse cevaplamadığına göre yanlış ayda beklemişim, gelecek ay çıkacaktır o zaman) (1220)

kedidiro

bir yanlışlık yok, üçer aylık periyodlar esasına göre bu ay çıkacak...ancak ürünlerin son gönderilme tarihi olarak sevgili engin eylül sonunu göstermişti...buna göre 15 ekim'de çıkmasını bekleyebiliriz...ya da en iyisi çıkış tarihini engin(v) duyurur...kafalardan soru işaretleri silinir..

rumar80

Sevgili Ahmet yazılar anladığım kadarı ile yavaş yavaş gelmekte, ama kesin bilgiyi Engin verir. Bu aralar işler vs nedeniyle bu sayıya birşeyler yazamadım, bir toparlansam kafamda çok şey var.
   Haydi hayırlısı

poe

(şşşş, kimse merak etmiyo, bu dergiyi kime yapıyoz diye editörün bi sallaması olmasın diye göz kırpıyorum ;)

V

Sevgili  Ahmet,Selami Hocam ve Umar.Şşşş!.Siz hatırlatmasanız kimse arayıp-sormayacaktı.

Forumda Fener'den ayrılan Alex'in gördüğü ilginin onda birini görseydik,çoktan çıkmıştı dergimiz. :)

Şaka bir yana bu sayımız için yazı gönderen ve gönderecek dostlara teşekkür ettikten sonra aflarına sığınarak

4. sayı için kesin bir tarih veremeyeceğim malesef.

İlk sayımızdan beri dergimizi amatör bir fanzin havasında

hazırlayıp-servis yapmaya çalıştığımızı belirteyim öncelikle.Ama bu amatörlüğü(özellikle mizanpaj sorunumuzu) bir şirinlik

olarak taşıdığımız sanılmasın.İçten içe bir eziklik yaşıyorum biline.Üstüne bir de yazan-çizen arkadaşların "ilgisizlik"

olarak algılanan geri dönüşüm eksikliğinden kaynaklanan moral bozuklukları da eklenince yazılar da dergi de gecikiyor

haliyle.Maddi herhangi bir çıkarı olmadan sadece manevi tatmin ile yetinen,dergiye yazan çizen,yayın

kurulunda çalışarak ,kapak dizay ederek,ve kendi sayfalarının mizanpajını dahi yaparak katkıda bulunan bu güzel insanlara

emeklerinin karşılığını tam olarak verebilememenin de ezikliğini yaşadığını belirteyim.(Ezik bir insan olup-çıktım iyimi)Daha

bu işin başındayken bana moral desteği vermeye ve "Gölge e-Dergi" konusunda yaşadıkları sıkıntıları örnekleyerek devam

etmemiz konusunda beni yüreklendiren Ahmet'e(Poe) de çok teşekkür ediyorum buradan.

İşin açıkçası özellikle farklı mekanlarda olmanın dezevantajıyla da olsa gerek aktif-faal bir yayın kurulu oluşturmayı

beceremediğimi belirteyim.Herşeyden önce yayın kurulumuzda(ben de dahil),yeni bir yapılanmanın gerekli olduğunu

düşünenlerdenin.Toplam da çıkan dört sayı içerisinden(çizer katkısı hariç) bir iskelet kadro oluştu gibi.Büyük bir eksiklik olan

ve içerikten daha önemliymiş gibi(kendi kanaatime göre) ön plana çıkartılan mizanpaj konusuna da kesin bir çözüm

bulmadan devam etmemeliyiz kanaatindeyim.

Amatörler olarak heyecanla başladığımız bu işi devam ettirebilmek dileğiyle..
"İstemem,eksik olsun.."

poe

Allah başka dert vermesin.
Çalma çırpma olmadan içerik oluşturmak çok zor birşey. Bunu başaran bir dergi olmak zor. Altın madalyon bunu başaran nadir bir dergi. pek çok yazısını kıskandığım bir dergi. "Tüh be, bu niye bizde yok" dedirten dergi. 3-5 gün gecikmek dert değil, ben bazen bir kaç hafta gecikmeli okuyorum dergiyi. aylık dergi yapmak elbette kolay. 3 ayda bir yapmak insana tembellik de veriyor. grafiğin kötü olduğunu asla düşünmedim.
gölge 2. sayıyı 3 kişi mizanpajını 1 günde tamamlamıştık. fotoşopta yaptık. dergiyi bırakırken tek başıma 4-5 saatte bitiriyordum songün. hatta diğer dergilerle yarışmak için 1-2 gün önce yayınladığım bile oluyordu. mesela benim için en bereketli gün cuma. cuma yayınlamak isterdim hep sayıları 2-3 gün erken sorun değildi. cuma yayınladığımda enaz 300 kişi fazla okurdu o hafta. bu ay mizanpajı mı güzeldi de 300 kişi fazla okudu diye hiç düşünmedim. o sayılara bak mizanpaj hak getire.
geçenlerde sadık yemni ile görüştüğümde "ahmet ben gölge'den önce hiç bir yerde öykü yazmadım, şimdi beni öykü yazarıolarak tanıyorlar" dedi. havalara uçtum. çizgi romanları ile akacak yön bulamayan bir çok arkadaş gölgeye geldi ve bitmemiş bissürü çizgi romanımız var. asla da bitmeyecekler. altın madalyon dergi de öyle değil mi.
yollar yürümekle aşınmaz, yürü be altın madalyon dergi, 1. yaşını kutlamayı sabırsızlıkla bekliyorum.

kadri kerem

Son durum nedir, bir gelişme var mı? Neler tam, neler eksik; mesela bir dergi içeriğini oluşturacak kadar yazı ve çizim var mı elimizde?

yunusmeyra

gerçekten özledik bu sayıyı.. bu sayı çıksın gelecek her sayı için editörlerin beğeneceği yazı-çizi sözü veriyorum.. söz  :-[
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

kadri kerem